Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben? Volt már,...

Hiszel Istenben? Volt már, hogy számíthattál rá?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 17:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek benne.

Zsidó neveltetést kaptam, és nagyon szívesen betérnék, de nem tudok hinni istenben.

2012. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem vallástól függ ez, sok zsidó pl ateista. Egyébként a katolikusok miért ne hihetnének benne?
2012. jan. 27. 18:03
 3/16 lsandor ***** válasza:
20%
Természetesen igen. Az Istennel ápolt kapcsolat a legfontosabb. De egy barátság azon alapszik, hogy két személy ismeri tényleg egymást
2012. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Igen hiszek Istenben.Nap mint nap tapasztalom a támogatását hiszen a Biblia szerint egyetlen ember sem irányíthatja a saját lépéseit.(Jeremiás 10:23)
2012. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,nem tudlak követni...

Miért ne hihetnének a katolikusok istenben?

Ki mondta, hogy nem hihetnek?

Én csak annyit mondtam, hogy személy szerint én hogy állok a dologgal.

A zsidó szokások, hagyományok, ünnepek állnak hozzám legközelebb, az általam ismert vallások közül, de nem hiszek istenben...

Így hogy térhetnék be? Sehogy!

Csak az a zsidó lehet ateista, aki zsidónak születik, mert zsidó az anyja.


De mondjuk felejtsük el a zsidóságot, tuti nem venném a fáradtságot, hogy elmenjek Sabbatolni a zsinibe.

2012. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
35%
Igen. Rengeteg csodás gyógyulás történt már például. Ezekre az orvosok nem tudtak magyarázatot adni.
2012. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 lsandor ***** válasza:
0%

De am ezek a bizonyos csodagyógyulások nem feltétlenül Istentől származnak. Fontos elolvasni ezzel kapcsolatban a következő Bibliaverseket: Máté 24: 24; Máté 7: 15-23;

Tehát sok esetben épp Isten ellensége Sátán idéz elő csodákat. Valamint még érdekes az, hogy Isten azt mondta, hogy ezek meg fonnak szűnni, legalább is azok, amiket ő hajtott végre. Szóval napjainkban nem a csodák jelzik Isten helyeslését

2012. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

Isandor vigyázz!


„De am ezek a bizonyos csodagyógyulások nem feltétlenül Istentől származnak.”


„De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó;

Mivelhogy ezt mondják vala: Tisztátalan lélek van benne.”


Űzheti-e el a sátán a sátánt? Nem hasonul-e meg önmagában?


„Fontos elolvasni ezzel kapcsolatban a következő Bibliaverseket: Máté 24: 24; Máté 7: 15-23;”


Máté 24,24: „Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.”


Hol is van itt a gyógyulás, az ördögűzés? Mondok egy példát: lásd ufók, mint hidegháborús találmányok, általuk hinni az evolúcióban, mint más bolygón kialakult életforma, lásd nagy csontok, hogy ezzel ne a teremtést és az özönvizet, hanem az istentelenséget és az evolúciót tanítsuk általa. Ezek hamis próféták. Hisznek az emberek a tudósokban, orvosokban, technikában, tudományban, hogy majd azok megváltják, segítik őket. Ezek értelmezésem szerint a hamis Krisztusok.


"Ekképen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem." Máté 7


A gyógyítás és az ördögűzés rossz gyümölcs? Én nem hinném.


„Tehát sok esetben épp Isten ellensége Sátán idéz elő csodákat.”

Olvasd el a Márk 3. részt, amire már utaltam az elején.


„Valamint még érdekes az, hogy Isten azt mondta, hogy ezek meg fonnak szűnni, legalább is azok, amiket ő hajtott végre. Szóval napjainkban nem a csodák jelzik Isten helyeslését”


Furcsa, ha nem hiszem el, hogy bárki gyógyított volna mást, azt viszont tanúsíthatom, hogy akkor hogyan szabadít meg és gyógyít meg engem? Lehet, hogy ezek az idők még nincsenek itt? De megmondanád, hogy melyik igerész alapján következtetsz erre? Ha Krisztus meggyógyít valakit, Istentől van az, ha egy Krisztuskövető, az a sátántól?


Jn 14,12 „Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.”


Ne bánjad, ha valaki gyógyít. Nem mindenki van a sátántól, ki nem tőletek van…


Szíves figyelmedbe ajánlanám és az őrtorony társulat minden tagjának a következő igét, hogy véssék a homlokukra, még hasznukra válhat:


Lukács 9, 49-50: „Felelvén pedig János, monda: Mester, láttunk valakit, aki a te nevedben ördögöket űz; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ mi velünk.

És monda néki Jézus: Ne tiltsátok el: mert a ki nincs ellenünk, mellettünk van.”


Attól, hogy nem titeket követ valaki, attól még mellettetek lehet és kiváltképp Krisztus mellett.

2012. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Kedves 76%-os válaszoló, kérdezhetek valamit?
2012. jan. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
ha rám gondolsz, persze.
2012. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!