Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi kell ahhoz, hogy megkereszt...

Mi kell ahhoz, hogy megkereszteljenek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom mostanában, hogy lehet, meg kellene keresztelkednem. Református lennék, ha minden igaz, bár templomban még nem voltam. de ha keresztelkedni akarok, akkor el kell járni,igaz? Kell betanulni is dolgokat, és vizsgázni? Valaki, aki tudja, leírhatná. Mennyibe kerül? Meg ilyeneket. Egyházadó van, azt tudom, hogy fizetni kell.

28/l


2012. jan. 3. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves Gabi (már ha tényleg így hívnak)!


Mielőtt megkeresztelkedsz, fontos tudnod, hogy nem a formalitás a lényeg, hanem a szíved állapota és az, hogy el van-e rendezve Istennel a kapcsolatod vagy sem. A vízkeresztség annak pecsétje, hogy teljes szívedből megtértél Istenhez, átadtad Neki az életedet, és elkötelezted magad, hogy Jézust szeretnéd követni.


Ajánlom neked az alábbi írást, ami segíthet ebben:


[link]


Fontos dolog a vízkeresztség, és az is, hogy bibliai módon, teljes víz alá merítéssel történjen! Ezt majd később meg fogod érteni, hogy ennek milyen fontos szellemi jelentősége van. Sajnos a reformátusok nem veszik ezt teljesen komolyan. Egy-két kivételtől eltekintve, de őket sajnos nem nézik jó szemmel az egyházukon belül - pedig csak Isten Igéjéhez ragaszkodnak. A feleségemet például egy református lelkész merítette be a Balatonba :) Ha mindenképpen a reformátusokhoz ragaszkodsz, megpróbálhatok neked ilyen református lelkészt keresni.


Jézus parancsa szerint pedig nem kéne, hogy pénzbe kerüljön a vízkeresztség.


Szeretettel,

Tamás

2012. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel a keresztelő előtt sok mindent tisztázni kell (pl. akarod-e teljes szívedből keresni Istent, hiszed-e, hogy egyedül a Biblia Isten szava, tudod-e mivel jár Jézus tanítványának lenni, vannak-e meggyőződéseid a bűnökről és a megtérésről, mit jelent kitartani a hitben, miben nyilvánul meg az Isten iránti és a testvérek iránti szeretet) én azt javaslom, először is vegyél részt egy Biblia tanulmányozási sorozaton a Krisztus egyházában ( [link] A tanulmányozás és a keresztelő is ingyenes.
2012. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs, az előző link nem működik

[link]

2012. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!


Meglepődve olvastam a gyülekezetetek nyitólapján, hogy azt írjátok, hogy felekezet függetlenek vagytok. Én néhány évvel ezelőtt kapcsolatba kerültem Veletek és akkor még nem voltatok azok. Anno az egyetemen létezett egy evangéliumi felekezet független diákkör (MeKDSz), és ez tényleg felekezet független, voltunk ott reformátusok, evangélikusok, baptisták, pünkösdisták, stb. A ti egyházatoknak külön diákköre volt az egyetemen, és nem vállaltatok közösséget velünk, pedig voltak a részünkről ez irányú kezdeményezések!


Történtek azóta változások Nálatok ebben a kérdésben?


Tamás

2012. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Tamás!


Kérdésedre nem tudok egész pontosan felelni, mert csak néhány hónapja vagyok az egyház tagja. Kérlek fordulj a kérdéseddel Harangi Mátyáshoz

harangim@gmail.com


Azt mindenesetre meg tudom erősíteni, hogy az egyházunkból többen jártak már más gyülekezetekben, más Bibliakörökben is. Továbbá az a vélemény az általános az egyházunkban, hogy más egyházakban is lehetnek olyanok, akik üdvözülnek, nem csak a miénkben. Arra koncentrálunk, hogy mindenben bibliai alapokon nyugodjon az életünk, és támogassuk egymást a gyülekezeten belül és kívül is Jézus követésében.

A "felekezetfüggetlenség" azt jelentheti elsősorban (gondolom én), hogy más egyházakból is szívesen fogadunk látogatókat rendezvényeinken, illetve az egyházunk tagjai is látogathatnak más egyházakat. Ugyanakkor az ökumenikus mozgalmat nem tartják követendőnek, mivel a Biblia azt tanítja, hogy "egy a test..." (Ef 4:4). Az ökumenikus rendszer egy olyan istenképet vázol fel, amelynek ugyan egy feje van, de sok teste.


Mint írtam, fiatal keresztény vagyok még, és emiatt a fent írt véleményem eltérhet az egyház vezetősége által képviselthez képest. Elnézést, ha így lenne.

2012. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

De ennél konkrétabb dolgokra gondoltam!

Arra lennék kíváncsi, hogy zajlik ez a folyamat, meddig kell járni előtte a templomba, meg ilyesmi.

2012. jan. 4. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmilyen "egyház" (pontosabban felekezet) nem támaszthat feltételeket a bemerítkezésnek, kivéve amit a biblia is ír, hogy megvalld a hited, hogy Jézus az Istennek a Fia, a Felkent! akiben van a te megmenekülésed is, és hogy követni fogod, és engedelmeskedni fogsz NEKI mint uradnak, hogy meghalsz a törvényszegésnek és az Isten parancsolatait cselekedni akarod, és hogy meghalsz a vétkes életmódnak! Ezt elég, csakhogy előbb mindezekkel tisztában kell lenned különben a "keresztség" nem sokat ér, puszta formalitása (vizes leszel), vagy felekezetbe való betérés jele lesz csupán. Szerintem ennek nem sok haszna lenne, inkább fordulj Istenhez, hogy adjon választ, tanácsot erről, hogy kapjál hitet, kijelentést, hogy valódi Isten Ő!


Isten természetfeletti, illik hozzá, hogy adjon természetfelettit, kezd ezzel.

2012. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!