Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a katolikus az "erősebb"...

Miért a katolikus az "erősebb" vallás?

Figyelt kérdés

vagy inkább úgy kérdezem, hogy miért több a katolikus vallású ember mint a református?

Csak úgy érdekesség képpen: ti miért/mi alapján választottátok a katolikus/református (vagy egyéb) vallást?


2012. jan. 2. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Katolikus vallásból vált le a reformátusok közössége.

Én nem "választottam" a vallásomat, hanem beleszülettem.

2012. jan. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A "többség" minden országban más...

Magyarországon az ateizmus van többségben szerintem... Utána a vallásos emberek között a katolikus vallás. Máshol az evangélikus vagy éppen hindu... A "többség" attól függ, a világ mely pontjára születünk. Sok szor a hitünk meg attól, hogy ezen belülmilyen családba születünk.


Én beleszülettem a hitembe.

2012. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem anyukám katolikus apukám református. Én magam is református vagyok.
2012. jan. 2. 01:04
 4/12 anonim ***** válasza:

A reformált egyházak a katalikusról váltak le. Tovább osztódtak, míg a katalikus egyház nem.

Beleszülettem a vallásomba.

Minden egyháznak meg vannak a szabályai, hogy vegyes házasságban minek kell keresztelni a gyermekeket.

2012. jan. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Többen vannak. :D
2012. jan. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jan. 2. 01:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Attól már katolikus valaki hogy azt mondja az vagyok?

Vagy attól katolikus valaki ha aszerint él?

2012. jan. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A hit cselekedetek nélkül halott"

Ha nem cselekszed, amit tanulsz, akkor semmit sem jelent, hogy Istenben hiszel. Magyarul ha hiszed, hogy a katolikus a jó és tanulod, hogy mik azok a bűnök, amelyek nem helyesek Istennél és mégis folytatod a bűnt, akkor semmi értelme az egésznek.

2012. jan. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus azért erősebb, mert több száz éven át az uralkodó ház (bécsi császár) is katolikus volt. A református az uralkodó (Bécs) által a török időkben magára hagyott, alföldi területen erősödött. Ez a népréteg a debreceni civis polgárok kivételével, szegény, földmívesekből állt. Az ellenreformáció a bécsi államvezetés révén hatásos volt.

A református még az 1900-as évek elején "ev.ref." néven volt ismert, azaz "evangéliumi reformált" formula van a már nem használt egyházi pecséteken. Ez jelzi, hogy az 1500-as években az anyanyelvet használó, kétkezi, jobbára földmíves emberek körében, a gondolkodást igénylő emberek, akik a földi, Bécsben székelő "király" helyett felismerték a "lélekben lakozó Királyt". Ez a folyamat nem is olyan egyszerű. Ma egy olyan folyamat van erősödőben, amikor a reformátusok jó része, nem a (nagy)szüleitől öröklötten református. Én még (több száz évre visszamenőlegesen) az vagyok, de gondolkodni önállóan is tudok.

Ha bővebben akarsz érdeklődni keress meg priviben.

62/F

2012. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

A keresztény dogmákban, tiltásokban sosem hittem, szerencsére anyám sem, így meg sem lettem keresztelve.


Felnőtt fejjel, (miután körülnéztem a "vallás-palettán", azaz elmentem vagy beszélgettem néhányukkal(pl. hitgyülekezete, krisnások, katolikusok), 24 évesen választottam a Tibeti Buddhizmust, mert logikus a felépítése, magyarázata, nem akar háborúzni a vallás nevében, nem vakbuzgó, nem térít utún-útfélen, nem tilt, max. nem javasolja, hogy rontsam a karmámat,de végül is minden a szabad akaratom döntése. Azóta sem találtam jobbat ennél. Ha többet akarsz tudni róla: www.buddhizmusma.hu


40/N



Még annyit, a munkámból kifolyólag (esküvőszervező) többször beszélgetnem katolikus, református, evangélikus papokkal.

A legrugalmasabb az evangélikus, utána a református és a katolikusokról eddig szinte csak rosszat sikerült tapasztalnom (kivétel 1-2 40 év alatti plébános).


Szerintem a kereszténységnek az a nagy varázsa, hogy nem várják el, hogy gondolkodj, hanem csak azt, hogy higyjél, cserébe nem kell félned a haláltól, mert eljutsz a menyországba.

Nem partnereket akarnak, hanem mozgatható bábokat.

2012. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!