Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik azok az "igazak"?

Kik azok az "igazak"?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, hogyha meghalok, megyek a mennyországba. Viszont itt olyat is olvastam, hogy "Az igazak öröklik a Földet, és mindvégig rajta lakoznak". Ott nem lett kiírva, hogyha mindenki a mennybe jut, ki fog a földön lenni. Gonoszok biztos nem, mert egyértelműen valami "igazak"-ról ír. Nem tudom mit gondoljak. Kik az "igazak"?

Érti ezt valaki? Mindenki mást mond! Összezavarodtam.


2011. dec. 30. 08:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%
ezért nem szabad vallásal kapcsolatos kérdéseket feltenni mert csak össze zavarodsz mindenki másképp értelmezi. 2 dolog logikus tenni vagy vakon követed az egyiket, vagy hagyod a fenébe lesz ami lesz.
2011. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Hát igen. Ez egy megoldásnak jó. Vakon követni, de "vak vezet világtalant..."

De valamiért csak írta ezt Isten. Sőt most direkt körbenéztem és találtam még egy ilyen idézetet: "becsületesek laknak majd a földön, és a feddhetetlenek maradnak meg rajta. A gonoszok pedig a földről kivágatattnak, és a hűtlenek kiszaggatattnak abból"(Példabeszédek 2:21,22)


Most maga az egész Biblia értelmetlen? vagy azt jelenti a fenti amit gondolok, hogy Isten elpusztítja a gonoszokat a földről és a - itt - "becsületesek"-nek írja, hogy laknak a Földön. Ha én becsületes és igaz vagyok, akkor a Földön maradok? Vagy a mennybe megyek amit a pap hajtogat a misén?


Még mindig nem értem teljesen, de jó amit írtál egy ötletlek! Köszönöm.

2011. dec. 30. 09:01
 3/29 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Amit idéztél mondatot, az a 37. zsoltárban szerepel. Ez a zsoltár a kérdésedre is megadja a választ két mondattal előbb:

"Kerüld a rosszat és jót cselekedjél, és megmaradsz mindörökké"


Itt el tudod olvasni a teljes zsoltárszöveget:

[link]


Néhány gyöngyszem még belőle:

"Bízzál az Úrban és jót cselekedjél; e földön lakozzál és hűséggel élj."

"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit."

"Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti."

"A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben."

"Az Úr szilárdítja meg az igaz ember lépteit, és útját kedveli."


Mindenki, aki örök életet nyer a feltámadáskor a mennybe kerül. Itt fog részt venni az ítéletben 1000 esztendőn keresztül. Amikor az Isten végrehajtja az ítéletet és megszűnik a bűn, újjáteremti a Földet és a menny a Földre költözik. Erről Jelenések könyve utolsó fejezeteiben olvashatsz a Szentírás utolsó lapjain:

[link]

egészen a 22. fejezet végéig!


Jó olvasást!


Üdv. Péter

2011. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Péter a válaszod. De a Bibliaverseknél te is azt mondod, hogy "A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben." - vagyis a földet öröklik.


Aztán a saját szavaddal úgy fordítod, hogy a mennybe mennek.


Az előbbi hozzászóló válasza, aki a semlegességet írta jobban tetszett. Te egy kicsit ellentmondasz önmagadnak.


Azért köszönöm.

2011. dec. 30. 09:54
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Akkor lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű. Minden igaz a Földet örökli. A menny Isten lakhelye is a Földre fog költözni. Elolvastad amit belinkeltem?


Üdv. Péter

2011. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

A Bibliát lehet Isten ihlette(vagy nem) de emberek írták, lehet Isten azt mondta a jók elnyerik a megváltást, lehet valamelyik íróknak a földi élet a megváltás lehet a másiknak meg a mennyország.

Csak akkor hiszem el, hogy isteni eredetű ha nem lehetne széttépni átírni, törölni belőle, vagy egyértelmű lenne, mert ha több féle kép lehet értelmezni az hibás. Egyik jó példa erre isten egyszer a 100%-os szeretet,türelem meg stb. máskor meg embereken kísérletezik tesztelgeti őket.


De higgyél amit jónak látsz.


Hogy kik az igazak az mindenkinek mást jelent. Egyesek szerint elég ha jól viselkedsz, másik azt hiszik, hogy kívülről fújják a bibliát és imádkoznak(általában magukért) akkor számukra már van hely foglalva.

2011. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a zsoltárban mindkettő szerepel:

11. vers: "A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben."

29. vesr: "Az igazak öröklik a földet, és mindvégig rajta lakoznak."


Üdv. Péter

2011. dec. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!

Iszonyat nehéz volt a szövege, de jogi szövegek is nehezek és megértem és persze hogy elolvastam.


(1-4. vers) Benne van, hogy Sátán ezer esztendőre bezárattatik és akkor Jézus lesz a király, a királyi széken az égben. (ezt idáig jól mondom... gondolom).


(5. vers) Aztán a "többi halottak" (=második feltámadás) megelevenednek az ezer esztendő alatt. (hozzátenném, hogy nem mondja, hogy a mennybe elevenednek meg, hogy odamennek!)


(6. vers) Az "első feltámadás" embereiről beszél, akik a Krisztussal uralkodnak az égben. Ezt nem nagyon tudom, hogy kik, de akkor lehet ők azok akikről amott valaki a 144ezret írta! "És énekelnek vala mintegy új éneket a királyiszék előtt, és a négy lelkes állat előtt és a Vének előtt; és senki meg nem tanulhatja vala azt az éneket, csak a száz negyvennégy ezer, a kik áron vétettek meg a földről." (Jel 14:3)


(7. vers) Aztán ha letelik az ezer esztendő, Sátán ismét el lesz engedve. Sátán megpróbálja a "föld 4 szegletén" elhitetni az embereket (mivelhogy ugye te is írtad, hogy a szelidek öröklik, különben milyen földön lévő emberekről beszélne?) a feltámadottakkal együtt.


Szóval ezek is azt mondják, hogy lesz élő a földön. No mindegy! Lehet, nem kapok választ a kérdésemre. Majd visszanézek néhány nap múlva.

2011. dec. 30. 10:18
 9/29 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a segítségedért Péter! Köszönöm!
2011. dec. 30. 10:19
 10/29 anonim ***** válasza:

arra gondoltál, hogy a Föld szó végül is a "vidéket" jelöli, ahol élni lehet? és arra, hogy a menny az nem egy konkrét hely, hanem inkább az ember elméjének egy állapota, mégpedig az az állapota, ahol teljesen azonosult Krisztussal, így Istennel? és hogy tulajdonképpen azok az igazak, akik mindezt létrehozták önmagukban azzal, hogy valósan elfogadták Krisztust a szívükben? így pedig a mennyei élet egy "új vidéken" fog zajlani, amit a Biblia földnek hív, s ahol nem lesz már hajlam a rosszra, gonoszságra?


üdv

27/F

LastOne.Left

2011. dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!