Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor az ószövetségben...

Amikor az ószövetségben megköveztek egy lányt mert nem volt szűz a házasságkötéskor, miért tették?

Figyelt kérdés

Az eredeti héber Bibliában ott ahol ezt leirták, MILYEN SZÓ szerepel,házasság törés vagy k*rválkodás?Avagy lehet házasságot törni mielőtt megházasodna az embet?

Kérem CSAK BIBLIA ISMERETÉBEN JÁRTAS emberek válaszoljanak,akik 100%-osan biztosak a mondandójukban!


2011. dec. 7. 13:39
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
51%
a keresett kifejezés: parázna, paráználkodás
2011. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

Ilyen szó nincs az EREDETI Bibliában.

Csak a magyarban.Sokat segítettél-_-

2011. dec. 7. 14:13
 3/51 anonim ***** válasza:
41%

ja hogy héberül kell? --> szótár


a válaszomat meg vedd a

"Avagy lehet házasságot törni mielőtt megházasodna az embet?"

- filozófikus polémiádra.

2011. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 munyamunya ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!


Természetesen lehetséges házasságot törni akkor is, ha én magam még nem vagyok férjnél, pl. abban az esetben, ha más asszony férjével fekszem le. Ekkor az ő házasságukat rontom meg. Ezen kívül nyilván a saját leendő házasságomat piszkolom be akkor, ha másvalakivel is ágyba bújok, mint azzal, aki a férjem lesz.


Nem nehéz ezt megérteni, ha az ember belegondol, hogy a házasság a Krisztus és az egyház viszonyának leképezése, jelképe is egyben. Az egyház csakis tisztán, minden hibától mentesen, más férfihez (főséghez) nem kötődve állhat a Felkent elé, csak így lehet szent és feddhetetlen menyasszony (Ef.5:27-32, Jel.21:9). Számos olyan intés van a prófétáknál is, ahol férjét elhagyó, megcsaló asszonyhoz hasonlítja Izraelt, vagyis Isten mindenkori népe, egyháza felesége az Úrnak (Jer.3:20, Ésa.54:4-7, Ezék.16:32, Hós.3:1, stb.).


A héber írásokban szereplő szó a "naaph", aminek konkrétan házasságtörés a jelentése. Vagyis egyetlen aktus is bűn, nem csak a folytatólagos "k*rválkodás".

2011. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
57%

nullázzatok, ha jól esik, az nagyon fontos :((

- jó az előző válasz,

DE: a kérdés a NEM SZŰZ-re vonatkozott. Vagyis nem a házasságtörőre, hanem a paráznára. Ami bizony 1 aktus után is fellép, ilyen a női test felépítése, ezt igazolja.

2011. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek az előzővel.


A kérdésedre a válasz: házasságot törni akkor is tudsz, ha nem vagy házas.

Az ez ellen érvelők gyakran mondják, hogy hát régebben a házasság az volt, hogy lefeküdtek egymással. Valóban.


Tehát attól a pillanattól kezdve, hogy lefekszel valakivel, a házasság szövetségébe léptél vele.

Ha ezután más valakivel szexelsz, akkor az házasságtörésnek minősül. Ezért van az, hogy a házasságkötéskor megkövezték, ha nem volt szűz. Mert házasságtörésre készült.

2011. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

14:48

Én is erre gondolok de ne okfejtéseket henem TÉNYEKET MONDJATOK!!!A BIBILIÁBAN OTT MILYEN SZÓ SZEREPEL,házasságtörés?ugyanaz mint a tízparancsolatban,vagy nem?

2011. dec. 7. 15:45
 8/51 munyamunya ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Min írtam, a héber szó a "naaph", jelentése a Strong's szerint:


adultereress, committing adultery, woman that breaks wedlock

A primitive root; to commit adultery; figuratively, to apostatize -- adulterer(-ess), commit(-ing) adultery, woman that breaketh wedlock.


És igen, ugyanez a szó van a II.Mózes20:14-ben is.

2011. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 munyamunya ***** válasza:
100%
Pardon, nem jól értettem korábban a kérdésed, a mondott helyen (V.Móz.22:21) nem a "házasságtörés" szó van héberül, hanem a "zanah" kifejezés, ami viszont paráznaságot, szajhálkodást jelent (Strong's: cause to commit fornication, continually, great, be an, play the harlot).
2011. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
93%

Az általad említett: V Móz 22,20-21-ben a paráználkodás szó a זָנָה zanah (zaw-naw').

1. to commit adultery (usually of the female, and less often of simple fornication, rarely of involuntary ravishment)

2. (figuratively) to commit idolatry (the Jewish people being regarded as the spouse of Jehovah)


A II Móz 20, 14-ben pedig a נָאַף na'aph (naw-af')szerepel.


1. to commit adultery

2. (figuratively) to apostatize


Nem vagyok nyelvész, de nekem ez olyasmit jelent, hogy az előző esetben a nő csábítja el a férfit, flörtöl vele, majd paráználkodik. Azaz ez inkább tudatos női csábításról szól. De nem tesz különbséget egyszeri, vagy sorozatos alkalmak közt.


A második esetben, a tízparancsolat sokkal általánosabb.

2011. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!