Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten szándéka a földdel?

Lsandor kérdése:

Mi Isten szándéka a földdel?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
ISTENNEK csodálatos szándéka van a földdel. Jehova azt akarja, hogy a földet csupa boldog, egészséges ember lakja. A Biblia elmondja, hogy „Isten . . . egy kertet hozott létre Édenben”, és „sarjasztott . . . mindenféle fát, amely a szemnek kívánatos, és eledelnek jó”. Miután megteremtette az első férfit, Ádámot, és az első nőt, Évát, ebbe a kellemes otthonba helyezte őket, és így szólt hozzájuk: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet és hajtsátok uralmatok alá” (1Mózes 1:28; 2:8, 9, 15). Istennek tehát az volt a szándéka, hogy az emberek szaporodjanak, terjesszék ki az otthonukul szolgáló kertet az egész földre, és gondoskodjanak az állatokról.Isten ugyanaz maradt aki volt ezért amit Isten elhatározott azt feltétlenül meg is teszi.
2012. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 yuda ***** válasza:
65%

Három csoportba vonnám:

Most, ebben a korszakban amint láthatod van egy kifutása. Isten megengedte, hogy az ember használja. Meg is látszik a felelőtlenségben. . . nem is taglalom, kifosztják, tönkreteszik. . .kiritják a növényeket, levegőszennyezés. . .


Következő korszak, mikor visszajön az Úr és lesz ezer év. A föld visszakapja termőerejének nagyrészét.


Azután a jelenések könyvéből tudhatjuk, hogy ez a föld végérvényesen elmúlik. Isten új eget és új földet teremtett.

2012. jan. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nos teljes mértékben egyetértek abban, hogy ebben az időszakban megengedte Isten azt, hogy az emberek megmutassák mire is képesek az uralkodás terén. De ahogy már bebizonyosodott mi emberek nem arra lettünk alkotva, hogy uralkodjunk. De azt sem szabad elfelejteni, hogy most Sátán uralkodik a világ felett 1János 5: 19.

A második rész félig igaznak vélem. Nos a Biblia azt mondja, hogy ezer év után már mindenki Istennek fog engedelmeskedni és tökéletessé fog válni a földünk is, utána pedig ésszerűtlenség lenne Isten részéről, hogy elpusztítsa a földet, pont akkor. Valamint a Biblia nem ezt mondja Prédikátor 1: 4-tehát a Föld sohasem fog elpusztulni. Az a gondolat, amelyre te utalsz ez a 2Péter 3: 13.

Ezzel a Bibliaverssel kapcsolatban fontos tudni:


Péter korábban a jelképes ’egekre’ utalt, vagyis az emberi kormányzatokra, melyeket felmagasztalnak vagy dicsőítenek (2Péter 3:10–12). Mivel ezek az „egek” nem tudnak sikeresen uralkodni az emberek felett, ezért el lesznek pusztítva (Jeremiás 10:23; Dániel 2:44).

A Biblia időnként a „föld” kifejezéssel utal az emberekre (1Mózes 11:1). A föld, amely hamarosan meg lesz semmisítve, olyan emberekből áll, akik ehhez a gonosz világhoz tartoznak. Ehhez hasonlóan Noé napjainak vízözönében is elpusztult az istentelen emberek világa (2Péter 3:5–7).

Tehát a Biblia azt mondja, hogy a Föld bolygó sohasem fog elpusztulni, hanem az emberi kormányzatok, valamint azok az emberek akik nem engedelmeskednek Istennek.

2012. jan. 29. 07:49
 4/14 yuda ***** válasza:

Oké, értem én, hogy neked jobban tetszik a jelképesítés és lelked rajta, értelmezd tetszésed szerint. Mindazáltal számomra az előzőleg utalt jelenések könyve, de ezen kívül sok más sem jelképes, hanem elég konkrét és én is kitartok. Meglátjuk. . . :)


Jel.21. fejezet:

1

Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.


Ha akarod, ismétlem, jelképesítsd magadnak, de véleményem szerint nagyot hibázol akkor.

2012. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

# 4:


Bocsi, csak azért szólok, hogy ne fáradj feleslegesen a továbbiakban, ha nem akarsz: A kérdező Jehova Tanúja, és ez már nem az első kérdése, amire igazából nem válaszokat vár, hanem inkább a saját elképzeléseit terjeszti az adott témában.

Ja, bocsi, nem a sajátjait, hanem az Őrtoronyét.


Üdv. :)

2012. jan. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

# 4/5-ös válaszoló. Nos érdekes megfigyelned azt, hogy ha a Jelenések 21:1 nem jelképes akkor miért különbözteti meg a Bibliavers a Földtől és az égtől még a tengert is. Mivel ha szó szerint értendő akkor felesleges a megkülönböztetés, mivel a Föld tartalmazza a tengert is.

Logikusabb akkor, hogy ezek a kifejezések is jelképesek

2012. jan. 31. 07:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát Berta Wooster te aztán kedves vagy. Nos nem gondolkodtál azon, hogy valahogy így alakult ki napjainkban az a 10 000 vallás. Egy személy elkezd okoskodni, én ezt jobban tudom. Az, hogy valamit elfogadunk, mert mi is logikusnak tartjuk, az nem jelenti azt, hogy nincs saját gondolatunk. A részedről az, hogy nem vagy hajlandó elfogadni dolgokat inkább az alázat hiányáról tanúskodik
2012. jan. 31. 07:30
 8/14 anonim ***** válasza:

"Hát Berta Wooster te aztán kedves vagy."


Köszi, tudom; már sokan mondták, hogy milyen kedves lány vagyok. :)

Ha pedig ironizáltál, akkor meg is indokolhatnád, hogy miért... Köszi előre is.



"Nos nem gondolkodtál azon, hogy valahogy így alakult ki napjainkban az a 10 000 vallás. Egy személy elkezd okoskodni, én ezt jobban tudom."


Ez most hogy jön ide? És mit akartál ezzel mondani?


"Az, hogy valamit elfogadunk, mert mi is logikusnak tartjuk, az nem jelenti azt, hogy nincs saját gondolatunk."


Ezt én nem is állítottam. Csak ahogy olvasom a JT-s válaszokat itt és más oldalakon is, hónapok óta ugyanazok a dolgok köszönnek vissza, amiket a kiadványaitok írnak... Valahogy olyan egy kaptafára készült mindegyik. Vagy egy másik hasonlattal élve, amit Glenn Gould-tól kölcsönöztem: Az az érzésem támad a JT-válaszok olvasása közben, hogy mindegyiket ugyanazzal a pogácsaszaggatóval vágták ki.

[A híres zongorista ezt W. A. Mozart műveiről merte mondani, bezony ám. :) ]


Amúgy te valóban kivétel vagy egy kicsit, mert tőled tényleg láttam már önálló gondolatot is. Hajrá, csak így tovább. :)


"A részedről az, hogy nem vagy hajlandó elfogadni dolgokat inkább az alázat hiányáról tanúskodik."


Mire is alapozod ezt az állításodat, miszerint én nem vagyok hajlandó elfogadni dolgokat? És miket is pontosan?


Szóval, felőlem megpróbálhatunk egy beszélgetést, csak akkor próbáljuk meg tartani a témát, okay? [Bocsi, de szintén a negatív tapasztalataim alapján... ]


Üdv. :)

2012. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nos Berta Woster sok mindent nem tudsz te még rólam. Nos csak arra reagálnék, hogy nem gondolod, hogy épp ez a jó Jehova Tanúiban, hogy egy egységes népet alkotnak. Szerintem ennek épp így kell lennie. Pedig amikor valami tényleg logikus és bizonyítékok támasszák alá, akkor miért engedjük azt, hogy a hamis tanok meggátoljanak bennünket, fogva tartsanak?!! Nos szívesen beszélgetnék veled
2012. febr. 9. 17:55
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nos Berta Woster sok mindent nem tudsz te még rólam."


Állítottam én valaha is az ellenkezőjét? ;)


"Nos csak arra reagálnék, hogy nem gondolod, hogy épp ez a jó Jehova Tanúiban, hogy egy egységes népet alkotnak. Szerintem ennek épp így kell lennie."


Az egység elméletileg jó dolog; a nagy kérdés csak az, hogy milyen tárgyban és milyen módon egységes egy-egy csoport.


"Pedig amikor valami tényleg logikus és bizonyítékok támasszák alá, akkor miért engedjük azt, hogy a hamis tanok meggátoljanak bennünket, fogva tartsanak?!!"


1. Nem írtad le, konkrétan mire gondolsz.

2. Akármire is, nem jutunk előrébb, mert szívesen látnám én is a kérdésre a választ tőled...


"Nos szívesen beszélgetnék veled"


Köszönöm. :)

Akkor kezdjük azzal, hogy válaszolsz az előző hsz-emben feltett kérdésekre. :P

Egyenesen, mellébeszélés és terelés nélkül, konkrétan, érthetően, okay? Már csak a társalgás megkönnyítése érdekében, hogy ne fussunk felesleges köröket.


Plusz kérdések: Még régebben írtad valamelyik kérdésnél, hogy az anyukád a házasságkötése után lett JT, az apukád lelépett, és hogy van két kiskorú tesód. Hogy vagytok mostanában? :)


Shalom. :)

2012. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!