Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A palesztinok, és akiket le...

A palesztinok, és akiket le "terroristáznak" azok milyen vallásúak? Voltam egy református Istentiszteleten, és a pap éltette őket!

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
keresztények is vannak közöttük, de többnyire muzulmánok
2012. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Állítólag nem létezik ilyen hogy "palesztin" nemzet, ez egy újkori elnevezés csak. A "palesztinoknak" nincs palesztin nyelvük, nincs külön kultúrájuk vagy vallásuk. A Palesztina országnevet a római birodalom adta a második templom elpusztítása után az Izraelből elhajtott zsidók hazájának. Érdekesség hogy az arab abc-ben nem is szerepel "P" betű.:-D

1967 óta van egy arab menekült csoport, akiknek az őseik valószínű a "filiszteusok" voltak, aminek jelentése: 'vándorló'; 'jövevény', és őket nevezik palesztinoknak.

2Móz 15:13 Kegyelmeddel vezérled te megváltott népedet, hatalmaddal viszed be te szent lakóhelyedre.

2Móz 15:14 Meghallják ezt a népek és megrendülnek; Filisztea lakóit reszketés fogja el.


1967-ben a hatnapos háborúban az arab agresszióra adott izraeli válasz miatt ezek az arabok elvesztették a lakhelyüket, és azóta palesztinoknak nevezik őket. Egy híres hitvallásukat ismerem főleg, hogy: "halál Izraelre", de olvastam cikket arról is hogy valaki terroristából keresztény lett. Nem nagyon lehet megkülönböztetni őket semmiben sem az arab nemzetektől. :-)

2012. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

A "fulasztín"-ok (a filiszteus-utód palesztín arabok, akik már az ószövetségi idők óta a héberek "lakótársai" voltak), nem - csak - a 67-es háború eredményeképpen kényszerültek a szülőföldjükről menekülni. Az angol protektorátusként létezett Palesztínába folyamatosan beáramló zsidó csoportok először földjeik felvásárlásával, majd nyilt erőszakkal űzték el e helyben maradt, - ígty tehát jogfolytonos - őslakosokat. A vásárlásokat egy nemzetközi zsidó szervezet, a Szohnut "központilag" finanszírozta, az Izrael állam későbbi megalakulását célzó stratégia egy részelemeként.

Valaki kitért arra, hogy nincs palesztín nép, hisz ők sem "palesztínül", hanem arabul beszélnek, így aztán arabok. Ehhez kétség nem fér..ugyanakkor: marokkói nép van? Tunéziai van? Líbiai és libanoni, jordániai is? Hisz ők is arabok! Talán helyesebb volna, ha azt mondanánk: van egy - többé-kevésbé - egységes arabság (rengeteg helyi variációval, eltéréssel), amely a saját szülőföldjén él, saját államiság keretében. Szuverén állam keretei között létezik..így: "önrendelkezik". Ehhez a palesztínoknak is joguk lenne.

Személyesen pedig azt mondhatom: mélységesen abszurdnak és fájdalmasnak tartom a testvérharcokat - mert arról van itt szó. Két sémi testvérnép: egy közös "szülői ház" örökösei, gyilkos indulattal marakodnak a hagyatékon - és az erősebbik az irgalmatlan.

2012. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Gratulálok a papnak, ha terroristákat éltet. Hogyan is van ez összhangban Isten Igéjével?


Ne értsetek félre, a palesztinoknak nincs rózsás helyzete, főleg azért mert a többi arab nép is csak fűti őket, de egyik se segítene nekik. Viszont iskolabuszt robbantani, meg piacon felrobbantani magad, meg besétálni egy kibbucba és szétlőni a fejét az első kétgyerekes anyukának akit a sors eléd sodor az téged ugyanolyan mélyre süllyeszt le, sőt mélyebbre. (ezekre mind volt ám példa, amíg odakinn éltem :-(


A református lelkész meg inkább éltetné Gandhit, aki békés ellenállással üldözte el a Briteket Indiából mégpedig hinduként is a Biblia alapján. Ott a különbség!


ui: a filiszteusok pedig kihaltak. A palesztin nép a Palesztina földjén élő arab, és beduin törzsek leszármazottai. Egyébként volt olyan történelmi időszak, amikor maguk a palesztinok jelentették ki, hogy "Az egész Palesztina a Nagy Szíria elválaszthatatlan részét képezi, olyan pedig hogy Palesztin nép nem létezik."


Innen ered az az anakronizmus, hogy Szíriában még a huszadik század vége felé is olyan térképeket nyomtattak, amelyek a teljes Izraelt Szíria részének tüntetik fel.

2012. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

A szívem összeszorult, amikor elolvastam a kérdést.

Aki terroristákat éltet, annak valami nem stimmel az agyával, ebben 100% biztos vagyok.

Nem tudom, mit szólna az illető, ha őt, vagy a családját robbantaná fel egy terrorista, és most teljesen mindegy, hogy az adott terrorista milyen vallású.

Üdv: Napirai11

2012. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Az előző hozzászólóknak és a kérdezőnek is: én meg annak gratulálok, aki a palesztinokat kollektíven leterroristázza. Nem hiszem, hogy a pap kiejtette a terrorista szót a száján, ezt csak a kérdező tette hozzá.

Egyébként van ilyen újságíró is: dési jános balszélső marha, egyszer azt találta mondani, hogy "Izrael jogállam, a palesztinok pedig terroristák."

2012. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Többségben muszlimok kissebségben keresztények csak nagyon sokat vegzálja őket izreal úgyhogy megértem hogy egy igaz keresztény miért nevezi őket hősnek a muszlimokkal egyaránt.
2023. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!