Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Mohamed próféta volt,...

Ha Mohamed próféta volt, milyen próféciái voltak neki? Ezek beteljesedtek, vagy van olyan próféciája, ami hamisnak bizonyult?

Figyelt kérdés

2012. jan. 24. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Mohamed nem volt semmilyen próféta. Mohamed egy pedofil kereskedő volt, aki érzékelte a társadalmi problémákat és erre kidolgozott a beduinokhoz tökéletesen illő társadalmi rendszert. Ehhez felhasznált mindent, zsidó, keresztény, zoroasztrianista tanításokat, sőt még a pogány arab(beduin) kultuszokat is beillesztette, hogy ne lázadozzanak, hanem könnyebben elfogadják.
2012. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Azt se hagyjuk ki, hogy a feleségével, Aishával, 9 évesen hálta el a nászt... Egy barbár, primitív állat volt. Egyébként mutasson nekem valaki egy olyan létező földi prófétát, aki Mohameden kívül egy mészáros volt, ugyanis az öregnek sok vér tapad ám a kezéhez...
2012. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek azokkal a véleményekkel miszerint Mohamed valóban nem volt próféta. Elnézést kérek a Muszlim emberektől senkit nem akarok megbántani, de meggyőződésem szerint az az ember 100% hogy nem Isten prófétája volt.
2012. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok. Én nem szidalmaztam Mohamedet, csak leírtam róla az igazságot. Mohamed álproféta volt, aki tudatosan "készített" egy vallást, hogy a társadalmi problémákat ezzel orvosolja. Mintha Marx azt írta volna, hogy látomása volt, amiben látta a szocializmus győzelmét és jaj annak, aki ezt nem hiszi.

Én, mint keresztény úgy gondolom, hogy egy vallásom van(és nem kettő, három, vagy ez keveredve) ami nem szorul semmiféle utólagos módosításokra és a többi vallás véleményére. Egy embernek több vallása nem lehet, ezt csak az olyan helyeken hiszik, mint Japán. Mohamed számomra értéktelen. Ő egy hamis próféta, aki ember, ráadásul tényleg pedofil. Köszönjük, az iszlámból nem kérünk. Pont.

2012. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Napirai11 válasza:

Kedves Utolsó válaszoló!

Az rendben van, hogy egy vallásról, és a allás alapítójáról van egy véleményed, és azt elmondod a baráti körödben/haveroknak, de az már nincs rendben, ha ezt kiírod egy olyan helyre, ahol ki tudja, hányan olvassák.

Igaz, ez egy anonim oldal, de vannak olyan felebarátaid, akiket ezzel nagyon mélyen megbántasz, és ez Istennek egyáltalán nem kedves.

Ezt, mint szívemben baháí nő mondom neked.

Az emberek neked felebarátaid, nem kellene megbántanod őket. Aki nem muszlim, mint pl. én, és aki számára a vallások közötti párbeszéd/megbékélés nagyon fontos, szintén felháborodik az ilyen kérdések/kommentek láttán.

Arra nem gondoltál, hogy vannak dolgok, amik évszázadokkal ezelőtt normális dolgok voltak egy adott korban, de most már nem az, azért is furcsa nekünk?

Én csak annyit tehetek érted, hogy imádkozom azért, hogy ezt a kérdést ne találja meg muszlim vallású ember, és hogy legyen a szívetekben több szeretet felebarátaitok iránt.

Üdv: Napirai

2012. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

ma 15:02


"Arra nem gondoltál, hogy vannak dolgok, amik évszázadokkal ezelőtt normális dolgok voltak egy adott korban, de most már nem az, azért is furcsa nekünk?"

Mi a pedofília? A vallásalapítók vérengzése? Jézus pár száz évvel Mohamed előtt élt mégsem rontott meg gyerekeket, nem mészárolt.


"Én csak annyit tehetek érted, hogy imádkozom azért, hogy ezt a kérdést ne találja meg muszlim vallású ember, és hogy legyen a szívetekben több szeretet felebarátaitok iránt."

Miért? Begurult és felkeresi a hozzászólókat egyesével? Vagy mi? Szólásszabadság van a magyar Alkotmány értelmében, még ha ez a kedves hívőknek nem is tetszik...

2012. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Megint első vagyok. Az oké, hogy mindenki abban hisz amiben akar, engem nem zavar, nekem viszont jogom és kötelességem is elmondani, hogy az én vallásom az egyedüli jó. Magyarul a többi vallás vagy tévtan, vagy nem teljes. Az iszlám egyértelműen az első. És ne haragudj már, de attól, hogy pl. a kora-középkorban az asszonyt verni teljesen elfogadott dolog, azzal nem tudom mit kezdeni, ha a vallás szemszögéből nézzük. Hiába mondod, hogy a pedofília tök általános volt, a nomád beduinoknál esetleg.

De a keresztény erkölcsök szerint már akkor sem. Mohamed pedig ismerte ezeket.

Engem egyébként nem érdekel hány muzulmán olvassa, ha tőlem személyesen megkérdezi akármelyik, hogy mi a véleményem Mohamedről, akkor is azt mondom, hogy semmiféle isteni felhatalmazást nem kapott és hamis próféta. Ettől még nem érzek haragot egy muzulmán iránt sem. A vallási párbeszéd nagyon szép dolog, egy asztalnál a közös ebédnél, de nem a hitelvek szintjén. Ott semmi szükség párbeszédre, nem lehet kompromisszumot kötni.

2012. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Napirai11 válasza:

Kedves 16:05!

Azt, hogy egy muszlim mit csinál, ha meglátja, és elolvassa ezt a kérdést azt nem tudom, de hogy mit érezhet, azt el tudom képzelni.

Mert a baháí vallás követői elfogadják Mohamedet, mint prófétát egy bizonyos törvénykorszakra, amely 1844-ig tartott. Mohamed isteni megnyilvánulás volt, egyenrangú a többi Prófétával.

El tudom képzelni, hogy egy muszlim mit érezhet, ha Mohamedet szidalmazzák/rosszakat mondanak róla, mert az én szívem is ezer sebből vérzik, ha azt látom, hogy szidalmazzák/rosszakat mondanak az emberek az isteni megnyilvánulásokról. Egy muszlimnak ez még jobban fájhat, és őszinte együttérzésemet szeretném kifejezni azon felebarátaimnak, akik muszlim vallásúak, és megtalálják ezt a kérdést a kommentekkel együtt.

Nagyon sajnálom őket, pedig én csak egy baháí nő vagyok.

Üdv: Napirai

2012. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Az nyilvánvaló, hogy Mohamed nagyban különbözött Jézustól, össze sem lehet hasonlítani őket. Ő nem volt próféta.

A vallások közötti párbeszéd pedig csak illúzió és nem helyettesítheti az igazságot, mely egy és oszthatatlan. Márpedig az iszlám és a kereszténység (az eredeti Krisztus-követő formájában) sok mindenben homlokegyenest ellentmondásban van egymással. Ezt lovagolják meg az uszítók mindig, tehát az ellenségeskedés szítása is mindig bizonyos érdekek miatt van, nem szabad felülni nekik.

Ettől függetlenül az igazság kiderítése a lényeg, nem a képmutató vagy az igazság iránt közönyös párbeszéd erőltetése.

2012. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Utolsó, a vallási párbeszéd nagyon fontos annak érdekében, hogy végre béke lehessen a Földön.

Jézust, és Mohamedet tényleg nem lehet összehasonlítani, mindkettőjüknek más volt a szerepe az emberiség történetében.

Üdv: napirai

2012. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!