Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ember aki nincs megkereszt...

Egy ember aki nincs megkeresztelve imádkozhat Istenhez?

Figyelt kérdés
vagy aki korábban ateista volt és megkeresztelkedés nélkül tért meg Istenhez, attól ő még ugyanúgy imádkozhat Hozzá, hálát adhat Neki?
2012. jan. 7. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Istent nem érdekli h milyen szertartásokon vettél részt. Az csak az embereknek fontos! És jobban örül 1 megtérőnek, mint 100 igaznak.
2012. jan. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát ez attól függ, melyik Isten.
2012. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem lettem megkeresztelve, mégis görög katolikus vagyok. Járok ökumenikus táborba, misére... Stb. A nyáron pedig meg fogok keresztelkedni.

És addig meg miért ne imádkozhatnék?

2012. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, természetesen. A keresztség egy szövetségkötés az Istennel. Hasonló az esküvőhöz. Ahogyan az esküvő előtt is beszélgetsz a jövendőbeliddel, hiszen úgy ismered meg őt, ugyanúgy a keresztség előtt is bezélgethetsz az Istennel, hogy megismerd és megszeresd Őt.


A bűneset óta Isten egy bizonyos értelemben visszavonult az ember és a világ életéből: Hozzáférhetetlen világosságban lakozik és az emberek közül senki nem látta, sem nem láthatja olvashatjuk Pál Timótheus írt első levelében. "Bizony, terejtőzködő Isten vagy, Izráelnek Istene, Szabadító" írja Ésaiás próféta. Ugyanakkor az Istennel való személyes kapcsolat nélkülözhetetlen az embe rszámára. Nem szabadulhat ki másképpen a bűn fogságából, mint a Szabadító Istennel való szövetség által. Enélkül nem tudja visszanyerni és megőrizni lelki egészségét. Valódi szellemi, lelki, erkölcsi növekedése sem valósulhat meg. A megtéréskor létrejött megbékélés és személyes kapcsolat fenntartásának az ima a legfőbb eszköze. Ima által személyes érintkezésbe léphet, beszélgethet az ember azzal az Istennel, aki a bűneset óta hozzáférhetetlen világosságban lakozik számára. Az ima nem valamiféle misztikus varázslat, hanem tudatos, értelmes lelki történés.


A Biblia világos magyarázatot ad mibenlétéről és gyakorlati jelentőségéről. Mégis sok minden csoda és titok marad vele kapcsolatban. Titok és csoda mindenekelőtt az, hogy Isten a maga végtelen nagyságában kész egyetlen emberre teljes szívvel ráfigyelni, ha az bármikor és bárhonnét is, őszinte hittel hozzá szólni, tőle kérni kíván. Jézus így szólt erről: "Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz...aki titkon néz és válaszol neked nyilvánvalóan" (Máté 6:6). Mindez a legegyszerűbben történik meg, ha az ember az őszinte hit és segítségül hívás lelki magatartását tanúsítja. A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak az alábbiak szükségesek: A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása mindennemű önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett. Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal. A Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése. Kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében. Mintegy belekapaszkodás az imádság általi

kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe.


Sok-sok ilyen ígéret van a Bibliában. Kettő ezek közül:

"Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem" (János 6:37).

"Közel van a Úr minden őt hívóhoz, mindenkihez, aki hűséggel hívja őt" (Zsoltárok 145:18).


Az imameghallgatás tapasztalatának a megörökítésével is gyakran találkozunk a Bibliában. Úgy tárulnak elénk, mint amelyek minden őszinte imádkozó életében megismétlődnek:

"Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, és meghallgatta kiáltásomat. És kivont engem a pusztulás gödréből, a sáros fertőből, és sziklára állította lábamat, megerősítvén lépteimet" (Zsoltárok 40:2–3).

"Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő támadt" (Zsoltárok 138:3).

"Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem" (Zsoltárok 34:5).


Kívánom neked is ezeket a tapasztalatokat!


Üdv. Péter

2012. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
persze,hogy imádkozhat.Isten nem luxuscikk,ami csak bizonyos embereknek van fenntartva.
2012. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is hasonlóképpen gondoltam:)
2012. jan. 7. 17:26
 7/12 Peruccsia ***** válasza:
100%
Jézus is csak felnőttkorában keresztelkedett meg, és előtte is imádkozott.
2012. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A megkeresztelkedés egy bizonyos embercsoport szertartása.

Az imádság minden embernek olyan belső szükséglete, amelyet az adott helyzetben kielégítő megoldásnak tart. Ezt nem megtenni önmagunk ellen való vétek, vagy ha jobban tetszik, egyfajta önsanyargatás. Mint amikor megégeted a kezed, és még rátennél egy lapáttal.


Az más kérdés, hogy ki és milyen oknál fogva jut arra a meggondolásra, hogy az adott helyzetben ez a legjobb számára. Hogy az esendő és a teljes tudás birtokában nem lévő embernél ilyen helyzet előadódhat, az természetes.

2012. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem ugyanúgy imádkozhat, Isten minden imát meghallgat. Csak a bűnök azok amik eltávolítanak Istentől és amik miatt az imák eredménytelenek lehetnek, de ha valaki megtér és Isten mellett dönt, bűnbánatot tart akkor biztos lehet benne hogy az imái meghallgatást nyernek.

Mondjuk azt nem értem hogy miért ne keresztelkedne meg.

2012. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az egyetlen igaz Isten minden ember teremtője, alkotója. (Atyja olyan értelemben, hogy aki létrehoz valamit atyja annak) És mint alkotóhoz fordulhat bárki, senkit nem utasít el, aki Tőle kér. Sőt Isten megjutalmazza azokat, akik belé vetik bizalmukat, akik hozzá fordulnak tiszta szívből, egyenességben, akik keresik, akik zörgetnek, akik nyughatatlanok, akik keresik az igazságot.

2012. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!