Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkozhatok a mennyben a...

Találkozhatok a mennyben a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés

ha nem akkor miért nem?

a biblia szerint az állatok tényleg lélektelenek? :-(


2012. jan. 17. 01:13
 1/9 Darkkingdom ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy hány éves vagy?
2012. jan. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem lélektelenek.

egyszer hallottam valahonnan egy elméletet, miszerint minden élőlény, aminek vére van, annak lelke is van


ezt arra alapozta, hogy Isten megtiltja a zsidóknak azt, hogy várt igyanak, mivel "a vér a lélek"

2012. jan. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szerintem is van lelkük de valaki azt mondta hogy a Bibliában az áll hogy nincs! :-(
2012. jan. 17. 02:11
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Vidiripi


Példabeszédek 12:10


Az állatoknak is van lelkük ők is teremtett lelkek.


Viszont határozottan NEM a válasz a kérdésedre.

Nem találkozhatsz a kiskutyáddal a menyben. Mert a feltámadás reménysége csak is az embernek van megígérve.

2012. jan. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
hát persze, hiszen a menny tökéletes hely. ha megtaláltad szólj.
2012. jan. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
KI kell,hogy ábrándítsalak,nem valószínű,hogy létezik menny,de azért csak higgy benne.Tudod inkább megéri hívőnek lenni,mert ha nincs Isten akkor ez van,beismered,hogy hülye vagy,ha meg van akkor jól jársz,én meg szívok...
2012. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha az állatok nem kerülhetnek a Mennyországba, akkor az állatbarátok számára nincs boldogság.


De azért van más vélemény is :)

http://www.youtube.com/watch?v=YuEyG1tgXZ4

2012. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szabolcs1988 ***** válasza:

Prédikátor 3:19,20 "Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság. Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza"

Ezek a versek biztosítanak arról minket, hogy az állatok is ha meghalnak, öntudatlan állapotba kerülnek. viszont a feltámadásra csak az embereknek van lehetőség. Erről ír a jános 5:28, 29

2012. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem találkozhatsz

Ha szerettél valamit itt a Földön, és majd a Jóistentől kéred, miért ne adná meg, hiszen úgy szeret minket

Olvasd el Wass Albert Álom és valóság című novelláját

2012. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!