Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki tudnátok fejteni: Erény és...

Ki tudnátok fejteni: Erény és Bűn a Bibliában - Ószövetségre alapozva? Példákat esetleg tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

pl.Mózes 4.15

erény megölni a másik embert,de egyben bűn is.nem tudom,vmi ilyesmire gondoltál?

2012. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Azért helyezte az Úr kilátásba azt hogy 7-szer megbüntetik azt aki megöli Káint ,mert az emberölés erény?

2012. jan. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vidiripi

Én most Mózesről beszéltem.ha nekem írtad...

első.

2012. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szabolcs1988 ***** válasza:

Erényesek maradtak

Dániel és három héber társa — név szerint Anániás, Misáel és Azariás — szintén példamutató volt az erény tekintetében. Erőszakkal elvitték őket szülőföldjükről, és fogságba hurcolták Babilonba. Mind a négyüknek babiloni neveket adtak: Baltazár, Sidrák, Misák és Abednégó. „Királyi ételt” ajánlottak fel nekik, amelybe Isten Törvénye által tiltott ételek is beletartoztak. Továbbá kénytelenek voltak részt venni egy hároméves kiképzésen, amelyen „a Káldeusok írására és nyelvére” oktatták őket. Ez többet jelentett, mint csupán megtanulni egy másik nyelvet, mivel a „Káldeusok” kifejezés itt valószínűleg a művelt társadalmi osztályt jelezte. Ezért ezek a héber fiatalok elferdült babiloni tanításoknak voltak kitéve (Dániel 1:1–7).Bár óriási nyomás nehezedett rájuk, hogy alkalmazkodjanak ezekhez, Dániel és három társa inkább az erényt, mintsem az erkölcstelenséget választotta.

Sokat tanulhatunk az istenfélő Dánieltől és társaitól. Erényre törekedtek, és elutasították, hogy beolvadjanak a babiloni kultúrába. Bár babiloni neveket kaptak, sose veszítették el az egyéniségüket. Nos, mintegy 70 évvel később a babiloni király a héber nevén szólította meg Dánielt! (Dániel 5:13). Hosszú életén át Dániel mindig elutasította, hogy megalkudjon, még a legkisebb dolgokban is. Fiatalemberként „eltökélé az ő szívében, hogy nem fertőzteti meg magát a király ételével” (Dániel 1:8). Dánielnek és három társának ez a megalkuvást nem tűrő kiállása kétségtelenül megerősítette őket, hogy túléljék az életüket is fenyegető megpróbáltatásokat, amelyekkel később szembenéztek

2012. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget!
2012. jan. 2. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!