Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én mondjuk keresztény...

Ha én mondjuk keresztény vagyok, egy másik vallás szerint a pokolra jutok. Akkor mindenképpen a pokolra jutok nem?

Figyelt kérdés
Akármilyen vallást tudok a magaménak a másik vallás szerint én hitetlen vagyok és a pokolra jutok. Akkor akármilyen vallású vagyok akkor is a pokolra jutok.
2012. jan. 20. 01:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igaz, ezt a videót már megosztottam egy másik kérdésnél, de nagyon idevág:

Címe: Miért nem szeretem a vallást:

http://www.youtube.com/watch?v=2Qa3cmuYXBs


Ráadásul a kérdésedre is válaszol.

2012. jan. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a sok vallás közül csak egyetlen igaz van. És melyik az? Amelyik működik! Nem mindenféle okos ember szerint vagy teológusok vagy nagy gondolkodók szerint, hanem a TE SAJÁT TAPASZTALATAID szerint! Aki keresi az igazságot az megtalálja!


Én hiszek abban, hogy Jézus meghalt a bűnökért helyettem is és általa van üdvösségem és biztosan a Mennybe jutok! Miért? mert ez működik, személyes kapcsolatom van Istennel és TUDOM hogy ez így van, nem érdekel mit mond más!

2012. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Doktor Nyelvésznek!

bocs, hogy egy kicsit off topicolok, de szerintem a Pokol igenis valóságos, a Jelenések Könyve egész sokat ír róla. Jézus azért járt ott halála után, mert magára vette az emberiség bűnét, de mivel ő maga bűntelen volt, a Pokol és a Halál nem tudták fogva tartani, ezért lehet az embernek üdvössége.

Jézus előtt azok az emberek, akik Istent követték egy úgynevezett "Ábrahám kebele" nevű helyen voltak.

2012. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A pokol nem valóságos? Akkor miért beszél Jézus kétszer annyit a kárhozatról, mint a mennyországról? Jézus életének és halálának egyetlen célja és értelme, hogy megmentsen téged! Ha nincs kárhozat, Jézus mitől akar megmenteni? Ha nincs kárhozat, akkor Jézus halála értelmetlen!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves pesszimista Kérdező! :D


Ha én mondjuk keresztény vagyok, ami szerint a Mennyországba jutok, és fölveszek egy másik vallást ami szerint szintén a Mennyországba jutok, akkor mindenképpen a Mennyországba jutok nem? :)


Csak hozzáállás kérdése.


Ami pedig az egy igaz vallást illeti: kb. ugyanaz a helyzet, mint ennél a klasszikus feladványnál:

[link]

Kösd össze a kilenc pontot négy egyenes vonallal úgy, hogy közben nem emeled föl a tolladat/ceruzádat.

A megoldáshoz csupán fel kell ismernünk, hogy saját megszokásaink rabjai vagyunk: semmi sem tiltja, hogy a vonalakat túlhúzhatjuk a pontok által határolt területen:

[link]


Ha a megszokott kereteken kívülre tudjuk helyezni a gondolkodásmódunkat, rájövünk, hogy a különböző tanítások között nincs ellentét. Feloldható. Az egyik négyzetesének írja le a Világot, a másik háromszögűnek, míg a Világ (köszöni jól van) mondjuk piramis alakú. Csak mi érzékszerveink, amik ablakok a világ felé nem tudják piramisként megtapasztalni a Világot. Ahogyan nem tudunk látni egy négydimenziós hiperkockát. Matematikai egyenletekkel le tudjuk írni a tulajdonságait, de ezek vizuális megjelenítése fizikai képtelenség, csupán torzított 3D vetületekkel:

http://www.youtube.com/watch?v=5xN4DxdiFrs

A hiperkocka minden oldala egyenlő, minden szöge derékszög, minden lapja szabályos négyzet és minden teste szabályos kocka. Ehhez képest a videón váltakozó méretű oldalakat, szögeket látunk, hol kocka, hol csonka gúla testeket, amikből korántsem biztos, hogy megérjük a hiperkocka mibenlétét – egységesen megtapasztalni pedig végképp nem tudjuk. Ez viszont nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy létezik négy tér-dimenzió, és esetleg vannak olyan életformák (például akár Isten, vagy az angyalok), akik ezt közvetlenül tapasztalják. Számukra mi olyasfélék lehetünk, mint számunkra egy ilyen világ:

http://www.youtube.com/watch?v=7nGYnmx8v4I


Elnézést, ha hosszú voltam. :)

2012. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 enahma ***** válasza:
Figyelmedbe ajánlom a Bibliából a Máté evangéliuma 25,31-46-ot. Eszerint Jézus nem az alapján ítéli meg az embereket, hogy miben hittek, hanem hogy mit tettek, hogyan éltek.
2012. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A hit csak egy pár gondolat, semmi több.

Ha azt hiszed hogy a hited miatt te jobb vagy másoknál akkor tévedsz. Semmivel nem lesz jobb később se attól hogy hiszel. Nem hinni kell hanem megtapasztalni.

A megtapasztalás tudást ad ami valós, nem úgy mint a hit.

Hinni lehet a télapóban is, ezen sokan keresztülmentünk, mégse változott semmi. Hinni nem csak az igazságban lehet, de amit megtapasztalsz az igaz.

Ne hidd el hogy van isten hanem ismerd meg istent.

Ha csak 2 percre félretennéd a hitedet te is láthatnád.

2012. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!