Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusoknál van böjt?

Reformátusoknál van böjt?

Figyelt kérdés
Ha van akkor mik a szokások? Pl mit esznek, mettől-meddig tart a böj t stb?

2012. jan. 3. 01:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően reformátusoknál kötelező böjt nincs, önként vállaltak pedig bármikor, lelkiismereti szabályok szerint. Ha azt mondod, egy hétig nem eszel csokit, mert jobban szereted Istent a csokinál, akkor ez a szabálya. Bármit lehet vállalni, az ésszerűség határain belül.
2012. jan. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy 1. válaszoló írja, csak megerősíteni tudom, mint református. (Nincs böjt.)
2012. jan. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Böjtölni általában azért szoktak az emberek, hogy megtisztítsák a szervezetüket a salakanyagoktól. Van egy nagyon híres könyv, én 3 évig vártam rá az antikváriumban, hogy hozzájussak, az a címe, hogy a böjt csodája. Ebben arra biztat mindenkit a szerző, hogy heti egy napon tartóztassa meg magát az evéstől, és jó sok tiszta vizet igyon, így a szervezet tud pihenni és regenerálódni. Sajnos gyermekkorunktól fogva hozzászoktatjuk a szervezetünket a folyamatos evésre, így soha nem tud megpihenni az emésztőrendszerünk, pedig neki is szüksége lenne időszakonként a pihenésre, regenerálódásra. Ezen túlmenően azt ajánlja a szerző, hogy évente 2-4 alkalommal tartsunk több napos böjtöket, ahol teljesen ki tud tisztulni, és méregteleníteni tudja magát a szervezet.


A helyes böjt az egészséges életmód része, ajánlom figyelemdbe ezzel a témával kapcsolatosan Szabó Attila előadását a böjt csodája címen, melyet le tudsz tölteni a gödöllői Bibliaház életmód menüjéből: [link] Az imádság az, amivel közelebb tudsz kerülni az Istenhez. A böjt segít ahhoz, hogy fizikailag és szellemileg alkalmasabb légy az imádságra, az Istennel való közösségre.


Nekem sok ismerősöm van reformátusok közt is akik rendszeresen gyakorolják a böjtöt, mert megtapasztalták ennek kiváló erejét testi és lelki életükben egyaránt.


Üdv. Péter

2012. jan. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jan. 3. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!