Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lenne két kérdésem: a Bibliába...

Lenne két kérdésem: a Bibliában van akár egy szó is arról, hogy Káin volt az első vámpír, és az angyalokról, Luciferről és tetteikről mely részekben tudok olvasni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, de ez a két téma érdekel. Köszönöm!
2012. jan. 26. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Vámpír nincs.
2012. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Hát azt észrevettük, hogy nem vagy vallásos, mert Káin nem volt vámpír és nem is létezik vámpír. A vámpír kitalált film még réges régen amit Lugosi Béla játszott draculaként. Káin az első gyilkos volt.
2012. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nincs vámpír, tudom hogy csak kitaláció, könyvekben, filmekben létezik. Gondoltam hogy Káin nem vámpír, de sok helyen olvastam/halottam hogy ő lehetett az első "halhatatlan".
2012. jan. 26. 19:59
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Rosszul tudod.
2012. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kérdésekre a válasz:


1: A Biblia szerint Kain nem volt vámpír, ez tévhit. Ajánlom elolvasásra Mózes 1. könyve 4. fejezetét.


2: Sátánról és Démonairól a Bibliában tudsz olvasni több helyen is. Az Ószövetségben Sátánról részletesen két helyen: (Ésa 14,4-20) illetve (Ezék 28,12-19)


Az Újszövetségben Jézus is beszélt róla (Ján 8,44) illetve a Mennyei lázadásról a (Jel 12,6-9) helyen tudósít a Szentírás. De még egyéb helyeken is lehet róla olvasni.

2012. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Kain a vámpíros filmek szerint volt az első vámpír. A Bibliában nincsenek vámpírok, az egy totál más mesevilág.
2012. jan. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 2., az lehet, hogy a kérdező nem vallásos, de te meg nem művelted túl magad...

a vámpír egy kitalált film, Lugosi Béla, stb? miii?:D


Vlad Tepes havasföldi vajda? Bram Stoker?... no mindegy.

A film szerinted melyik regény alapján készült, a regényt pedig ki ihlette?...


("Bár nem Stoker találta ki magát a vámpírt, a regény nagy hatással volt a vámpírok népszerűségének növekedésére és a színházi és filmváltozatok tucatjait inspirálta a 20. században. Sokan vitatják ugyan, de egy elképzelés szerint Stokert többek között egy Magyarországról emigrált férfival, Vámbéry Árminnal folytatott beszélgetések - aki barátja is volt a szerzőnek - ihlették a könyv megírására. Sokan úgy gondolják, hogy a "vempaire" kifejezés is Vámbéry vezetéknevéből ered.")


Mellesleg nem tudom, hogy a vámpír létezése miért lenne kevésbé hihető, mint az angyaloké vagy istené...


na mindegy, nem az én bajom, szerencsére én egyikben sem hiszek.

2012. jan. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Kain a vámpíros filmek szerint volt az első vámpír."


Ez a holywood kész agymosás. Tényleg elhiszik az emberek amit látnak a filmbenXD Volt olyan, hogy a godzillát hoztam fel egy kérdésnél, mert reptoidokat is valóságnak tekintik és erre valaki azt felte, hogy létezik godzillaXD

2012. jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kain, mint első vámpír elképzelés elterjedtsége nem annyira Hollywoodon múlt, hanem Mark Rein-Hagen által megálmodott szerepjáték és regénysorozat fiktív háttérvilágának, a World of Darkness, és annak első képviselője, a Vampire: the Masquerade nagy népszerűségén.

Bár, hallottam olyat, hogy ez nem itt merült fel először ez az elképzelés, de lényegében ennek köszönhető az elterjedtsége.


De mindez egy fiktív világ, nem kell komolyabban venni, mint a Gyűrűk Urát.

2012. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!