Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kiskutyámmal?

Mi lehet a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés
lehet teljesen feleslegesen, de nagyon meg vagyok ijedve, tehát a segítségeteket kérném, h nem-e tudnátok valami okosat mondani. a kiskutyám (8-9 hetes) tegnap délután elaludt. felkeltettem, levittem pisilni akkor szaladgált egy kicsit, meg a cipőfűzömmel játszott. amikor felhoztam akkor már olyan kis álmoska volt. lefektettem a kanapéra aludni. elaludt. éjfél után lefeküdtem és odafektettem magam mellé az ágyba. fél hatkor mindig felébreszt, de most nem tette. hat tízkor felébresztettem, de kis bágyadt volt. egy kicsit járkált, aztán lefeküdt aludni. csomószor felkeltettem, de kicsit nyitotta ki csak a szemét, amikor pedig felemeltem gyenge volt (eldobta magát vagy nem tudom, h mondhatnám.. amikor az ember elájul, kb olyan volt) és ahogy lefektettem abban a pózban elaludt.. de volt, h a kezemben is! amikor aludt néha rángatózott. igazándiból reggelre megette az összes kaját ami a tálkájába volt, ivott is, széklete is volt. most a húgomék játszanak vele, szaladgál.. nem tudom miért lehetett annyira álmoska! annyit tudni kell róla, h amikor apum hozta akkor férges volt, tehát csaknem első közös utunk az orvos volt. kapott gyógyszert. anyu szerint lehet még van benne féreg és attól aludt ennyit.. de nem tudom! nektek mi a gondolatotok, szerintetek mitől lehet ez? mindenesetre ma felhívom az orvost!
2011. dec. 30. 11:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hívd fel mindenképpen az orvost, egy ilyen pici kutyára nagyon oda kell figyelni!


Viszont azért nyugodj meg, mert ebben a korban a kiskutyáknak még magas az alvásigényük!

2011. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ételt éjjelre nem hagyunk kint !

Ha most játszik, akkor csak talán túl elfáradt az előző lemenetelnél. Az ilyen korú kutyák nagyon sokat alszanak és rövid az ébrenléti idejük még.

2011. dec. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ha most semmi baja, és játszik, rohangál, akkor nem lehet komoly. A kiskutyák nagyon sokat alszanak, és lehet hogy ő sokáig nem aludt tegnap, csak futott, játszott, és hirtelen kidőlt. Az is lehet, hogy már tovább alszik reggelente. Az én kutyum kiskorában hajnalban keltett, mostmár (2 éves) délben alig tudom kirángatni a hálószobából... Konkrétan még mindig bent alszik most is...:) Szerintem ne izgulj, ha van étvágya, és nem tartósan bágyadt, akkor nem lehet nagy baj.:)
2011. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Na akkor szép sorjában:

1) Vigyétek el állatorvoshoz, a kedvetlenség, bágyadtság sohasem jó jel, pláne egy kölyökkutyánál!

2) Ha szerintetek van még benne féreg, akkor szíveskedjetek kihajtani belőle. Persze biztos nem a férgességtől ilyen, de ettől függetlenül ez egy kezelendő probléma, a saját érdeketetekben is.

3) Nem hagyunk kaját a kutya előtt. Napjában többször kapjon enni, a tápos zacskón található etetési útmutató szerint. Ha előtte hagyod a kaját, az nem csak a gyomrának nem tesz jót, de egy rakás viselkedési problémát is okozhat, vagy legalábbis elősegítheti a kialakulásukat.

2011. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Akiteki ***** válasza:
Kölyökkutya. 20 órát aludna naponta, ha hagynátok és nem keltenétek fel folyton.
2011. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
nem azért keltettem fel, mert nem hagyom aludni, hanem megijedtem! szerintem mindenki megijedt volna, ha egy örökmozgó kiskutya így bealszik. de egyébként köszönöm mindenkinek! megfogadom a tanácsaitokat! nem fogom estére kint hagyni neki a kajáját. egyébként úgy döntöttem, mivel egész eddig talpon volt, nem hívom még fel az orvost. lehet tényleg csak álmos volt.. de ha legközelebb is lesz ilyen, akkor első utam az orvoshoz vezet.
2011. dec. 30. 14:23
 7/22 A kérdező kommentje:
még annyi, h amikor elsőnek megláttam a kakijába a férgeket, akkor egyből mentünk orvoshoz, kapott gyógyszert. szóval nyugi, kezelve van! :)
2011. dec. 30. 14:32
 8/22 Akiteki ***** válasza:
A kisgyerekekkel is így van. Játszanak, aztán hirtelen elalszanak. Főleg, ha jól kifáradnak.
2011. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
KÖLYÖKKUTYÁT SOHA NEM KELTÜNK FEL! Ezt illene tudnod. Egyébként nincs semmi baja a kiskutyádnak, csak egyszerüen nagyon kicsi még és rengeteg alvásra van szüksége. Mikor olvastam hogy egy csomószor felkeltetted...jaj szegény.
2011. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
"Vigyétek el állatorvoshoz, a kedvetlenség, bágyadtság sohasem jó jel, pláne egy kölyökkutyánál!" Ha jobban elolvastad volna, akkor látnád, hogy a kutya mikor nem alszik, akkor játszik, eszik, iszik stb. Azért mert alszik, nem egyenlő a kedvetlenséggel.
2011. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!