Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok keresztényt ismerek, aki...

Sok keresztényt ismerek, aki "szélsőjobbos". Közülük kettő református lelkész is. Állandóan zsidók, cigányok, b*zik kiirtásáról beszélnek. Éltetik a nácizmust. Hogy jön a kettő össze?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Úgy, hogy nem igazi keresztények. Egy keresztény nem lehet rasszista, kirekesztő. Megértettek ők vajon bármit is Jézus tanításaiból a szeretetről, megbocsátásról?
2012. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
A második világháború alatt Horvátországban a ferences szerzetesek elég tevékenyen írtották a zsidókat, ez történelem. Aztán, hogy a kettő összefér vagy sem nem én fogom eldönteni. Csak leírtam mert ez nem példanélküli. Én különben úgy vagyok vele, hogy egy kis aszemitizmus nem egészségtelen meg azért azokat a papokat is meghallgatnám, lehet félre lettek értve.
2012. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én az amerikai, fundamentalista keresztényekről hallottam hogy rasszisták, homofóbok és háborúpártiak.
2012. jan. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%
A papok is emberből vannak. A papoknak is van szemük h lássák mi folyik a nagyvilágban. ő hozzájuk is betörnek, az ő miséiken viselkednek ordenáré módon a kirekesztett mélyszegények, és mért éltessék a liberalizmus által előtérbe került homoszexualitást? ja h ezek miatt már egyből vérnácziknak kell tekinteni őket, akik a führer képére zikkajloznak? ezt is csak a liberalizmus sulykolja egyre jobban.
2012. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Aki nácikat éltet, vagy maga is náci, illetve mások kiirtásáról beszél, vagy ilyen szándék van aszívében, az az ember nem keresztény.

A keresztény fundamentalizmus, és az iszlám fundamentalizmus egymással sógorságban vannak még akkor is, ha utálják egymást, a sógorság azt jelenti, hogy szellemiségben vannak egymással sógorságban.

Bármelyik fundamentalizmus erősödne meg a világon, az az emberiség pusztulását jelentené.

Üdv: napirai

2012. jan. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy nem jön össze a kettő. Egy hívő keresztény nem lehet fajgyűlölő, ugyanis a kereszténység lényege az emberek közti egyenlőség származástól függetlenül, a felebaráti szeretet és a béke. Az ilyenek csak látszatra keresztények, valójában velejükig gonosz, megtévedt emberek.
2012. jan. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha a fundamentalisták hatalomra kerülnének tényleg vége lenne a világnak.

Rossz, vagy még rosszabb lenne, mint bármelyik, szélsőséges politikai ideológiát követő rezsim, diktatúra alatt élni.

2012. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
0%
Szent István korában a zsidók és a keresztények még gyűlőlték egymást!Sőt zsidóellenes törvények is voltak(nem voltak annyi jogaik)
2012. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

Sok embert ismersz, akit bár gyermekkorban megkereszteltek, nem vallja magáénak, és nem éli a keresztyén hitet. Hogy akár katolikus pap, vagy református lelkész is lehet egy ilyen emberből? Sajnos igen. De csak az számít, mit tanít a Biblia, és mit nem tanít. Nem sok ember képes begtartani Isten Igéjét, hogy ne menjek túl messzire, még senki sem lett keresztyénné az által, hogy látta én hogyan élek. Azt már nem egyszer megkaptam: te vagy hívő? Ugyan már! Sajnos igazuk van.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
6%
Kedves Kérdező - te azt állíthatsz, amit csak akarsz. Súlyos dolgokat is, amelyeket azonban bizonyítani kéne valahogy. Belinkelt hangfelvétel vagy videó nem ártana..addig ugyanis az egész nem több puszta elfogult állításnál. Egyébként: az emberek legrosszabbjai folyton egymás irtásának szándékát hangoztatják. Vannak közöttük mindenfélék: keresztények, zsidók, muszlimok, animista vallásúak..nincs ebben, sajnos, semmi új.
2012. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!