Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok egyházat?

Figyelt kérdés

Igazából még csak most ismerkedem a katolikus és a református egyházzal is, és az a problémám, hogy mindkettő hisz olyanokban amit a másik tagad, de az én hitemben pedig szerepelnek.


Fel is sorolok néhány példát, de ennél sokkal mélyebb a dolog, tehát ne ebből induljatok ki. A kérdés lényege nem is az, hogy a felsoroltak alapján próbáljatok meg bekategorizálni, hanem h ti mi alapján tudtátok eldönteni, hogy melyik egyházhoz járjatok ha vannak olyan tanításaik és szokásaik amivel nem értetek egyet, vagy miként mondtok le olyanokról amit a másik művel?


Tudom, gondolkozzak és tegyem amit szeretnék, de szeretek templomba járni, de az sem az igazi h egyszer ide egyszer oda megyek templomba és egyszer ennek egyszer meg annak a vallásnak a tanai szerint imádkozom... :)


A példák pedig:

- Nem hiszek a gyónásban

- Szerintem bárki szólhat az úrhoz saját szavaival

- Az Úrban hiszek, hozzá imádkozom

- Bár ez csak ízlés kérdése de tetszik a díszes templom

- A katolikus misék spirituális hangulatától hamar érzem, hogy ott az úr.

- A református istentiszteleteken szeretem, hogy Istent nem mint egy nehezen megközelíthető lényt kezelik, és közvetlenebb, barátságosabb a légkör.

- Hiszek a szentekben, és az angyalokban

- Nem hiszem h az óvszerhasználat, a házasság előtti szex, a szexuális szokások alapján ítélne meg az Úr

- Szerintem a jócselekedetek befolyásolják, hogy ki kerül a mennybe.

- Bár nem szükséges a templom a hithez, mégis segít "ráhangolódni", hogy Istennel foglalkozzak.

- Mise/Istentisztelet közben a térdelés, a válaszok bár jól néznek ki de nem hiszek bennük.

- Reformátusnak kereszteltek.

- A katolikus egyházat túl szigorúnak érzem.


Azt pedig senki ne mondja h nem én döntöm el h miben hiszek mert a Bibliában benne van h XY mert sajnos szerintem pont aki igazán hisz az tudja, hogy ez nem úgy működik, hogy amit mondanak azt hiszed. Ez belülről jön.


2011. dec. 29. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Engem Isten vezetett. Reformátusnak kereszteltek csecsemőként, református gyülekezetben nőttem fel, teológiára készültem, de végül a műszaki mérnöki pályát választottam. Az egyetemen találkoztam sok felekezettel.


Most a gödöllői Bibliaházba járok. Másoddiplomásként végeztem el a teológiát, a gyülekezetben gyermekeket tanítok, és nagyon szeretek ide járni.


Üdv. Péter

2011. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező!


Mivel még csak most ismerkedsz a Katolikus és a Református Egyházzal, íme egy kis leírás a különbségekről:


A Katolikusok Szűz Máriához és Szentekhez imádkoznak. A Katolikusok szerint az Üdvösség elérése a jó cselekedetekben találtatik meg. A katolikusoknál van gyónás, és a papok cölibátust (papi nőtlenséget) vállalnak.

A Katolikus Templomban van oltár és oltárkép. A Templom tetején kereszt található.


A Reformátusok a Szent Bibliát veszik alapul. A Reformátusok csak két Sákramentumot (jelentése: Szentség) ismernek: a Keresztséget és az Úrvacsorát. A Reformátusok szerint Isten és ember között egy közbenjáró van: Jézus Krisztus. A Reformátusok nem hisznek a gyónásban, a purgatóriumban, nincs náluk Mária kultusz. Az egyetemes papság elvét vallják. A Református lelkészek házasodhatnak.

A Református Templomban nincs oltár, sem oltárkép. A Templom tetején csillag vagy kakas található.


Amiket leírtál, azokból válaszd ki a radikális példákat, és dönts a szíved szerint. Én ezt tanácsolom.


Áldás, békesség!

Mihály

2011. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Én a Biblia alapján választottam Egyházat. Ugyan vallásos nevelést kaptam, (Katolikus) de azzal önmagában nem sokra mentem. Mikor azinban elkezdtem foglalkozni a Bibliával és egyre jobban megismertem, egyre közelebb is vitt Isten ahhoz az Egyházhoz, amelyre 100%-is bizonyossággal ki tudom mondani, hogy ők az Isten Egyháza.


Szóval én azt tudom neked tanácsolni hogy a hited, a Bibliára alapozd. Ne te dönsd hogy mi a helyes, és mi a nem, hanem az Isten szava legyen a mérték, és azon keresztül vizsgáld meg az Egyházakat is.


Sok sikert!

2011. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

miért kéne egyházat választanod?

ha istenbe hiszel annak elég kell lennie+jó magaviselet, már a tény,hogy több fajta van bizonyítja, hogy egyiknek sincs igaza, mert egy Isten van , és képtelenség, hogy gyűlölje meg nem is mondjuk a kotonnal szexelést.Nem kell birkaként bemenni a templomba

2011. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem birkaságnak tekinthető.


Sem a templomra sem a díszítettségre nem azért van szükségem mert ezek kellenének az Istennel való kommunikációhoz. Az, hogy valaki beül, és egy órán át Istenről hall, a gondolatai Isten körül forognak szerintem hasznos. Megtehetné-e ezt mindenki otthon is? Meg, de mint ahogyan otthon is tanulhatok magamtól (a szakmámat így sajátítottam el), mellette nem árt iskolában mások szájából és más megvilágításból is hallani az "anyagot".


Szóval a templomba járás nem hiszem, hogy birkaságról szólna, mindössze a figyelem koncentrálására. Kifejezetten jó érzés kijönni egy mise/Istentisztelet után a templomból, mert egy órán át csak a hittel foglalkoztam, míg tudom h otthon erre önállóan ilyen intenzíven még nem vagyok képes.

2011. dec. 29. 16:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha jól esik, nyugodtan menj el néha misére, máskor pedig istentiszteletre! :) Nem kell feltétlenül választanod. Sőt! Ismerkedj meg az evangélikusokkal, az ortodoxokkal és más felekezetekkel is, hátha megtetszik valamelyik.


Nem az egyház mellett kell elkötelezned magad, hanem Isten mellett. (Persze kivétel ha egyházi tisztséget szeretnél vállalni) Szóval csak nyugodtan keresgélj!


Én személy szerint az alapján döntöttem el, hogy melyiknek a dogmatikája áll hozzám közelebb, illetve a szertartáson hol érzem magam jobban.

2011. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem pedig mindig vizsgáld meg, hogy a Biblia mennyire fogadja el helyesnek amit ott tanítanak.

2011. dec. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Úgy látom, hogy te őszintén keresed Istent, és kialakult már benned egy elég határozott kép Róla és az egyházról, és szeretnél egy olyan közösséget találni, ami a legközelebb áll ehhez.


De tudod, van úgy, hogy Isten egyszer csak belép az ember életébe, és olyankor minden megváltozik. Ő felülírja a mi álmainkat, terveinket, vágyainkat, elképzeléseinket, és ad helyette valami sokkal, de sokkal jobbat. Ésaiás prófétán keresztül a következőt mondta az Úr:


"Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr! Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!" Ézs 55:8-9


És nem azért beszél erről az Úr, mert ez egy elérhetetlen dolog, hanem azért, hogy megismerhessük mi is ezt, Ő ezt meg akarja osztani velünk. Nem tudom, észrevetted-e, de figyeld meg, hogy mennyivel hatalmasabb ez, mint a mi útjaink:


"...Mert a mint magasabbak az egek a földnél..."


Tudod, milyen messze vannak a legtávolabbi csillagok innen? Gondolkozz el ezen, mert ezt a hasonlatot használja Isten, szemléltetve, hogy mennyivel nagyobbak a saját útjainknál az Ő tervei, amit Ő elgondolt felőlünk.


Ő nagyon szeret Téged és azt akarja, hogy ezt megismerd. Csak nem biztos, hogy menni fog úgy, ahogyan te azt eddig elgondoltad. Eljárhatsz te bármelyik gyülekezetbe, csatlakozhatsz bármelyik egyházhoz, akár teológiát is elvégezhetsz - és ennek ellenére leélheted az egész életedet egy vallásos emberként úgy, hogy fogalmad sincs, hogy kicsoda Ő. Szerezhetsz rengeteg ismeretet Istenről úgy, hogy Őt magát nem ismered. És nem a templomban fogsz vele találkozni - bár helyileg lehetsz akár ott is -, mert Ő egyáltalán nincs ehhez kötve, Ő mindenütt jelen van.


Figyeld meg Lukács evangéliuma 3. részének első pár versét (most nem másolom be ide, nyugodtan keresd ki és olvad el magad). Ott volt Keresztelő János kint a pusztában. A templom viszont bent Jeruzsálemben az egész vallási vezetéssel együtt. Mégis, ennek ellenére hol szólalt meg az Úr? A 2. vers szerint kint a pusztában - egy olyan emberhez, aki nem vallást keresett, hanem az Élő Istent! És ezután mit olvasunk, hová ment az egész nép, a templomba, hallgatni a farizeusokat? Nem, kimentek a városon kívül Jánoshoz, oda, ahol Isten szólt hozzájuk!


És mit hirdetett János, amit a templomban, a főpapoktól nem kaptak meg? Hát, nem egy olyan üzenetet, amit az emberek szívesen hallanak! Nem egy nyájas, alázatoskodó, üres vallásos szöveget olvasott fel nekik, mindenféle ceremónia kíséretében, miközben a hívők az unalomtól már majd kiestek a székből. Nem, hanem nagyon keményen hirdette nekik a megtérés üzenetét, és elmondta nekik, hogy ha meg akarják látni Isten országát, akkor nem vallásossá kell válniuk, hanem meg kell térniük teljes szívükből, és meg kell, hogy változtassák az életvitelüket! És nézd meg akár a többi evangélium elejét is, hogy ezzel, a megtérés üzenetével indul az Újszövetség, és ha ezzel kezdődik, akkor nekünk is itt kéne kezdeni!


És az őszinte megtérés csak az első lépés - ekkor lépjünk rá arra az útra, amit korábban említettem, amiről Ésaiás próféta beszélt. De figyeld meg mi mond az előtte levő versekben, amiket nem idéztem:


"Keressétek az Urat, a míg megtalálható, hívjátok őt segítségül, a míg közel van. Hagyja el a gonosz az ő útát, és a bűnös férfiú gondolatait, és térjen az Úrhoz, és könyörül rajta, és a mi Istenünkhöz, mert bővelkedik a megbocsátásban." Ézs 55:6-7


Jézus meghalt a kereszten a bűneinkért - gondolom ezt te is tudod. Csakhogy ez sajnos lassan már közhely a vallásos emberek között és semmilyen hatással nincs az életükre! Pál apostol úgy fogalmazott, hogy megvan náluk a kegyesség [istenfélelem, istentisztelet] látszata, de megtagadják annak erejét.


Mert Isten Igéje nem csak azt tanítja, hogy Jézus meghalt értünk, hanem azt is, hogy Ő fel is támadt a halálból, és azt is, hogy ugyanazzal az erővel, amivel Isten feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanazzal az erővel képes a mi halott, romlott, bűnös és Őtőle eltávolodott szívünket megeleveníteni és újjá teremteni! És lehet, hogy azt gondolod, hogy te egy jó ember vagy, senkinek se ártottál, de Ésaiás azt mondja, hogy minden igazságunk Őelőtte olyan mint a szennyes ruha. Isten Szent és nekünk ehhez a szentséghez kell mérnünk magunkat, nem más emberekhez!


Hogyha ezt beismerjük és ha ezután hittel hozzá fordulunk, megvalljuk és elhagyjuk a bűneinket, akkor Ő kész megtisztítani teljesen, és kész átformálni az életünket. Isten Igéje újjászületésnek nevezi ezt a pillanatot, és azt mondja róla, hogy


"Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az, a régiek elmúltak, ímé újjá lett minden!" 2 Kor 5:18


Jézus a zsidók egyik vallási vezetőjének, Nikodémusnak is beszélt erről, a János evangéliuma 3. részében megtalálhatod.


A megtérés a mi részünk, nekünk kell ezt a döntést meghozni, hogy Hozzá fordulunk, az újjá teremtést viszont Isten végzi bennünk, a szívünkben - és ezt nem lehet kiérdemelni a cselekedeteinkkel, ingyen van kegyelemből, csak el kell fogadni.


Hogy én mi alapján választottam egyházat? Egyszerű a válasz. Nem én választottam, hanem Isten keresett meg és hívott el. Csupán ott maradtam, ahol ezt az üzenetet, az evangélium üzenetét hallottam. És ez nem egyetlen egyház, vagy felekezet, vagy földi intézmény, hanem Krisztus valódi teste, ami olyan testvéreimből áll, akik valóban Isten gyermekei. Sajnos kevesen vagyunk, viszont sokféle felekezetből. Elvileg Magyarország keresztény ország - papíron, de nem Isten mércéje szerint. Ez a kereszténység távol áll Isten Igéjétől. Tudod, Jézus azt mondta, hogy a gyümölcseiről lehet a fákat megismerni... És szomorú, de azt kell mondani, hogy legtöbb helyen még a vezetők, a papok, lelkészek sincsenek megtérve és újjászületve, nemhogy a hívők :(


Nekem ez a kis írás volt az egyik segítség abban, hogy elinduljak Krisztus követésében, ha gondolod, olvasd el:


[link]


Szeretettel,

Tamás


Ui.:


"Boldog ember az, a kinek az Úr bűnt nem tulajdonít." Róm 4:8


"A miket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, a miket Isten készített az őt szeretőknek." 1 Kor 2:9

2012. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!