Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » HA valakinek azt mondtam...

HA valakinek azt mondtam hogy, , hulye vagy! '', attol meg aldozhatok?

Figyelt kérdés
ES ez milyen bunnek szamit:szitkozodas vagy karomkodas.A szemely valami olyasmit csinalt ami nekem nem tetszett.Ettol meg aldozhatok a templomban?
2011. dec. 29. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Megbántad egyáltalán?

És kinek áldozol és mit?

2011. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez neked ennyire fontos, akkor lehet, hogy ezt a helyi pappal kéne megbeszélni, nem pedig az itteni látatlanba irkálóknak a véleményét kérdezgetni.
2011. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szitkozódásnak, a káromkodás, az az istenkáromlás, vagyis ha Isten nevét hiába veszed.


Ha megbánod és: Ha bocsánatot kérsz az adott személytől és Istennek megvallod, akkor szerintem nyugodtan.

2011. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Ez bocsánatos bűn, nem kötelező meggyónni, de meggyónhatod - az csak segít, hogy biztosan érezd, hogy megbántad. Amúgy pedig elég, ha imádságban Istenhez fordulsz és bocsánatot kérsz, és megígéred, hogy igyekszel jobban figyelni magadra. Az illetőtől pedig kérj bocsánatot.

Így mehetsz áldozni.

2011. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

nekem a volt iskolaigazgatóm, aki szerzetes volt kefélte a franciatanárnőt, aztán amikor már a rend nem tudta tovább eltussolni, akkor elküldték Skóciába, hogy "olvassa a Bibliát". Szerintem végig áldozott. Aztán egy másik eset volt, amikor egy osztálytársam kerékpárt szerelt, és olajos lett a keze, és nem sikerült lemosnia. Na őt visszaküldték ostya nélkül. Következtetés. Akármit csinálhatsz csak ne látszódjon, és akkor áldozhatsz. Mellesleg a tíz parancsolatban nincs benne, hogy nem szabad a másikat bántani, sértegetni, zaklatni, üldözni. Csak az van benne, hogy nem szabad megölni. Te meg nem ölted meg. Akkor meg jól van.

A bátyám szerint, aki nagyon templomba járós, áldozhatsz amennyiben hülyézés a jövőben nem fog túl sűrűn előfordulni. Szóval törekedni kell rá

2011. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszaitokat
2011. dec. 29. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:

arra senki se gondolt itt hogy esetleg a pap-nak mondta??

mert az esetben egy honapig semmit se fog kapni!!

2013. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!