Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet megbocsátani...

Hogyan lehet megbocsátani valakinek, aki csak ártott az embernek? Hogy lehet megszabadulni a gyűlölettől? Képtelen vagyok rá.

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Jézus megadta a választ a bűnösök megbocsátására:

"Az vesse rá az első követ aki bűntelen közületek"


"Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek...Miért nézed pedig a szálkát, amely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, amely a te szemedben van, nem veszed észre? Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van?" (Mt 7:1-4)."


Egy másik példázat:

"Ezért hasonló a mennyek országa egy királyhoz, aki számadást akart tartani szolgáival. Amikor hozzákezdett, vittek eléje egy szolgát, aki tízezer talentummal volt adósa. Mivel nem volt miből fizetnie, megparancsolta az úr, hogy adják el őt és feleségét, gyermekeit és mindenét, amije van, és fizessen. A szolga erre leborult előtte, és így esedezett: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked. Az úr pedig megszánta a szolgát, elbocsátotta, és elengedte az adósságát. Amikor azonban eltávozott az a szolga, összetalálkozott egyik szolgatársával, aki száz dénárral tartozott neki. Megragadta, fojtogatni kezdte, és ezt mondta neki: Fizesd meg, amivel tartozol! Szolgatársa ekkor leborult előtte, és így kérlelte: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked. De az nem engedett, hanem elmenve börtönbe vettette őt, amíg meg nem fizeti tartozását. Amikor szolgatársai látták, hogy mi történt, nagyon felháborodtak. Elmentek, és jelentették uruknak mindazt, ami történt. Akkor magához hívatta őt ura, és így szólt hozzá: Gonosz szolga, elengedtem minden tartozásodat, mivel könyörögtél nekem. Nem kellett volna-e neked is megkönyörülnöd szolgatársadon, amint én is megkönyörültem rajtad? Ekkor haragra lobbant ura, és átadta őt a hóhéroknak, amíg meg nem fizeti neki az egész tartozást. Így tesz majd az én mennyei Atyám is veletek, ha szívetekből meg nem bocsátotok, mindenki az ő atyjafiának.˝ (Mt 18,21-35).



Így talán könnyebb lesz megbocsátanod ....

2011. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. A 2. történet minden áldott nap eszembe jut. Nagyon is törekszem a megbocsátásra, de annyi gonoszság ért, hogy egyszerűen már nem tudok. Pedig akarom. De nem megy.
2011. nov. 25. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Könnyen megbántunk másokat, s ha minket bántanak, gyakran

neheztelünk. A szívünkben dúló harag és sértõdöttség jelzi, hogy letértünk a békesség útjáról. Vannak, akik évekig, évtizedekig, sõt a halálos ágyukig engesztelhetetlenek. Sokszor épp ez viszi õket a sírba, és ezzel a lelkülettel másokat is megbetegítenek.


A békesség elnyerése érdekében szükséges egyrészt mások

bûnét megbocsátani, másrészt a magunk bûnéért, amellyel mi

bántottunk meg másokat, bocsánatot kérni. Csak ekkor nyerhetjük el a megbocsátást és a megigazulást, és tapasztalhatjuk meg, hogy a lelki háborúság helyén a megbékélés virágzik. Megszabadulunk a sértõdékenység és a sértés tüskéitõl. A megbocsátás új szívet – azaz új életfelfogást, gondolkodás- és látásmódot – teremt. Testet-lelket gyógyító ereje felmérhetetlen.

Fenntartani ezt a békét, megõrizni a szív tisztaságát – küzdelembe kerül, hiszen az önzõ emberi természettel szemben kell csatát vívnunk. De a szabályszerû küzdelem – amely a lelki növekedés szükségszerû velejárója – a gyõzelemig vezet.


Üdv. Péter

2011. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:

Sokan misztifikálják ezt a amegbocsátás dolgot, pedig egészen egyszerű: ha akarsz megbocsátani, akkor hozz egy döntést, de kérlek szépen ne kínlódj!

Döntsd el: akarsz megbocsátani, vagy sem?

Ha akarsz, akkor eldöntöd és nem árt kimondanod.Az érzelmek majd követik a döntésed és szabad leszel.

Újra írom: te leszel szabad, merthogy addig nem vagy az, amíg a megbocsátatlanság terhét hordozod, ugyanis ezzel kizárólag csak magadnak ártasz.

2011. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg távol kerülni attól az illetőtől. Az idő és a távolság párosa általában segít, hogy enyhüljenek a negatív érzések. Az, hogy megbocsátasz az illetőnek, nem jelenti azt, hogy újra be kell engedned az életedbe, vagy, hogy ne lehetnél vele szemben óvatosabb, mint korábban. Mondhatnám, hogy az idő majd meg fogja oldani, de én csak annyit tudok, hogy idővel a gyűlöletből sajnálat és félelem fog maradni.
2011. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Péter nagyon jól látja a helyzetet, harcol a két énem, az egyik azt mondja, hogy adjam vissza a kölcsönt, a másik meg azt, hogy bármi történik, a lényeg, hogy tiszta maradjon a lelkiismeretem. Pont ezért kerülöm az illetőt, amennyire lehet, de amikor találkozunk, mindig tesz valamit, amivel a régebbi sérelmeket is előhozza.
2011. nov. 25. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerek egy hölgyet aki 13 év házasságát tette tönkre a férje.Elváltak és amikor találkoztak a hölgy nem tudott megbocsátani a férjének egy teljes évig.Amikor a hölgy megismerkedett egy másik férfival akivel most boldogan élnek ,lassan megbocsátotta azokat a sérelmeket amelyeket a volt férje a házasságuk ideje alatt elkövetett.

És rájött arra hogy jót tett vele a volt férje mert soha nem volt ilyen boldog harmóniában mint most....


Vannak dolgok amelyeknek meg kell történniük hogy tanuljunk belőle...de megbocsátani tudni kell...

2011. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudsz megbocsátani ha sokat imádkozol. Imádkozz azért is aki megbántott. Ezzel nem neki teszel szívességet hanem saját magadnak. Ugyanis a gyűlölet amit érzel neked rossz, nem neki. Aki gyűlölködik az a sátán karmai között van és ez akadályozza a boldogságban és abban hogy Istenhez közel jusson.

Ha te nem bocsátasz meg neki, Isten se fog majd megbocsátani neked. Ez azért van így, mert a gyűlölködés bűn és Isten pedig szent aki nem tűri a bűnt. Ráadásul hogyan is várhatná el valaki Istentől a bocsánatot az aki maga se bocsát meg másoknak?


Erről szól ez az igerész:

[link]


Ha elkezdesz imádkozni akkor eleinte nehéz lesz de aztán majd szépen lassan az érzelmek követni fogják az akaratot és egy idő után már tényleg nem fogsz rá haragudni.

Nekem sokat segített az is hogy elképzeltem azt hogy halála után az akit gyűlölök mennyire fog szenvedni a pokolban (persze nem biztos hogy oda kerül). Ha erre gondolok akkor azonnal sajnálni kezdem és már tudok érte imádkozni.

Jézus is amikor keresztre feszítették így imádkozott:


Lk 23,34 - Jézus pedig mondta: "Atyám, bocsáss meg nekik, hisz nem tudják, mit tesznek."

2011. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!