Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatal hívők! Ti mennyire...

Fiatal hívők! Ti mennyire veszitek komolyan és tartjátok be a házasság előtti szexet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 01:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Nekem van egy hívő fiatal lány ismerősöm. Volt idő, mikor egyszerre 2 pasija volt, de egy harmadik is ott volt készenlétben.
2012. jan. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
milyen vallású volt a leányzó, ha szabad megkérdeznem? :D
2012. jan. 3. 01:26
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Ez érddekes ez a házassági és a házasság előtti dolog.


Egy hívő azt mondja, hogy házasság előtt szexuálisan majdnem azt csinálok, amit akarok, de a házasság szent.


Akkor ha nekem mondjuk van egy barátnőm, de kétszer időközben megcsalom, akkor az nem házasságtörés, amit Krisztus is említett, tehát megtehetem. Majd 2-3 évente váltogatom a barátnőimet, sőt még azokat is megcsalom, de megtehetem, mert nem törtem házasságot. Majd effektíve agglegényként meghalok 70 évesen. Feltámadásnál ott álok Krisztus ítélőszéke előtt, és nekem a 80 lánnyal eltöltött szexualitásomat még csak meg sem fogja említeni, mert nem házasságtörés, de Béla bácsinak az egy házasságtörését igen, pedig csak Mariska a felesége volt az életében az egyetlen, meg a Piri, akivel "véletlenűl" egyszer lefeküdt. (Persze csak irónikus példa volt).

Az én jutalmam az örök élet, mert templomba járó "látszat" keresztény voltam, Béla bácsinak meg a kárhozat a házasságtörésért.


Elárulok egy kis titkot, feltéve abban az esetben, hogy a hívő titulus alatt a keresztény hívőket értetted.

Namármost, a keresztények alapkönyve, melyből a tudásukat eredeztetik, a Biblia. Gondolom ezzel nem mondtam túl sok újat.

És a kis titok: A Bibliában a házasság egyenlő a szexel. Mégpedig akkor, ha a férfi felnőtt, hogy szülei oltalma alól kirepüljön, azaz érett férfi lett belőle (kb 16 évtől kezdődően), szerelmes lesz a hőn áhított lányba, és .....lefeküdtek. Szó nincs a Bibliában semmiféle Isten előtt tett fogadalomról, esküvésről, egy harmadik ember által kimondatott igenről. Sőt Krisztus maga mondta, hogy ne esküdjünk semmire sem.


Szerintem ennyit a házasság előtti szexről a keresztény oldalról. Innentől kezdve a kérdés, hogy szex előtt komolyan választotok, ti hívők partnert? Azzal fekszetek le felnőtt emberként, kit szerettek, és az életeteket akarjátok leélni vele? Mert ha nem, akkor házasságot törtök.

2012. jan. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Református.

Érdekes egy leányzó volt, az biztos.

Egy cseppet sem szégyellte, sőt, a világ legtermészetesebb hangján beszélt mindig a fiúügyeiről. Volt egy barátja már egy ideje, mikor képbe jött az exe, aki a nagy szerelme volt állítólag, az akkori barátja iránt nem voltak olyan mély érzései. Találkozgatott vele, aztán mikor néhányszor olyan időszakai volt az állandó barátjával, hogy összevesztek, napokig, hetekig nem keresték egymást, akkor ott volt az ex. Nekem, meg még azoknak, akiknek beszámolt erről, úgy nevezte az exet, hogy pótbarát. Mindig mondta, hogy most a pótbarátommal találkozom, most ezt-meg azt küldte sms-ben a pótbarát. Egyszer a saját szememmel láttam, hogy ölelgette egy buszmegállóban a pótbarátot. Nem zavarta, hogy az "igazi" is észreveheti, ha épp arra jár. :D

Sőt, azt is elmesélte, hogy mikor összeköltözésre került sor, mert már nem akart a szüleinél lakni, és kellett, aki fizeti a felét az albérletnek, akkor csak azért választotta az állandó barátját, mert a többiek nemet mondtak neki. Köpni-nyelni nem tudtam, mikor előadta, hogy mind a három jelöltet megkérdezte ugyanazokkal a szavakkal, csak így simán.

1.-nek: Összeköltözöl velem?

2. Összeköltözöl velem?

3. Összeköltözöl velem? :D


A pótbarát nem akart, volt egy, aki csak udvarolt neki állítólag, azzal nem volt szex, és az állandó mondott neki igent.

Közben járt sűrűn, havonta többször is összejövetelekre, templomba. De ő azért nem egy tipikus vallásos fiatal volt, mert voltunk együtt bulizni is, és olyan nagy hévvel táncolt, ugrálva, nagyon el tudta engedni magát, társasági lény volt.


Amúgy érdekességképpen, azóta elvált nő lett. Egy új férfit megismert, akivel kb. 10 hónap után összeházasodtak, pap is összeadta őket természetesen, de sajnos egy éven később el is váltak.

2012. jan. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Csak azt nem értem, miért nevezi hívőnek magát, aki még hírből sem ismeri a Bibliát, az alapelvei szerint élni pedig nem is akar.

A Biblia egyértelműen megmagyarázza, hogy a házasság előtti szex paráznaságnak számít.Csak a házastársával élhet szexuális kapcsolatot az ember és a megcsalás az egyetlen indok a válásra.A Biblia ezzel csupán annyit szeretne tanítani, hogy becsüljük meg a testünket és a kapcsolatunkat.

Én például nem voltam hívő annak idején, mikor az első kapcsolatom volt, akkor ezeket a bölcsességeket még nem tudtam és kicsit bánom, mert nyilván jobb és sikerre vezetőbb úgy élni, hogy az ember a Biblia elvei szerint megbecsüli a testét, lelkét , és a partnerét és olyat választ magának, akitől ugyanezt a megbecsülést kapja.

2012. jan. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Peruccsia ***** válasza:
0%

Egyáltalán észrevette valaki a kérdés értelmét? :)


Nemcsak egyféle hit van, valaki az egyik részét jobban megtartja, a másikat nem.


Azért a mai fogamzásgátló világban nem akkora súlyú dolog a szex, hisz ez a törvény a nemkívánt terhesség bekövetkezésének valószínűségét kívánta csökkenteni.

S ha már az ember lánya elvesztette az ártatlanságát, akkor már nem számít egy-két újabb menet.

Vagy szerintetek van jelentősége, hogy pl csak 12 házasság előtti szexet csinálunk vagy 1200-at?

2012. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Annak, akinek nincs lelki, testi, erkölcsi igénye , annak nem számít.De például engem nem tenne boldoggá a tudat, hogy átment rajtam a fél város és mellesleg nem kívánt terhességen kívül ott vannak a nemi betegségek is, ami szintén nem lehet túl felemelő.

Tudni, hogy valakinek az egyetlen vagyok, testileg-lelkileg és ő is csak az enyém,ugyanúgy szerintem ez igazán értékes dolog.Pedig én nem vagyok egy fanatikus hívő, de nekem ez jön le a Biblia szavaiból,én így értelmezem a Biblia erre vonatkozó tanácsát és nálam ez az ideál.Kár, hogy nagyon sokan máshogy vannak ezzel.Szomorú, hogy hová tart ez a világ.

2012. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Re: #3


Azért ez nem egészen igaz, amit írtál. A Bibliában is van szó nem egy helyen lakodalomról, menyegzőről. A bibliai norma az, hogy az édesapa hatalmában áll, hogy kihez adja hozzá a lányát.


Ajánlom Paul Washer tanítását erről a témáról mindenkinek:


http://www.youtube.com/watch?v=OwJ0P0oUEOc


Üdv.

2012. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Én nemrég múltam 23 éves, és szeretném leírni a véleményemet röviden erről a témáról. Először is arról tennék említést, hogy ugyan Katolikusnak neveltek, de mégsem volt foglalmam erről a témáról, hogy házasság előtt nincs nemi élet. Később, amikor ezt megtudtam, akkor lázadtam is ez ellen, hogy hogyan lehetséges ez, hogy nem lehet házasság előtti nem életet élni?


Viszont az is tény, hogy hiába volam én papíron Katolikus, nem ismertem a Bibliát. Amikor elkezdtem ismerkedni a Bibliával, akkor ugye azon keresztül megismertem Istent, akkor teljesen megváltoztatta a gondolkodásomat. Korábban elég sokat ismerkedtem, és nem tagadom, fontos volt nekem hogy lepedőakrobata legyek, viszont manapság nem azért nem élek szexuális életet, mert valamilyen vallási hagyomány erre ösztönöz...


Beláttam, és egyet is értek vele, hogy a szexualitásnak a házasságon belül van a helye. Manapság már nem vagyok Katolikus, hanem egy protestáns közösségbe járok. Hála Istennek van barátnőm, és már beszéltünk a házasságról is. Nekem fontos az Istennel való szeretetkapcsolatom, ezért számomra egyáltalán nem okoz gondot az, hogy házasság előtti nem élhetek nemi életet.


23/F

2012. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Az első válaszoló által felvetett témához pedig szeretnék reagálni:


Azért azt nem szabad figyelmen kívól hagyni, hogy vajon tudatában van-e annak amit csinál? Mert az is elképzelhető, hogy nem ismeri Istent, csak hallott róla. Ebben az esetben a kezébe kell adni a Bibliát, hogy olvassa el, hogy egy hívő embernek hogyan kell viselkedni.


Viszont ha tisztában van a Biblia tanításával akkor ugyan hívhatja magát hívő embernek, ha olyan dolgot tesz, amivel szégyent hoz Istenre, és a Kereszténységre, attól még nem lesz kedves ez a cselekedete az Úr előtt...Az, hogy egy lánynak egyszerre két pasija van, de egy harmadik is ott van készenlétben, nem értem hogy ennek a viselkedésnek mi köze Krisztushoz?


Az ilyen viselkedésre vonatkozik Jézus Krisztus jövendölése:


"Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." (Mát 7,21-23)

2012. jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!