Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az önkielégítés az bűnnek számít?

Az önkielégítés az bűnnek számít?

Figyelt kérdés
15 éves református lány vagyok. Tudom, hogy sok ilyen kérdést tettek már fel, de még mindig nem tudom eldönteni ezt. Főként olyanok válaszát várom, akik jól ismerik a vallást.
2012. jan. 28. 21:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
28%
Kérdezd Istent
2012. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezhetek valamit? Neked fontos, hogy szűz maradj házasságodig (persze, ha még az vagy)? A válaszodtól függően válaszok. :)
2012. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Igen, szeretném a házasságig megtartani a szüzességemet, de sokszor elbizonytalanodok, mert itt olvasok olyanokat, hogy szex nélkül nem működik egy kapcsoltat, meg ilyeneket, és nem tudom, hogy manapság létezik-e ilyen fiú, aki így gondolkodik.
2012. jan. 28. 22:16
 4/44 anonim ***** válasza:
72%

Vidiripi


Nos egy házastársi kapcsolat szex nélkül nagyon kétséges hogy hosszú távú lesz e.

2012. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
47%

A 2. válaszoló vagyok.


Rendben, reméltem, hogy igen lesz a válaszod! :)

Egyébként én fiú vagyok, csak gondoltam, elmondom, hogy mit gondolok, mert én is feltettem már magamban sokszor ezt a kérdést (fiú szempontból).

Nem akarok neked rossz tanácsot adni, szóval csak megosztom veled, hogy én mire jutottam:

Én is szűz vagyok, és nekem is nagyon fontos, hogy megtartsam "tisztaságomat" házasságomig, hogy a feleségemnek "ajándékozzam" azt, amiből csak egy van. Én is sokszor elbizonytalanodtam, hogy semmi értelme kitartanom, mert mindenki másképp gondolja és teszi. De úgy döntöttem, hogy kiállok az "elveim" mellett.

Szóval, azt vettem észre, hogy csökkenti a vágyat a másik nem felé, így jobban megtudok állni a kísértésben. Szóval, ha azt érzed, hogy így könnyebben ellent tudsz állni a fiúknak, akkor inkább engedj ennek az apróbb "csábításnak".

Remélem nem írtam túl zagyván. :D

És lásd, vannak még ilyen fiúk, akiknek szintén fontos. Tarts ki! :)

2012. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok megint.


Ne érts félre szerintem, házasságon belül egészséges a szex! Kihagyhatatlan. :)Legalább is én így gondolom. :)

2012. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
59%

Igen bűn.

És nagyon jó, hogy házasságig nem szeretnél szexuális kapcsolatot.

Igen, a szex nagyon fontos egy kapcsolatban, de egy olyan házasságban, ahol jelen van Isten is, ettől nem kell félned.

Mi is így házasodtunk, és csodás szexuális életünk van, már 9 éve!

Sok sikert, és kitartást!

30/F

2012. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, ha már elkezdted, nagyon nehéz lesz abba hagyni. Így a kérdés nem az bűn-e vagy sem, hanem hogyan tudnál ebből szabadulni. Nem lehetetlen, csak nehéz. Ha Istennel nincs személyes kapcsolatod, félek nincs esélyed. Sokkal több lány és fiú gondolja úgy, vár a szexel az esküvőig, mint az elsőre látszik, de tény a szexuális szabadság hívei többen vannak, és főleg "hangosabbak". És ráadásnak mindenféle hülyeséget állítanak, ami a valósággal köszönő viszonyban sincs. A média nagy segítség a számukra, és ezért tűnik úgy, nekik van igazuk. De a hazugság akkor is hazugság, ha mindenki azt mondja!



A Jézusba vetet hit reményt ad.

2012. jan. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim válasza:
100%
a kérdező azt kérdezte az önkielégítés bűn- e!
2012. jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
32%
Válaszom az,hogy nem bűn.Az önkielégítés az önszeretet egyik formája.Isten szerinted irigyli tőled az örömödet? miért tenné? miért nevezne bűnösnek emiatt? bántja,hogy jól érzed magad?
2012. jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!