Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találhatnám meg a...

Hogyan találhatnám meg a lelki békémet?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy gyerekkorom óta sok rossz dolog is történt velem, sokat csalódtam sok mindenben.Aztán felnőtt koromban elkezdtem valamiért ezeken a sérelmeken rágódni és ez lassan mindennapossá, sőt állandóvá vált.Mára odáig jutottam, hogy a társadalomból és az egész, véleményem szerint igazságtalan világrendszerből is elegem van.Mindezt persze nem tudom magamban tartani, szeretném , ha ezekről a meglátásaimról beszélgethetnék valakivel, de ennek mindig az a vége, hogy vagy süket fülekre talál a mondókám, vagy családi perpatvar lesz belőle.Állandóan aggódom, nyugtalankodok, sőt, időnként dühöngök , de látom, hogy ez a gyermekemnek nem jó (pedig vele nem veszekszem), ezért szeretnék ezen változtatni, meg persze a saját idegrendszerem érdekében is, ami már alaposan tönkrement.De semmi sem segít.Már voltam nem egy pszichológusnál, pszichiáternél,olvastam vallási vezetők könyveit, próbálkoztam hobbikkal,de semmi sem hozott tartós megnyugvást.Már hosszabb ideje tanulmányozom a Bibliát és sokszor egész felüdítő olvasni a bölcsességeit,és néha úgy gondolom, hogy ha Istennek tetszően élnék, akkor talán sikerülne megvalósítani amit szeretnék,csakhogy ehhez le kellene küzdenem a lázadó, kételkedő, negatív természetemet és ez az, ami nem megy.

Alapvetően szimpatikusak nekem a Biblia tanításai, csakhogy a Biblia a jóságra int én viszont már sokszor tapasztaltam azt a világban, hogy könnyebben érvényesül az, aki rossz, aki csal, fondorlatossággal, mások kárára próbálja elérni a céljait.A jókat könnyen eltapossák, én pedig nem szeretném, ha "eltaposnának".Kíváncsi lennék, mit tanácsolnátok, vagy van -e itt hasonló helyzetben, hasonló gondolatokkal valaki?


2012. jan. 1. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En! Jelenleg 22 eves vagyok, en a vallasban is csalodtam, 12 evig tanultam, papok kozott nottem fel, szoval volt idom megalapozni ezt, es nem csak a levegobe beszelek. Mintha en irtam volna,amit mondasz. Eloszor a forrast kellene megkeresni. En is a regi serelmeken ragodom,de nem okkal jonnek elo. A jelenben mi idezi oket elo? Engem pl. az aktualis politikai helyzet, meg hogy nem jutok 1-rol 2-re az is padlora tett. En kornyezetet valtottam (kulfold), ahol kibukott,hogy mivel ugye otthon se volt lelkibekem itt se lett, de legalabb kevesbe kell aggodnom bizonyos dolgok miatt. Jelenleg azon dolgozom,hogy azt tanulhassam, amit akarok,es kesobb azzal is foglalkozhassak, igyekszek tobb idot a sportnak szentelni. Ennyit tudok mondani, tudom,hogy nem konnyu. De a lelkibeked csak te talalhatod meg, hiaba mondod el masoknak,ugy se fognak megerteni. Regebben en is folyton "kozleskenyszerben" szenvedtem,amiota rajottam, hogy masok max panaszkodasnak tudjak be, azota nem csinalom ezt, vagy max a paromnak mondom.
2012. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A jelenben mi idézi elő?Nos, momentán nálam is a politikai helyzet az, ami rátesz egy lapáttal.Mert biztos vagyok benne, hogy ha könnyebb lenne a boldogulás, a megélhetés, nem kéne évekig eredménytelenül küszködni, a jövő felől aggodalmaskodni, filléreskedni, na meg a tipikus magyar munkahelyi mentalitás miatt a falra mászni, akkor máris nagyobb lenne az esély a nyugalomra is.De sajnos ezen változtatni max úgy tudnék, ha én is külföldre mennék.Az elhatározás már meg is van, de nem tudom, sikerül-e majd valójában.A gyermekem is elvágyódik külföldre és ez is mélységesen elkeserít, hogy egyszer majd talán ez a kis család is szétszakad csak azért, hogy jobban megéljünk és nem luxusról álmodozunk ám, csak harmonikus körülményekről, hogy hónap végén ne kelljen számolgatni a filléreket.Tudom, hogy a pénz nem minden, de sajnos valamiből élni kell.

2012. jan. 1. 21:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Én azt nem mondanám, hogy csalódtam a vallásban(mert szerintem a hiba nem a vallásban, hanem sok ember valláshoz való hozzáállásában van, álszentek, ál hívők sokan), én inkább úgy vagyok vele, hogy hiszek, hol pedig nem.És még ha hiszek is, kicsit tartok attól, hogy igazi hívő módjára éljek, mert attól tartok, hogy nehezebb lesz az életem.
2012. jan. 1. 21:40
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Hinni lehet abban, hogy létezik isteni teremtő erő, de arra alapozni az élete soha nem szabad, mert Isten a büdös életben se segít, nincsenek csodák. Csodákat az ember képes alkotni de ahhoz több mindent meg kell próbálnod,Attól is függ mihez értesz, mire vagy hajlandó.


Én például szívesen élnék város környéki tanyán, hogy legyenek állatok és annyi termény ami számunkra elé. Mellette lehet a másiknak dolgozni. De a férjem kimondottan aszfalt szülötte.. és utálna ott élni, még a kertes házban se gondozza a kertet. Háromszor megmutatom a metszést negyedszerre se úgy végzi el, Pár éve kértem a csirkéket, az idén na lett 7 db!! Most bezzeg mindennap van tojás, és milyen jó, hogy van burgonya a zsákban cékla főve lefagyasztva és zöldborsó és lecsó, nem kell megvenni és van mit olcsón főzni.


A legnagyobb röhej ebben az, hogy én pesti vagyok ő szögedi" Én malackáról álmodom, és pulykáékról a tanyámon és saját borról pálinkáról, saját magam termelt minden féléről-- őt még a nagybani piacra se lehet kicsalni


De azért szidja az úristent és az összes hatalommal rendelkezőket" de hogy bármin is maga akarjon változtatni ne agy úristen. De ilyen volt fiatalnak is ő meg volt a szobakonyhás lyukba fejtől lábtól gyerekekkel együtt, amig én magánházról álmodoztam sok szobával holott belvárosban éltem gyermekként a második emeleten.

Már gyermekként kilógtam a hármashatás hegyre vagy a Margit szigetre csak ne a gangon vagy utcán kelljen élnem.


Ennyire nem vagyunk egyformák mi emberek sokan morgunk elkeseredünk szidunk mindenkit csak magunkba nem nézünk, mit miképp tudnánk változtatni, jobbá tenni életünket, a sültgalambot várjuk vagy épp a csodát ezt használják ki a vallási bigottok is.

2012. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na igen, valahogy hasonlóan gondolom én is.

Például, anyámnak az a mottója, hogy "majdcsak lesz valahogy","majdcsak Isten megsegít".Hát, megsegítette annyira, hogy az alapvető szükségletei megvannak,van saját lakása, stb..De igazán jól sosem ment a sora, csak épp mindig volt valahogy...Mer valahogy mindig alakul az igaz, csak nem mindegy hogy hogy.

Én jobbnak látom azt a tanácsot, hogy segíts magadon, Isten is megsegít.Sajnos, én egyenlőre nem igazán tudom, hogy segíthetnék magamon, de legalább a szándék már megvan...

2012. jan. 1. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mint ahogy írtad 2 választási lehetőséged van.

1: Isten szeretetét megismered és Krisztus megváltását elfogadod, ez az álltalad írt: "Biblia a jóságra int".

Ez először a nehezebb útnak tűnő választás, de erre Krisztus azt mondta, hogy :


Mt 11,29 "Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek."

Mt 11,30 "Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű."


Elárulom neked, hogy én már megtaláltam ezt az nyugalmat!



2:idézlek: "könnyebben érvényesül az, aki rossz, aki csal, fondorlatossággal, mások kárára próbálja elérni a céljai"


Megkérdezlek, hogy amikor esetleg íly módon cselekszel akkor meg vagy magaddal elégedve, tetszel magadnak, örömmel tölt el, ha valakivel így viselkedtél?


Szerintem te sem ezt várod el? Igaz?


Isten igéje sem arra tanít, hogy hazudjunk, csaljunk, lopjunk stb...

Hanem arra, hogy azt cselekedd másokkal amit te is szeretnél, hogy veled cselkedjenek. Szerintem ez elég korrekt!?


Én is mindíg akartam valamit... ez kell-az kell, jó lét stb. Sokszor elegem volt az emberekből is, meg mindenből is. DE!


Amikor megismerhettem Isten igéjét, és azt, hogy mennyire szeret minket Isten, hogy Ő az egyszülött fiát az emberekért adta, hogy aki hisz benne az el ne vesszen, és a lelkük megnyugvásra leljen, örömmel és hálával fogadjanak bármit, jót, vagy rosszat amit Isten ad nekik, amikor én ezt megtapasztalhattam, sírtam...


"Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa."


Boldog voltam, mert felismertem, hogy Isten az akire szükségem van, nélküle semmi vagyok, és semmi leszek!



Mt 5,4 "Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.


Sirva fordítottam hátat az addigi bűnös, és önzö, egoista életemnek. Azóta gyűlölöm a hazugságot, az önzést. Azóta szívből jön az, hogyan segíthetnék másokon, mostmár nem én vagyok az első. Ez a legjobb dolog ami velem történhetett.


Nem tartozom semmilyen gyülekezethez, felekezethez, mert eddig azt tapasztaltam, hogy mindegyiknek vannak dogmái (emberi elvárásai) ami nem Istentől vannak...


A biblia igazságát, Igéjét olvasom, és szeretném megérteni, és eddig amilyen kérdésem volt megkaptam rá a választ! Kérj és adadtik.


Ha elfogadod Krisztus megváltását, azt, hogy ő meghalt értd mior még meg sem születtél, akkor nem fognak érdekelni olyan dolgok, hogy pénz, küszködés, megelékszel azzal ami van. Ez biztos rosszul hangzi elsőre, én ezen már túl vagyok, és nagyon örülök neki!


Remélem, hogy legalább egy kicsit elgondolkodtató volt amit írtam...


Szívesen "beszélgetek" erről, ha van ezzel kapcsolatban kérdésed.


Remélem megtalálod Krisztus szeretetét!

2012. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Amúgy ez nem rám vonatkozik:"könnyebben érvényesül az, aki rossz, aki csal, fondorlatossággal, mások kárára próbálja elérni a céljai"

Szóval, én nem viselkedem így, de eddigi munkahelyeimen azt tapasztaltam, hogy az aljasabbak érvényesültek sajnos, a rendesebb emberekkel szemben, ezért elkezdtem fontolgatni, hogy felhagyok a kedves, korrekt, normális viselkedésemmel(munkahelyi körökben persze) és és én is keményebb magatartást veszek fel.Csak aztán elkezdtem Bibliát tanulmányozni és dilemmába kerültem, hogy hogyan is döntsek,annak érdekében, hogy érvényesüljek is, de közben ember is maradjak.

2012. jan. 1. 23:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Elnézést! Nem rád értettem! Hanem vagy így viselkedhetsz, vagy Krisztust követed!


Krisztus arra tanít minket, hogy szeretettel forduljunk mindenkihez! Te is ezt szeretnéd kapni, akkor miért nem ezt adnád?


Ha az evangéliumokat olvasom, vagy ha Krsiztura gondolok olyan szeretet, olyan boldogság fog el, hogy azt nem lehet leírni.


Ha igazán szeretnéd, akkor olasd a bibliát, és kérd a bölcsességet, hogy megértsd a mondanivalóját, akkor meg fogod érteni.


Régebben néha amikor a kezembe vettem bibliát, hogy na akkor olvassak belőle (mert azért biztos piros pont jár) akkor nem tudtam rá figyelni, nem is értettem (tulajdonképpen olyan jól van olvsatam belőle érzéssel) letettem.


Aztán jött a fosrulat! Amikor igazán megakartam érteni, éerdekelt, fontos lett akkor hirtelen érteni kezdtem, hogy ki kivel van, mi miért történt, és megtapasztalhattam Isten szeretetét.


Nagyon sokan támadják a bibliát, sokan úgy, hogy még a kezükbe sem vették, pedig csak el kell olvasni.


De szerintem úgy nem lehet elolvasni, mint egy regényt, mert akkor azt sem tudod ki-kivel van...


Van benne egy nagyon tanulságos ige, és nagyon fontos is!


"A szolga nem nagyobb az ő Uránál"


Ami pedig annyit jelent, hogy lehet, hogy te csak szeretettel fogsz fordulni mindenkihez, de te nem biztos, hogy azt is fogsz kapni! Krisztus csak szeretetet adott, mégsem köszönték meg neki mindig!

2012. jan. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"könnyebben érvényesül az, aki rossz, aki csal, fondorlatossággal, mások kárára próbálja elérni a céljait."


Azt írtad szereted a Biblia tanításait. Hát a szerzőjénél jobban én sem tudlak vígasztalni.:-)


Zsolt 37:1 Dávidé.; Ne bosszankodjál az elvetemültekre, ne irigykedjél a gonosztevőkre.

Zsolt 37:2 Mert hirtelen levágattatnak, mint a fű, s mint a gyönge növény elfonnyadnak.

Zsolt 37:3 Bízzál az Úrban és jót cselekedjél; e földön lakozzál és hűséggel élj.

Zsolt 37:4 Gyönyörködjél az Úrban, és megadja neked szíved kéréseit.


A lelked ebben a hervadó világban, csak egy örökkévaló sziklán talál békességet, ami az Isten Igéje. Ezt kövessed, és ne a szemeid látása után menj, hogy hol könnyebb a megélhetés, mert ezt tette Lót is, amikor Ábrahám felajánlotta neki hogy válasszon melyik irányba akar menni, és azt ígérte neki hogy az ellenkezője féle fog menni, mert kettejüket nem bírta el a föld. Isten betöltötte Ábrahám szükségeit a rossz földön is, viszont Lót lelke a jó földön is belefáradt az istentelenek cselekedeteit látva. Hiába volt jó földön.

Mi a tanúság? Először is fogadd meg a tanácsom, és ne nézz annyit híradót.:-D

Helyette olvass inkább Bibliát, mert Isten beszéde nem lefáraszt hanem megerősít, és nem félelmet ültet beléd hanem szeretetet, és megbocsájtásra való képességet. Boríts fátylat a múlt sérelmeire, és engedd el a tartozásokat, mert a szeretet minden vétket elfedez.


"Csak aztán elkezdtem Bibliát tanulmányozni és dilemmába kerültem, hogy hogyan is döntsek,annak érdekében, hogy érvényesüljek."


Róma 12:21 Ne győzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval győzd meg.


A könyököléssel is lehet feljebb jutni, de aki felmagasztalja magát, az megaláztatik, aki pedig megalázza magát az felmagasztaltatik. Előfordul ilyen a Bibliában is, hogy a bűnösök csak a másvilágon aratják le a cselekedeteik jutalmát. Ezért ha győztes akarsz lenni, akkor szabályszerűen kell küzdeni, és ehhez gyakorolni kell néha a béketűrést. Jób béketűrését tanulmányozd, ez legyen a példaképed, és akkor a te véged is lehet olyan áldott mint Jóbé.

2012. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

9/9- a bibliában írtak sok mindenben nem felelnek meg a élethez és némely gondolata se igaz, mint "aki pedig megalázza magát az felmagasztaltatik." ez az egyik legnagyobb hülyeség!


Aki megalázza önmagát az egy barom. az embernek fel kellene fogni azt, hogy Ő egyedüli és különleges, belőle nincs több a földön és e szerint kell gondolkodnia, fel kell fognia azt hogy ha akar ha szorgalmas és kitartó akkor sok mindent elérhet becsületes úton is. De soha ne adja el a lelkét, soha ne alázkodjon meg senki előtt.


Az alázat összetöri lelket, az alázat képmutató, az alázat kiszolgáltatottá teszi az embert.Minden ember annyit ér és annyivá lesz amennyi az önbecsülése, és amennyit kiharcol önmagának.

2012. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!