Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a "logikusabb"? (többi...

Melyik a "logikusabb"? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az emberi lélek egyidős a testtel, vagy a lélek már eleve megvan és a testbe költözik?

Kisebb kifejtést is kérnék...


2012. jan. 6. 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
egyik se amúgy is mit számít az abortoszun kívül?
2012. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nincs köze az abortuszhoz a kérdésnek.

Ha majd értékelhetőbb válasz érkezik elmondom, hogy miért kérdeztem.

2012. jan. 6. 18:32
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mit értesz lélek alatt.
2012. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

az attól függ, hogy melyik logikusabb, hogy miből indítunk következtetést. plusz logikusabb kifejezés lehet kissé értelmetlen...a logikusságnak nincsen szintje, valami vagy logikus vagy nem. a kérdés lehet inkább úgy hangzana helyesen, hogy melyik a józan, melyik a reális, racionális.


másrészről mindig a vizsgált rendszer szempontjából derül ki, hogy mi logikus és mi nem.

fontos tehát, hogy mit veszünk szemügyre. ha csak az anyagban gondolkodunk, akkor a logikus az, hogy az emberi lélek egyidős az adott testtel. ha pedig kiemelkedünk a csak az anyagban való gondolkodásból, hiszen ekkor eléggé korlátozottan szemlélünk, mivel megtagadjuk az emberi elme létét, ugye azért, mert egy "húsdarabnak" véljük csupán, akkor változik a felállás. ha felismerjük, hogy az anyag megjelenése közvetlen kapcsolatban van az elmével(nevezhetjük léleknek, hogy a kérdésedhez passzoljon), akkor pedig az a logikus, hogy a "lélek" az van mindig, pontosabban van egy darab "Lélek", amiben minden létezik egyszerre, még ha nem is megjelenve(itt a megjelenést az anyagra értem), és annak tudatos terméke az anyag. szóval végül is nem a testbe költözik a lélek, hanem a testen keresztül tapasztal, a testhez csatoltan, ha most az embert vesszük csak figyelembe. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Először is gratulálok, hogy már nem 26/F :)


A logikus szót én sem éreztem teljesen helyesnek ebben az esetben, azért is raktam idézőjelbe. Maradjunk, annál, hogy ti hogy gondoljátok.

Még várok választ és aztán megírom miért kérdeztem.

2012. jan. 6. 19:54
 6/20 anonim ***** válasza:
Egy csomó vallás és hiedelem szerint a lélek választja a neki megfelelő "életet", így magát a testet is. Emellett pedig olvastam valami hasonlóról még régebben, miszerint a lélek az apától öröklődik (és csak is tőle) és ez egészen Ádámig nyúlik vissza. (Valahogy visszavezették ezt az egészet arra, hogy miért is vétkes már egy pár perces újszülött csecsemő is.) Nyilván sokkal komolyabban meg volt magyarázva, mint ahogy azt én most prezentáltam, de a lényege ez.
2012. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
logikusabb, hogy az emberi lélek egyidős a testel, hiszen a biblia szerint az özönvízkor 8 lélek menekült meg, pedig a földön tartozkodó lázadó angyalok is visszatértek az égbe, noé és családja pedig 8 főt tett ki. logikusabb azért is, mert a lélek is halandó, legalább is a biblia szerint amely lélek vétkezik, az hal meg. a biblia szerint a lélek maga az ember, miként a köznapi beszédben is az, hogy egy város 80 000 lélekből áll, nem azt jelenti, hogy hatvanezren lakják, és van 20 000 hazajáró lélek.
2012. jan. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a lélek jóval hamarabb vola,van és lesz is. sokkal logukisabb is a számomra...

de hozzá kell tegyem, nem vagyok katolikus. úgy hiszem ebben a vallásban dogmák vannak, amiket ell kell fogadni, gondolkozni rajta,keresni az értelmét benne pedig tilos...

ezzel szenben,az esetemben is, a Buddhizmus a gondolkodásra sarkall, de tény hogy elfogadom a ti vallásotokat is s egyet értek dolgokkal, de úgy hiszem sokan nem akarják hogy tisztán lássanak az emberek....

2012. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Van lélek? És ez hol van? Az aurában, vagy a szívben? És látta már valaki? És a lélek hogyan lát majd, ha meghalunk, mert én a szememmel látok.


"És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké."


Az ember maga az élő lélek, és nem az emberben van a lélek.. Amikor a Biblia lélekről, ember lelkéről beszél, az emberről magáról beszél, az élő emberről.

2012. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Átolvastam az eddigieket


tegnap 19:41

"

. ha felismerjük, hogy az anyag megjelenése közvetlen kapcsolatban van az elmével(nevezhetjük léleknek, hogy a kérdésedhez passzoljon), akkor pedig az a logikus, hogy a "lélek" az van mindig, pontosabban van egy darab "Lélek", amiben minden létezik egyszerre, még ha nem is megjelenve(itt a megjelenést az anyagra értem), és annak tudatos terméke az anyag. szóval végül is nem a testbe költözik a lélek, hanem a testen keresztül tapasztal, a testhez csatoltan, ha most az embert vesszük csak figyelembe. :)

"

Értem amit írsz, de ehhez az igazsághoz én lassabban szeretnék eljutni. Szeretném élvezni az utat is, nem csak a végállomást.


ma 00:40

"

Egy csomó vallás és hiedelem szerint a lélek választja a neki megfelelő "életet", így magát a testet is.

"

Ez a meglátás a reinkarnációval együtt lenne értelmezhető és igazságos, mivel egyedül a tapasztalatszerzés és fejlődés lenne az egyetlen magasztos cél a test választásnál.


ma 07:23 (nem én pontoztalak le, nem szokásom)

"

logikusabb azért is, mert a lélek is halandó, legalább is a biblia szerint amely lélek vétkezik, az hal meg. a biblia szerint a lélek maga az ember, miként a köznapi beszédben is az, hogy egy város 80 000 lélekből áll, nem azt jelenti, hogy hatvanezren lakják, és van 20 000 hazajáró lélek.

"

ma 12:49

Az ember maga az élő lélek, és nem az emberben van a lélek.. Amikor a Biblia lélekről, ember lelkéről beszél, az emberről magáról beszél, az élő emberről.

"

Ti nagyon hasonló véleményt írtatok. És nagyon súlyos dolgokat, gondoljátok végig.

Teljes mértékben materialista és ateista állásponton vagytok amit úgy érzékelek, hogy nem szándékos.

A Mózes könyvéből vett idézetet rá lehet húzni a véleményedre, de akkor semmi értelme nem lenne az egész Újszövetségnek.

Azt írta valamelyikőtök, hogy a lélek halandó a testtel együtt.

Justinianus császár egyik átka jut eszembe Origenész felé(akkor tájt az egyház sem nagyon ellenkezett):

"Ha valaki azt állítja vagy gondolja, hogy a feltámadáskor az emberi testek szférikus formában fognak felkelni, nem pedig jelenlegi alakjukban, legyen átkozott."


ma 09:08

"

Szerintem a lélek jóval hamarabb vola,van és lesz is. sokkal logukisabb is a számomra...

de hozzá kell tegyem, nem vagyok katolikus. úgy hiszem ebben a vallásban dogmák vannak, amiket ell kell fogadni, gondolkozni rajta,keresni az értelmét benne pedig tilos...

ezzel szenben,az esetemben is, a Buddhizmus a gondolkodásra sarkall, de tény hogy elfogadom a ti vallásotokat is s egyet értek dolgokkal, de úgy hiszem sokan nem akarják hogy tisztán lássanak az emberek....

"

Igazad lehet abban, hogy sokan nem akarják, hogy tisztán lássanak az emberek. Viszont más megközelítésben arról is lehet szó, hogy te érzékeled úgy, hogy nem akarják, hogy tisztán láss, valójában az történik, hogy már magasabb szinten állsz náluk. Csak úgy fejlődhetsz, hogy sikerül a helyes utat/gondolatokat megtalálnod ez viszont csak tapasztalat által sikerülhet.

2012. jan. 7. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!