Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » János Apostol után voltak...

János Apostol után voltak olyan emberek, akikre azt mondhatjuk, hogy próféta volt?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem a középkorban volt egy nő, aki sok néhány dolgot megmondott előre, és prófétának tekintették.
2011. dec. 21. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Persze! Pál apostol levelei egyértelművé teszik, hogy a prófétaság lelki ajándéka egy szolgálati lehetőség az Isten egyházában.


Jóel próféta könyve próféciája is arról beszél, hogy az utolsó időkben "fiaitok és lányaitok prófétálni fognak". Ez beteljesedett Jézus első eljövetele után és be fog teljesedni a második eljövetele előtt is!


Üdv. Péter

2011. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg próféta volt már azóta is. Minden korban vannak próféták, maximum nem tudsz róluk, mert nem hirdetik magukat, és nem fogadják el az üzenetüket. PL. David Wilkerson (én annak tartom, mert mindenben igaza volt, lesz, amit mondott, mégsem fogadták el túl sokan).

De pl. ilyen elhívása volt Edwards-nak is. Ebben az esetben prófétai szolgálati ajándékról, ill életelhívásról beszéltem. És azt mondom, ma sokkal inkább szükség van prófétai ajándékú- ill. életelhívású emberekre, akik megtérésre hívják az Úr népét!


A prófétaság kegyelmi ajándék is. Én magam is ismerek ilyen szolgálót, aki valóban kap kijelentéseket, de ez nem annyira misztikus, mint amilyennek hangzik. Létezik ez ma is, nincs ebben semmi szemfényvesztés. Egyszerűen Isten ad kijelentést azoknak, akik Őt keresik.

2011. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Itt van az általa említett David Wilkerson könyve: [link]


Ezt a hetvenes években írta. Simán mintha a napi híreket olvasnád. (pl. előre megjövendölte a válságot is)

2011. dec. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van,sok próféta volt/van azóta is max nem ismered őket.
2011. dec. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!