Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezetéről miért...

A Hit Gyülekezetéről miért terjesztenek hazugságokat állandóan?

Figyelt kérdés
Nincs belépő nem is volt nem is lesz. Nem kötelező adni és az adóból sincs támogatva (mint más egyháznál) az egész ország pénzéből csak a saját tagok önkéntes adományaiból. Nincs agymosás. Bárki bármikor bárhonnan kiléphet nem nyomul rá utána senki. Nincs elrablás fenyegetés okult praktikák varázslás hipnotizálás se kéjgáz bevezetve a csarnokba. Nem paktál le semmilyen politikai szervezettel. Zsidókat nem érdekből nem gyűlölik hanem azért mert Isten kiválasztott népe a szeme fénye (Jézus is zsidó volt) és áldott aki áldja és átkozott aki átkozza Izraelt (Biblia). Nincs a nagyfőnökök zsebe tömve pénzel minden vezetve van az utolsó forintig elszámolva. A dicséret pedig teljesen Biblikus Dávidi dicséret. Dicsérjétek az Urat hangszerekkel tapsal táncal hangos szóval.
2012. jan. 5. 19:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
70%
csak nem te is hitgyülekezeti tag vagy?
2012. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
56%
reménytelen....
2012. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Tom Benko ***** válasza:
55%
Csak a belépni nem szándékozókra nyomul rá. De lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém. A legutolsónak kénytelen voltam felajánlani a Mayhemes pólómat, azóta nem kerestek még...
2012. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
46%

Nekem a fórum alapján úgy tűnik, hogy a HGy tagok terjesztenek hazugságokat.

A kérést megelőzve a felsorolásba bele sem kezdek, mert a felére elkopik az ujjam.

2012. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
70%

"és az adóból sincs támogatva (mint más egyháznál)"


Nem vagy egy közgazdász, igaz? Magam sem. Amennyit az adó 1%-ából felajánlanak a hívők, az állam ugyan ezt az összeget fejeli rá. Miután úgynevezett "történelmi egyház" lett, így továbbra is megilleti a támogatás a költségvetésből.


----------


"Bárki bármikor bárhonnan kiléphet nem nyomul rá utána senki. "


Te kiléptél? Ha nem, akkor ne írj ilyeneket. Én sem tudom, de te sem szerintem.


---------------


"Nem paktál le semmilyen politikai szervezettel."


Te vagy a gyülekezet managere? Gondolom az összejöveteleknél nem veletek osztják meg a közgazdasági problémákat. Ahhoz, hogy államilag elismert (azaz történelmi) legyen kellett, azért kellett lobbizni rendesen...


-------------------


"Zsidókat nem érdekből nem gyűlölik hanem azért mert Isten kiválasztott népe a szeme fénye (Jézus is zsidó volt) és áldott aki áldja és átkozott aki átkozza Izraelt (Biblia)."


Akkor tudnám figyelmedbe ajánlani, hogy Krisztus által említett Dániel könyvét is tessék áttanulmányozni.

Elmondom, hogy Krisztus után mi a kiválasztott nép "sorsa"


" A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.

És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad."


Ha értenétek Krisztus szőlőföldes példázatát, valószínű értenéd: Bemásolom, olvasd el, érdemes:


Mk 12,"1. És kezde nékik példázatokban beszélni: Egy ember szőlőt ültetett, és körülvevé gyepűvel, és sajtót ása, és tornyot építe, és kiadá azt munkásoknak, és elutazék.

2. És a maga idejében szolgát külde a munkásokhoz, hogy kapjon a munkásoktól a szőlő gyümölcséből.

3. Azok pedig megfogván azt, megverék, és üresen küldék vissza.

4. És ismét külde hozzájuk egy másik szolgát; azt pedig kővel dobálván meg, fejét betörék, és gyalázattal illetve, visszaküldék.

5. És ismét másikat külde; ezt pedig megölék: és sok másokat; némelyeket megvervén, némelyeket pedig megölvén.

6. Minthogy pedig még egy egyetlen szerelmes fia is vala, utoljára azt is elküldé hozzájok, ezt mondván: A fiamat meg fogják becsülni.

7. Azok a munkások azonban ezt mondák magok között: Ez az örökös; jertek, öljük meg őt, és a miénk lesz az örökség.

8. És megfogván azt, megölék, és a szőlőn kívül veték.

9. Mit cselekszik hát a szőlőnek ura? Eljő és elveszti a munkásokat, és a szőlőt másoknak adja."


------------------


"Nincs a nagyfőnökök zsebe tömve pénzel minden vezetve van az utolsó forintig elszámolva."


Beírnád a linket, ahol magam is utánna tudok nézni a hit gyülekezetének költségvetésébe? Gondolom azért állítasz ilyet, mert te ismered.


Természetesen az elrablásos, kéjgázas dolgot magam sem hinném, ez már azért túlmisztifikált.

2012. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
31%
Sz@r lehet kihipózott aggyal élni. Bár látom neked bejön.
2012. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
50%

A zsidóság már régen nem Isten választott népe. Jézus ezt mondta a Zsidóknak:


"Annakokáért mondom néktek, hogy elvétetik tőletek az Istennek országa, és oly népnek adatik, a mely megtermi annak gyümölcsét." (Mt 21,43)


A zsidó nép kiválasztottsága azért járt le, mert nem tudta teljesíteni a küldetését. Ezért a megtért pogányokból, és megtért zsidókból létrejött az Őskereszténység. Persze lehetőség van érvelni a félreértelmezett Igehelyekkel, de attól még ez a tanítás, miszerint a zsidó ma is a választott nép nem fog hitelt nyerni.

2012. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 zozi1111 ***** válasza:
17%

Remélem nem vagy az. A vallásban nem vagy annyira járatos.

Annyit elárulok hogy végzettség nélküli, önjelölt szónok a vezetője. 1 évet végzett el a főiskolán, és távozott. Ha katolikus, református vagy stb. csak az a személy prédikálhat, akit felszenteltek. A felszenteléskor, a szentlelket közvetíti a felszentelő pap. Olyan mint a bérmálás, csak erőteljesebb és egy életre szól.

De ő semmi!!!!

2012. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
59%

ma 10:39!


Hát, benned sem a szent szellem szólalt meg, mikor egy embert, kinek a mennyei Atyánk ad életet, semminek hívod...


Én szeretem, mert aki gyűlöli atyjafiát és azt mondja, hogy szereti az Istent, hazug az, mert mimódon szeretheti azt, kit nem lát, és gyűlöli azt, ki meg lát?


Nem értek egyet a gyülekezet hittételével, és az életvitelével, de nem az embereket utálom, akik abban vannak...Te se tedd azt.


Krisztus ezt mondta: "De az megvan benned, hogy a Nikolaiták cselekedeteit gyűlölöd, a melyeket én is gyűlölök."

Majd,


"Így vannak nálad is, a kik a Nikolaiták tanítását tartják, a mit gyűlölök."


Érted? Nem a Nikolaitákat, hanem a cselekedetüket és a tanításukat.


Az #5-ös voltam...

2012. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
77%

Kedves #5-ös!


Ajánlom figyelmedbe a Rómabeliekhez írt levél 11. fejezetét a Izrael népével kapcsolatban, mert ez egy az egyben cáfolja a tévtanításodat.


Üdv.

Tamás

2012. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!