Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van akkor, ha valójában...

Mi van akkor, ha valójában Isten tényleg csak bizonyos embereket választott ki, és a többiek pedig nem térhetnek meg bármennyire is akarnak, majd ezért még véresen le is számol velük?

Figyelt kérdés

A Róma 9:22 azt írja, hogy vannak edények, a harag eszközei, akik pusztulásra készültek. Hogyan lehetne ezt másképp értelmezni?

Az evangéliumot pedig csak azok értik, akiknek megengedi Isten, hogy értsék, hiszen csak a Szentlélek által lehet megérteni, ahogy a Bibliát is. Azért is van a sok példabeszéd is, hogy csak az érthesse meg, akinek "van füle a hallásra". Ha például valaki elmegy többször templomba, de Isten nem veszi el a leplet az elméjéről, hogy megértse az igét, akkor viszont már nem mondhatja, hogy nem hallotta az evangéliumot,


2011. aug. 17. 00:25
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem Isten választ ki, hanem te döntöd el, hogy meghallod-e őt vagy nem. Ha teljesen átadtad magad Neki, akkor Ő segíteni fogja minden törekvésedet!

Vannak mezők és barlangok. A mezőket folyamatosan éri a napfény de a barlangok nem engedik magukba a fényt. Ugyan így az emberekkel. Valaki nem akarja meghallani Istent. Ők pusztulásra ítéltek.

2011. aug. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Tehát, ha ilyen módon valaki többször hallotta az evangéliumot, de Isten a leplet nem távolította el a szeméről, ennek ellenére súlyosabb ítéletben részesülhet, pl. levágják a lábát, míg ha nem ment volna el a templomba, akkor csak a haját húznák meg és kapna egy nagy pofont. De a szerencsétlen meg akart térni, csak Isten "nem engedte neki", mert történetesen az illető a harag edényének született. Elképzelhető, hogy ilyen lenne Isten?
2011. aug. 17. 00:38
 3/53 A kérdező kommentje:
De a Biblia nem azt írja, hogy pusztulásra ítéltek, hanem pusztulásra KÉSZÜLTEK eleve. De a Róma 9:17-24 konkrétan erről szól.
2011. aug. 17. 00:41
 4/53 anonim ***** válasza:
83%

Nem nem. Isten nagyon kegyes. Itt minden a hívőn múlik. Csak akkor nyitja fel a szemedet ha valóban őszinte vagy :)

Át kell érezni Isten jelenlétét, sokan csak megszokásból mennek templomba. Négy fajta ember fordul Hozzá: aki valamiféle anyagi javakat szeretne Tőle, aki szenved, aki kíváncsi, és aki bölcs. Csak a bölcs érti Őt meg igazán, csak neki nyilvánítja meg magát Isten :)

2011. aug. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
Bocsi ha nem érthetők a válaszaim, de nem vagyok keresztény...lehet, hogy majd más jobban elmagyarázza :)
2011. aug. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

Erről az "eleve elrendelés" témáról nagyon régóta vitatkoznak.

Én azt gondolom, hogy Isten szabad akaratot adott mindenkinek. Máshogy nem is lenne értelme. Mindenki szabadon dönthet, hogy befogadja-e Istent vagy nem. De Isten az idő fölött áll, mindenható és mindenttudó. Ezért már a teremtés megkezdése előtt tudott mindent arról, hogy a teremtésének milyen sorsa lesz. Tudja előre, hogy ki fogja befogadni Őt szabad akaratából és ki nem. Ő ezt beleépítette a tervébe. De ettől még úgy döntünk, ahpgy akarunk, csak Ő előre tudja hogyan döntünk majd. Ezért mondhatja ki, hogy vannak akik sajnos pusztulásra teremtettek.


Az ítélet minőségében viszont nem lesz különbség, mindenki ugyanazt fogja kapni büntetésül: az Istentől való elrekesztettséget, a lelki halált. Persze ez csak a végső büntetés, ami a földi lét után vár a bűnösökre. Hogy itt a Földön mi vár rájuk, az már más kérdés.

2011. aug. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

I. Timóteus levél:2:4 Aki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

Máté Evangéliuma:11:28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

II. Timóteus levél:2:21 Ha tehát valaki magát ezektől tisztán tartja, tisztességre való edény lesz, megszentelt, és hasznos a gazdának, minden jó cselekedetre alkalmas.

Máté Evangéliuma:28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

Róma levél:2:11 Mert nincsen Isten előtt személyválogatás.


Mindenkinek szól a hívás. Az engedetleneket is tudja Isten használni. De mindenkit meg akar menteni.

2011. aug. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
26%

a válasz a koránban van:

"S Allah azt részesíti kegyében, kit akar,"

"Az igaz útra vezérli általa azt, akit akar. Akit azonban Allah tévútra visz, annak nem akad senki, aki az igaz útra vezetné."


elvégre ha isten mindenható, miatta lesz valaki bűnös vagy sem, ő minden forrása. majd saját bűnéért megbünteti az embert a bibliában

szerintem

nem vagyok keresztény/muszlim, jobb ha nem az én véleményemre hallgatsz, de ha elfogadjuk igaznak isten létezését, akkor vagy nem mindenható, vagy nem jóságos

2011. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
54%
A Korán hazugság, ebből eredendően hülyeség is.
2011. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon a Biblia is hazugság. Miért kell a másik vallását becsmérelni?


(Egy nem vallásos)

2011. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!