Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatási idő, gyakorisága?...

Szoptatási idő, gyakorisága? Segítség

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hónapos a babám, harmadik baba, mégis teljesen tanácstalan vagyok.. :(


A kórházban már átaludta az "éjszakát" értem ezalatt a 6 órát.

Ezt itthon is folytatta, úgy, hogy elötte mindkét mellemet kiüríti a kis mohó, nem lehet letenni aludni, míg ő nem érzi úgy, hogy elég volt, hiba alszik be, azonnal felkel, ha neki nem volt még elég.. cumink is van, mert ugye másfél - 2 óra cici nem mehet.. bealszik,csak játszik vele.. ezt kiváltottuk a cumival.


Tegnap este: 8-kor fürdés, mindennel együtt (fürdés, torna, vigantol , öltözés) fél óra, azaz fél 9-től 10:45-ig cici kisebb bealvásokkal.

Ezt még elfogadom..


a gond igazából a nappallal van..

5-6-7 körül kel, ez változó, tisztességgel bereggelizik, vissza teszem aludni, alszik 20 percet és áll a bál, semmi és sehogy nem jó , hiába rázom a fenekét, ellenőrzök mindent, nem e nyomja- szúrja valami, büfizni kell e , vagy a hasa.. stb.. Ezt pár napja csinálja, elötte a hajnali szopi után aludt még 3-4 órát..

persze egyre többet van fent, ezt értem, normális, csak hogy ő vagy cicizne, vagy aludna, az nem mehet hogy 24-ből 23-at cicin legyen..


átlag 7x szopizik egy nap összesen, ritka a 8, ez csak akkor van, mikor éjjel eszébe jut, hogy kell egy kis pótvacsi :D

a szoptatási időkkel vagyok igazán gondba.

Kezdtem az igény szerintivel, ahogy a középső gyermekemnél is volt, csakhogy ez a kis manó rengeteget bukik és nagyon hasfájós :(

megpróbáltam áttérni a 2 órás szoptatásra, azaz eszik pl 10-kor 20-30 perc (1 mellből mindig) majd 12-kor, + - 10 perc mikor hogy jön ki..

Csakhogy 20 perc alvás után ő már éhezik.. oké, reflex, meg biztonság, miegyéb.. De elaludni sem hajlandó nélküle.. már a cumi sem az igazi..

3 gyerkőc miatt is muszáj tartani a 2 órát illetve a bukás és hasfájás miatt is , utóbbira már vettem espumisant és infacolt (infacol nem tetszik neki ) is ..


Na jól egybe írtam mindent.. :(

lényege, hogy a 2 órából eszik 20-30 percet, alszik 20-30 percet és a maradék órát végig ordítja..

10 percet kb elnézelődik, elabajgatom stb, de a többit ordítással tölti..

Mit lehet ilyenkor tenni? :(


Próbáltam átállni arra, hogy egyen előbb rendesen, utána nézelődjön, aztán aludjon, de cumin így nem hajlandó elaludni, a fáradtságba aludt bele hosszú ordítás után..

ezt azért próbáltam ki, hátha az a gond, hogy elfárad és ezért kevesebbet eszik , ezért nem bírja a 2 órát..

Többiekkel ilyen tapasztalatom nincs, nagyobbikom sajnos tápszeres volt, a középsőm igény szerinti..


Van valakinek ötlete mit tegyek? :(


tejem van elég és szépen hízik is, hasfájás általában délután- este van, a 4 és az esti , fürdés utáni evésnél kap "gyógyszert" rá.


2011. okt. 22. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia!Elég kemények a napjait!Meg kéne próbálnod egy napirendet kialakítanot..(tudom könnyű belszélni).Mindig ráetetsz, és a kis hasa nem bírja feldolgozni a kajcsit.Ideges vagy és a kicsi rögtön átveszi az idegességedet.Dódold neki boci-boci tarkát.Hasfájásra az infacolt ajánlom.Az étkezésre is figyelj mit eszel-a szoptatás miatt.

Sok türelem és kitartást!

2011. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Súlya rendesen gyarapszik? A bukás tényleg akkor van,ha nem dolgozza fel a pocija a kaját,mire jön a következő szoptatás. Én a helyedben megmérném mennyit eszik,és akkor tudod ,hogy állsz és tartanám a 3 óránkénti etetést. Esetleg doki és gasztroenterológia(hasi UH),lehet reflux a sok bukás hátterében,vagy lassú emésztés(kisfiamnál ez volt).

2011. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajna van ilyen időszak...az én fiamnál is volt néhány hét ilyen picinek, mikor annyit sírt, hogy majd megőrültem....

A méregetés nem rossz ötlet, csak egy ideig, hogy tudd, rendesen eszik.

A másik, ami eszembe jutott,szerezz be egy hordozókendőt, és kösd magadra és így csináld, amit tudsz...lehet segítene neki a közelséged.

De ez csak egy tipp.


Viszont...kérdezhetek??Milyen 3 gyerekkel??Nagyon nehéz?Mennyi idősek a nagyobbak?:))

2011. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy csak ilyen a természete, most fogta fel, hogy kint van, és nem lehet mindig anyával, és ez nem tetszik neki. Valószínűleg a cicit is ezért kéri ilyen sokszor, hogy veled lehessen. Sokat kell abajgatni, mert ő ilyen. Ezt kiválthatod egy hordozókendővel. Ha abban tartod magadon, biztosan csöndben lesz.

Persze lehet, hogy nincs igazam, de egy próbát talán megér. És nem is kell, hogy egész nap abban legyen, csak a nyűgösebb időszakokban.

A másik lehetőség, hogy nyugalmas környezetet próbálsz neki biztosítani, csöndet. Nyilván három gyerekkel ez nem lesz egyszerű. Talán a kicsi nagyon hamar felpörög, és ezért ordít folyton, mert nyugalomra vágyik.

Biztos, hogy nem a szoptatással van a baj, mert azzal ártani nem nagyon lehet.

2011. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, szerintem is ő ilyen típus. Ha a középsőt igény szerint szoptattad, akkor talán láttad ennek a módszernek az előnyeit is: hogy rugalmasan alkalmazkodik a gyerkőc igényeihez.

Elhiszem, hogy 3 gyerekkel már nem egyszerű és szeretnél valamilyen napirendet, ez érthető elvárás. De azért óvatosságra intelek, amikor szigorú pontokat akarsz felállítani, pláne, ha a kicsi egyértelműen cicista-típus. Tegyél próbát ezzel-azzal, ahogy helyesnek érzed, de ha nem fognak segíteni, nem nagyon marad más, mint hogy engedd neki, hogy többet legyen mellen. Ehhez tényleg segítség a kendő, amiben bárhol könnyen szopizhat; és közben tudod csinálni a dolgodat is.

Az idők kihúzásával is hasonló a tanácsom: tegyél próbát, ha gondolod, de ha tartósan látod, hogy eredménytelen, akkor inkább hagyd el. Biztosan tudod, hogy a megnyugtatáson túl a tejmennyiség beállításában is szerepe van, ha a baba cumizik (is) a mellen: ha túlzottan lerövidül ez az idő, akkor megcsappanhat a tejed, ami egy sor komolyabb gondot okozhat... ezt gondolom, kerülnéd.

A hasfájás nem azonnali ok a szopik közti idők kihúzására: az is elég lehet, ha figyelsz rá, hogy legalább 1 melledet alaposan kiürítse, így csökkenni fog a sok elsőtej miatti hasfájás (ha ettől van). A félig emésztett-új tejes történet butaság és a baba gyomrának nincs szüksége pihenésre, mert az anyatejet csak minimális mértékben kell feldolgoznia, annyira tökéletes. Ha bukás miatt húznál, akkor ide is először más módszert javasolnék próbára, hátha segít. Nemrég volt itt ilyen téma, ahol hosszabban írtunk erre tippeket, keresd meg, ha gondolod.

A cumiztatással levegőhöz juthatsz, de körültekintően járj el, nagyon figyelj, hogy nem lanyhul-e a picid szopása, mert ha összeszedtek egy cumizavart, az megint nagyobb baj. Én azt tanácsolom, hogy csak akkor add neki, ha nagyon nyűgös / ha nem tudod éppen megszoptatni / lehetőleg csak addig legyen a szájában, amíg meg nem nyugszik. Tudom, ez már megkötés, de talán mindkettőtöknek ez lenne a jobb.

Remélem, találsz hasznosat.

2011. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom hasonló volt, csak nekünk első baba lévén még volt időm rá, hogy lógjon rajtam akár egész nap. Viszont úgy 2 hónapos kora körül kezdett rendeződni a helyzet, rövidült a szopi idő, egyre egyszerűbb lett az altatás. Elmúlt a hasfájás. (nálunk is du 5 körül kezdett ordítani és este 11-ig nyomta) Nekem semmi de semmi nem segített, csak ha benne volt a cicim a szájában. Úgyhogy én megtanultam szoptatás közben főzni, enni, wc-zni, mindent. Kitartás! Néhány hét és jobb lesz!
2011. okt. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én nagyon sokat sétáltam vele babakocsival, tavaly ilyenkor és télen is. Lányomat megnyugtatta, és lefoglalta a séta. Ez volt a megoldás, ha bent már nem tudtam vele mit kezdeni, és még húzni akartam az időt evésig. Sokkal jobbakat aludt is kint, jól bebugyolálva. :)
2011. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


a két órás evés nagyon megy, nincs balhé részéről (kop kop :D)

De az estével gondban vagyunk továbbra is :(

tegnap elötti este: 8kor fürdés, fél 9-kor szopi, kisebb bealvásokkal, negyed 11-kor "besokalltam" ágyba tettem, elmentem fürödni, már fürdés közben hallottam, hogy nem tetszik neki a dolog.. apuka elabajgatta addig..

újra cicire tettem, de csak játszott vele, akkor azt mondtam elég, cumi és be az ágyba.. miután hulla vagyok én fél perc alatt bealudtam, így reggel tudtam meg, hogy hajnali 1-ig fent volt, addig apuka tömködte a cumit.. :)

reggel fél 8-ig aludt.


Tegnap este..

8kor fürdés.. fél 9 szopi, 1-2 büfi, időileg tán fél órát szopott és csak 1 mellel végzett.

úgy bealudt, hogy még az ágyába se kelt fel, pedig hasra tettem.. ilyenkor mindig felébred..vártam pár percet, alszik, hát lefekszek, gondoltam én.. 1 órát aludtunk, majd ébredés, mert ugye nem végzett a két cicivel..

mellre tettem, 1 órát voltunk el, annak is a fele úgy telt el, hogy folyamatosan ébresztgettem és piszkáltam, hogy egyen már...

a végére felébredt teljesen, de továbbra is csak szopogatta dörzsölte és már megint fájt..

ekkor megint fogtam, ágyba be, cumi szájba.. fél 1-ig volt fent, addig apuka tömködte a cumit a szájába..

reggel fél 8-ig aludt..


Mit tegyek? nagyon nem jó így az este..

annyi a szerencsém, hogy apuka hajnalig játszik, és tömködi a cumit..

miért nem alszik el magától? pockosa nem fájt..

az elején nem volt gond..

1 óra - mindkét cici kiürítése után aludt reggelig.. mostmeg kinlódunk folyamatosan.

nappal nagyon jó baba, alszik - eszik - kicsit "játszunk - nézelődünk".. nincs vele gond..

2011. okt. 25. 08:31
 9/11 A kérdező kommentje:

nem vészes egyenlőre 3 tökmaggal, kicsi 1 hós fiú, középsőm 4,5 éves fiú, nagyobbikom 9,5 szintúgy fiú :D :)

suli az ami problémás a nagynál, mert nehezen tanul, sokat kell nyüstölni.. megkésett beszéd volt anno, és a szövegértelemzés még nehezen megy, de majd csak összehozzuk azt is..

2011. okt. 25. 08:33
 10/11 anonim ***** válasza:
hajnali fél 1től alszik fél 8ig? nekem éjjel nappal 2-3 óránként kér enni és 2.5 hónapos.
2011. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!