Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A boltokban lehet kapni...

A boltokban lehet kapni szenteltvizet?

Figyelt kérdés

Én szeretnék venni, mondjuk 2 literes palackban, de csak a templomban találtam de abba mindenki belemossa a kezét! -.-"

Vagy házilag hogy tudok szentelt vizet készíteni?


2012. jan. 23. 19:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
40%
Tőlem. 10000 Ft literje
2012. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%
Mi van, elszaporodtak a vámpírok arrafelé?
2012. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy ne higgy a pletykáknak, lábszag ellen nem jó!
2012. jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
:) Köszi a válaszokat, mindenkiét pozitívnak értékeltem! Amúgy csak meg akarom keresztelni az állatkáimat. Van 3 kutyám, 1 macskám meg 53 kecském! :) Tudom hülyeség, de hát kinek van még megkeresztelt kecskéje? Am mindegyiknek van már saját neve :)
2012. jan. 24. 13:21
 15/25 A kérdező kommentje:
szóval a templomban adnak ingyen ha kérek? :O És lehet használni amúgy sütésre/főzésre is, vagy akkor elpárolog a szentség tartalma?
2012. jan. 24. 13:22
 16/25 anonim ***** válasza:

Hát, barátom, ha sós sütit akarsz, akkor süssél csak vele........ Különben megkeresztelni az állatokat vallási szempontból marhaság, mert a keresztség annak a jele, hogy Krisztus megváltott, lemosta vétkeinket. Egy állatnak nincsenek bűnei, így nincs miből megváltani...

Szép dolog, hogy törődsz velük, meg hogy nevet adtál nekik, ez aranyos. Különben keresztelni bármilyen vízzel lehet............. de mint már írtam, minek. Játszásiból meg aztán tényleg nem kell szenteltvíz. Különben (nem megkeresztelés, hanem megáldás formájában) lehet használni állatokra is a szenteltvizet, de jobb az ilyet papra bízni. Kihívod, és megkéred, hogy áldja meg az állataid, hogy távol legyen tőlük minden testi baj. Normális pap megteszi.


Amúgy gondolom, nem katolikus vagy, vagy pedig nem nagyon gyakorlod a vallásod...

2012. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nem gyakorlom a vallást...utólag már elég böszme kérdésnek látom én is :D Á majd profi papra bízom inkább a dolgot! :)
2012. jan. 24. 13:38
 18/25 anonim ***** válasza:

Ja és ha már... a Duna vize is meg van szentelve, tessék, olvasd el: [link]


Úgyhogy ha Duna-víz folyik a csapotokból, eleve szenteltvízzel főzöl...

2012. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ez tényleg aranyos ötlet, de őszintén szólva, nem sok értelmét látom.Na de ha neked ilyen fontos, szerintem is egyszerűbb, ha kihívod a papot, hogy áldja meg őket.

De nem kéne nekik anyakönvv vezető is, vagy keresztszülő?Rend a lelke mindennek.

2012. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Am nagyon jókat nevetek egyesek válaszain! :) Én 17 éves vagyok, igazából szüleim állatai, de együtt neveztük el őket, és papíron is az a nevük, amit kaptak :D

Nem azért írtam le ezt a kérdést hogy húzzam mások agyát vagy ilyesmi, csak érdekelt! :) Ismerem a papot aki adja a vasárnapi misét, ha szólok neki akkor biztos segít, de mennyibe kerülhet szerintetek? Vagy mondjam neki hogy "Isten fizesse meg"?

2012. jan. 24. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!