Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért temetik el az embereket?

Miért temetik el az embereket?

Figyelt kérdés
A keresztény vallásban miért pont a temetés az elfogadott? Fűződik hozzá valami a Bibliából?
2012. jan. 3. 17:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hülyén nézne ki az elhunyt nagymama a szobába
2012. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

"Orczád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszesz."


Ha elégetnek mondjuk és urnába tesznek, majd kétszáz év múlva azt sem tudják majd, hogy ki az elhunyt, és nem fizeti senki az urnahelyet, mi lesz a tégelyben lévő porral? Elássák. A vége ugyan az.


Elég ennyi?

2012. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Porból lettél, porrá leszel.
2012. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
én magára a temetésre gondoltam az h beleraknak egy kopórsóba és beraknak a föld alá 3m-re h bomoljon szét ez az emberi test meggyalázása szerintem, ki találta ki mikor Jézust egy barlangba vitték nem eltemették szentélyeket építettek régen stb... Ha meg azt nézzük h "porból lettünk és porrá leszünk" a hamvasztás jobb modszer, régen is az embereket elégették de akkor nem törődtek a hamvaikkal, Isten eleme a tűz és ez által jutott el a lélek hozzá...
2012. jan. 3. 18:32
 5/16 anonim ***** válasza:
ez a lehetőség ezen az éghajlaton
2012. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A zsidók sziklás talajon a sokszor sivatagi éghajlaton nekezen tudtak volna 3 méter gödröt ásni. Ott a sziklába tett tetem volt a szokás, illetve kövekkel hantolták el a testet, hogy aztán, ahogy te fogalmaztál szétrohadjon. Innen a zsidó szokás, hogy nem virágot, hanem egy kavicsot tesznek a sirra.


A koporsót nem tudom, hogy honnan jött...

2012. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert meghalnak?
2012. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez már nagyon rég óta eü szabvány ezen az éghajlaton.Szerintem már az ősember is sejtette,nem valami frankó a 2 hete elborult nagymama szagában fürdőzni a barlangban.Komolyan,sacc 90.000 éve eltemeti,vagy kezd a halottaival valamit az "ember".
2012. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Költséges lenne kilőni a világűrbe.
2012. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az emberi test mindenképp szétbomlik, akárhová temeted. Ez ellen csak néhány dolgot tehetsz:


- kibelezed, eltávolítod a legtöbb lágy szövetet a belsejéből, majd lehetőség szerint próbálod tartósítani mindenféle kencével. Ezt hívják mumifikálásnak, így csinálták az egyiptomiak. Kérdés, hogy ha a szétrohadás meggyalázás nálad, akkor ez micsoda?


- Minél inkább oxigénmentes környezetet teremtesz, ahol tárolod. Ennek mondjuk ókori körülmények között egyetlen kivitelezhető módja, ha beledobod a mocsárba, ahol kellően megfelelő körülmények között szintén mumifikálódik, természetes úton.


-Megpróbálod kiszárítani, és onnantól folyamatosan nagyon száraz helyen tartani, ahol nem éri el sem csapadék, sem légköri nedvesség, sem dögevő állatok.


-elégeted. Kémiailag ez egyébként nagyjából megegyezik a lassú bomlással, csak sokkal gyorsabban lezajlik.

2012. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!