Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A templomba járás gyakorisága...

A templomba járás gyakorisága az ember vallásosságának mutatója?

Figyelt kérdés
Kedvezőbben nyilatkozik az egyház azokról a hitbuzgó emberekről, akik gyakrabban járnak templomba, mint akik nem, de gyakorolják hitüket lelkükben?
2007. júl. 31. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem, véleményem szerint az is lehet hívő, aki még életében be nem tette a lábát egy templomba sem, hiszen a vallásosság a lélekben gyökerezik, nem a külsőségekben.
2007. júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy. Köze nincs hozzá. Van akinek fontos, de csak formaság. A hit az ember szívében él és aki rossz ember, az akárhányszor járhat templomba. Én nem vagyok hívő de ismerek vkit, aki gonosz és irigy (és kegyetlen buta), de folyton Istenről prédikál és a templomban lóg.
2007. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
39%
Szerintem az, hogy hiszel Istenben nem feltétlenül jelenti azt, hogy gyakorta kellene járnod templomba. Az egyháznak érdeke, hogy hitbuzgó embereit lekesítse, támogassa, hiszen ezekből hitbuzgókból él az egyház! Bárhol gyakorolhatod a hited. gondolj csak a háborúra!Hány,de hány ember mormolhatott imát a templom falain kívül. Semmi köze sincs a hitéletnek ma már a templomhoz!
2007. szept. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Én pedig ismerek olyan embereket, akik valóban jó emberek és templomba is járnak.

Lehet megszokásból is templomba járni, de aki felismerte valódi értékeit, az igyekszik minél gyakrabban magához venni a szentségeket, sűrűbben misén részt venni, templomba járni. Ugyanis a mise nem csak egy szertartás. Az egyház természetesen nem e szerint rangorolja, hogy kit avat szentté és kit nem, hanem az életeszentség alapján. Tehát ha valaki sokat jár templomba, még egyáltalán nem biztos, hogy szentéletű, de a valóban szentéletű emberek közül sokan gyakran jártak/járnak templomba. Kezdve az őskeresztényeken. Misére járás nélkül is lehet szentté válni, viszont ez egy olyan plusz, ami magától érthetődően jön az Isten után vágyódók részéről. Hosszadalmas lenne ezt még boncolgatni. Én azt mondom, hogy ha viszojogsz a miselátogatástól, nem vagyok róla meggyőződve, hogy szentéletű vagy. De ha jársz, az még nem garancia a mennyországra. Komplexebb a téma.

2008. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
NEM SOKAKNÁL INKÁBB CSAK KÉPMUTATÁS
2008. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg a vallásokon múlik :-) Én jártam minden hétvégén templomba, mégsem lettem jobb ember. Aztán befogadtam Jézus Krisztust a szívembe, gyülekezetbe járok, és teljesen megváltozott az életem. Egy ember "vallásosságának" a mutatója a Jézusba vetett hite.
2008. febr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha igazat adok a fentebb szólónak, hogy sokaknál képmutatás, akkor is VAN, AKIKNÉL NEM AZ! :)
2008. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Igazad van annyiban, hogy az igazi hit mindenkinek a szívében van, és ez a mérvadó.


Ugyanakkor templomba járni, az Úr napját megünnepelni, olyan mintha elmész egy szeretted születésnapi ünnepességére. Ha katolikus vagy akkor gyónni és szentáldozáshoz járulni Jézussal való találkozást jelent, ami felbecsülhetetelen ajándék.


Vagyis nem azért kell templomba járni, mert az egyház kedvezőbben nyilatkozik rólad, hanem mert jó érzés együtt ünnepleni az Urat és csodálatos találkozni vele az Eucharisztiában.

2011. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A templom Isten háza amelyben összegyűlhettek és együtt dicsőítitek az ő nevét .Nem a gyakorisága a fontos,hanem a gondolat amely atyádra szegeződik .

"Mert ahol ketten vagy hárman vannak az én nevemben én is ott vagyok köztük"


De gondolhatsz atyádra bármikor mert ő mindig veled van és nem hagy el téged soha.

"És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utcák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák õket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat. Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belsõ szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.

És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédûek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az õ sok beszédükért hallgattatnak meg. Ne legyetek hát ezekhez hasonlók; mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielõtt kérnétek tõle."

2011. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azok a papok akik kedvezőbben nyilatkoznak azokról akiket nem is ismernek megkapják jutalmukat.Mert nem Bírák ők hanem azért vannak az Isten "templomában "hogy a szeretet Istenét dicsőítsék és Hirdessék az evangéliumot.
2011. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!