Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell csinálni ahhoz, hogy...

Mit kell csinálni ahhoz, hogy valaki buddhista legyen, mik a szokások?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 15:51
 1/5 anonim válasza:
100%
A buddhizmusban az a jó, hogy az nem igazán vallás, inkább életfilozófia, vagy egy tan. Én pl. a Zen irányzat szerint élek, nem voltam sem ilyen buddhista centrumban, sem pedig beavatáson vagy ilyesmin. Én antikváriumban akadtam rá egyszer egy ilyen Zen könyvre, megvettem és elolvastam. Annyira megtetszett hogy komolyabban is elkezdtem foglalkozni vele. Igaz én a meditációt magamtól tanultam meg, az nekem nehézkes volt. Ha érdekel nézz utána interneten, könyvesboltokban vagy esetleg buddhista tanítóktól is érdeklődhetsz. Én amióta ezt csinálom, boldogabb vagyok, nem ér annyi stressz, sokkal kitisztultabban gondolkozok, jobbak voltak az eredményeim a tanulás terén, és a munka is jobban megy már. :-)
2011. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Elfordul az egy igaz élő Istentől!
2011. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is kb. úgy élek, ahogy az első mondta, és szerintem ez alapnak elég is. A buddhizmus szülőhazájában kasztrendszerek voltak, így különböző szabályok is alakultak ki. Nyilván akik a világi életből kivonultak, azok nagyon szigorú szabályok szerint éltek, a test és lélek tökéletes megfegyelmezése volt az egyetlen, amire összpontosítottak mindaddig, amíg ez nem sikerült - utána meg kellett tanulniuk kilépni ezekből a szabályokból. De egy világi életet élő emberre mindez nem vonatkozott.


Nem azért buddhista valaki, mert hajnali háromkor kel, együtt meditál a felkelő nappal, annyit eszik, mint egy madárka, és meghatározott időben végzi folyóügyeit.

2011. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Igaz Istenre pedig pont, hogy rátalál, csak nem kívül, hanem belül (ahogy kelet felé haladva is eljuthatunk nyugatra).
2011. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 feketepeter ***** válasza:
Nem a szokásoktól lesz valaki buddhista.
2011. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!