Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Piercing és vallás? Összefér...

Piercing és vallás? Összefér a kettő?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok. Hiszek Istenben, s bár templomba ritkán járok, de az ő útmutatásai szerint, erkölcsösen élek. Azt gondolom, nem vagyok rossz ember. Viszont nagyon vágyom egy kis ékszerre a szám fölé. Ha megteszem, azzal erkölcstelenné válok? Isten ellen való dolog?
2012. jan. 3. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, csak a jó ízlés ellen való dolog. Csináld nyugodtan, majd kinövöd. Bár nem értem,egy kereszténynek minek piercing, de ha ez a szíved vágya, ne fogd vissza magad. Ez nem erkölcstelenség, hanem tévedés.
2012. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Isten biztosan nem csapkod majd beléd villámokat :D

De elég gusztustalan dolog. Jobb munkahelyen kizáró ok a piercing, még ha ezt nem is mondják ki. Nem egy kulturált dolog piercinget viselni. Még hitetlennek sem, nem hogy hívőnek.

2012. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 eric_one ***** válasza:

1 János 2,15


Ne szeressétek ezt a világot, se a világ dolgait! Aki ezt a világot szereti, az nem szereti az Atya-Istent. Ezek azok a gonosz dolgok, amik ailágban vannak:

olyan dolgokat kívánunk, amik bűnös természetünknek tetszenek, megkívánjuk azokat a bűnös dolgokat, amiket megláttunk, büszkék vagyunk arra, amink van.



Szerintem e világkorszak divatjának "majmolása" kimeríti a fenti sorokat, Isten útmutatását.


Pál apostol a Szent Lélek templomának nevezi testünket...


ez is elgondolkodtató....

2012. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!