Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem támogatja az állam...

Miért nem támogatja az állam a Szcientológia Egyházat, hogy ne kelljen olyan sok pénzt beszednie a hívektől a működéshez?

Figyelt kérdés

Ma néztem meg a "Míg végül semmi sem marad" című filmet. Bár nagyon durva dolgok történtek benne az egyházhoz csatlakozott új tagokkal, azt meg kell jegyezni, hogy ezeket elég nagy részben maguknak is köszönhetik. Ha például egy katolikus, egy ortodox keresztény vagy egy muszlim is szó szerint betartja az egyháza törvényeit akkor az év elég nagy részében tartó szigorú böjtölésnek kell alávetniük magukat, ami súlyosan is károsíthatja az egészségüket illetve egy jehova tanujának zombi-szerű életet kell élnie ami pedig súlyos pszichés károsodásokat okozhat. Ezeknél egyáltalán nem durvábbak, sőt szerintem sokkal lightosabbak azok a személyi károsodások, amiket egy egyháza minden törvényét betartó szcientológusnak kell elszenvednie.


Nem szándékozok semmilyen egyházba belépni, de nekem már régóta a Szcientológia a kedvenc vallásom a világ összes vallása közül és ettől a filmtől csak még szimpatikusabbá vált számomra, a főszereplőkkel megtörténő eseményektől függetlenül. A szcientológia szellemi diszciplinára, engedelmességre, munkára és szófogadásra tanít, csakúgy, mint a kereszténység, az iszlám, vagy akár a kommunizmus eszméi, csak sokkal modernebb és érdekesebb köntösben, a mai ember szükségleteit, világnézetét és ismereteit jobban figyelembe véve.



Én úgygondolom, hogy a legnagyobb probléma a Szcientológia Egyházzal az, hogy túl sok az a pénz, amit egy tagnak be kell fizetnie, hogy az egyház tagja legyen és felfelé tudjon haladni a ranglétrán. Ez a nagy pénzmennyiség amit elkérnek végülis teljességgel érthető dolog, hiszen a hívek által befizetett pénzen kívül semmilyen más pénzforrásuk, támogatásuk nincsen, azonban sok mélyen vallásos hívőjük a saját kárukra olyan sok pénzt fizet be nekik, hogy kizsákmányolja önmagát.


Ezért lenne megoldás a problémára a Szcientológia Egyház állami támogatása, ez ugyanis drámaian lecsökkenthetné vagy akárcsak jelképes adománnyá is redukálhatná azt a pénzt, amit a hívektől elvárnak működésükhöz. Így még a legvallásosabb szcientológusok is gyorsan haladhatnának a Clear szint felé, anélkül, hogy közben önmagukat kizsákmányolnák.


Egy másik pozitívuma a Szcientológia Egyháznak a munkahelyteremtés. Mint a filmben is láthatjuk, rengeteg tag tud úgy pénz keresni, hogy különféle munkákat vállal el az egyház épületeiben, illetve az egyház kiküldi őket építkezésekre vagy ilyenek. Nemtudom a valóságban mennyire gyakoriak azok a tábor-szerű intézményeik ahol még lakhatnak is a hívek, akik náluk dolgoznak, de ha eléggé gyakoriak akkor a hajléktalankérdés is megoldódna.


2011. nov. 19. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Én éppen ellenkezőleg gondolom.Nem a szcientológusokat is ,hanem a többi egyházat sem kellene államilag támogatni. A híveik majd összedobják a pénzt ,ha akarják. De akinek köze nincs az egészhez az már had ne fizesse az adókon keresztül agymosott emberek hobbiját! Ott az 1% meg a perselypénz éljenek meg abból vagy menjenek dolgozni.
2011. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

A szcientológusokat ki kell takarítani az országból, az embereket meg észhez téríteni, hogy ezek a mocskok ne élősködjenek rajtuk!


Mit csinál a nemzetbiztonság? Tombolnak a szekták az országban!

2011. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

"Egy másik pozitívuma a Szcientológia Egyháznak a munkahelyteremtés." Meg a nagy Halál kékeres méteresét! Ott a robotoló emberek egy árva fillért se kapnak, emellett koncentrációs táborokhoz hasonlóak a lakhatási körülmények és az emberekkel való bánásmód! Az csak a legkevesebb, hogy üvöltöznek veled és ocsmány jelzőkkel illetnek egész álló nap, és 3-4 óránál többet nem aludhatsz!


Ez az egész elmebaj egy piramisjáték, egy beteges bálványozása egy már rég halott gazembernek! L. R. H. minden volt, csak jó és tisztességes ember nem. Az se véletlen, hogy a gyerekei nem akarnak az apjuk mellett eltöltött évekről beszélni....

2011. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne röhögtess már.

Lenyúlnák az állami támogatást, aztán elkérnék ugyanazt a hívektől is.


Na meg, ha én összehozok egy efféle klubot, akkor én is tarthatom a markomat az államnak, hogy fizessék ki a szolgáltatásaimat a híveim helyett? Mit szólnának ehhez az adófizetők, hogy már nemcsak az IMF-hitelt meg a hatvan év alatt összehozott államadósságot, meg a politikusok audiját, meg a bűnöző elemek etetését-ruházását-lakhatását, hanem még a szcientológusok

auditálását is nekik kell állniuk?

2011. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!