Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én mondjuk keresztény...

Ha én mondjuk keresztény vagyok, egy másik vallás szerint a pokolra jutok. Akkor mindenképpen a pokolra jutok nem?

Figyelt kérdés
Akármilyen vallást tudok a magaménak a másik vallás szerint én hitetlen vagyok és a pokolra jutok. Akkor akármilyen vallású vagyok akkor is a pokolra jutok.
2012. jan. 20. 01:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen ez egy paradoxon

Ezt az egyenletet csak a szervezett vallas kivonalaval lehet megoldani.

2012. jan. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Vagy haboruval persze;)
2012. jan. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vannak vallások (több is), ahol nincs pokol, "csak" nem üdvözülsz.
2012. jan. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Keresztényként, csak akkor kerülhetsz pokolra, ha egy másik vallás igaz.


Mondjuk keresztényként a keresztény tanok szerint is elkárhozol.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Sőt, sok keresztény felekezet szerint, még az sem mindegy, hogy a kereszténységen belül hova tartozol.
2012. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ebből csak az következik hogy ennek a két vallásnak nem lehet egyszerre igaza.
2012. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A pokol tanítása eretnek, és nem minden vallás tanítja ezt a bevett szokást, hagyományt.

A Jób 14:13-ban Jób azért imádkozott hogy oda kerüljön. Miért? Mert szenvedett. Ha viszont a pokol az örök szenvedés helye, akkor Jób mit akart? Még jobban szenvedni? Nem! Jób meg akart szabadulni a szenvedéstől, mert már az olyan nagyfokú volt, hogy inkább a nem lét állapotába szeretett volna kerülni.

Valamint a Biblia a Cselekedetek 2:27, 31, 32-ben úgy ír Jézusról is, mint aki halála után és feltámadása előtt odakerült. Pedig Jézus volt a legszentebb ember! Akkor, hogy kerülhetne az örök gyötrelem helyére?

A pokol egyszerűen a sírt jelképezi, ahol tétlenség állapota van. (Prédikátor 9:10)

Valamint a Bibliában a tűz a megsemmisülés jelképe.

Ebből azt lehet leszűrni, hogy csak egy igaz vallás van, mert mindegyik máshogy próbálja szolgálni Istent (nem csak a pokol tanításában vannak különbségek), pedig neki csak az az imádati forma tetszik, ami le van írva világosan a Bibliában.

2012. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem jutsz mindenképpen a pokolra.a saját hitedet,hiedelmeidet te választod meg.és a túlvilági létedet ezek a hiedelmek teremtik meg legnagyobb részt.
2012. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ozmium42 ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy ki mit mond, hanem az, hogy végül kinek lesz igaza, ki téved, és ki hazudik.
2012. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nézd,az ismert vallások közül kettő állítja hogy aki nem teszi Isten akaratát, az elkárhozik. Az egyik az iszlám. A másik a kereszténység is lehetne, de a legtöbb normális keresztény megegyezik abban, hogy nem azért nem juthatsz pokolra, mert nem ismerted Jézust vagy más vallásban morálisan éltél és nem prezentálták neked a kereszténységet megfelelően. Lehet, hogy a mennybe sem kerülsz, de az utolsó ítéletkor feltámaszt Isten és az a cselekedetek szerint lesz. Nincs tehát a kereszténységben félnivalója az embereknek. Az iszlám szerint viszont tüzes pokolban fogsz égni, ha megtagadod Allahot.
2012. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!