Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten meghallgatta imáimat?

Isten meghallgatta imáimat?

Figyelt kérdés

Nos 18 vagyok és OKJ-s tanfolyamra járok. Első évfolyamos vagyok és be kellet mennem egy felsőbb évfolyamos csoporthoz

egy lány rám mosolygott de olyan szépen mint ahogy lányt nem láttam még.Beszélünk és úgy néz ki h a bnőm lesz vagyis afelé hajlik a dolog bár nagyon remélem igy lesz mert oda vagyok érte.Istentől egy lányt kértem magam mellé .Sokat kértem ezt az Úrtól a lány neve Dorina amely a Dorottya becézett formája jelentése : Isten ajándéka. Szerintem Isten küldte őt nekem:) szerintetek is??


2012. jan. 30. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
hogyne a semmiből létrehozta a lányt a te kedvedért, és mivel megkérdted átírta az elméjét,hogy pont arra a szakra jelentkezzen. Ha meg eltörne a lány karja az a sátán műbe lenne mi?
2012. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Szia :-)


Mivel nem ismerem a helyzetet, így nem tudok nyilatkozni pontosan. Azonban én úgy gondolom, hogy egyáltalán nincs kizárva az, hogy az Úr meghallgatta az imádat. Hiszen Ő maga ígérte meg azt, hogy segít az embernek társat keresni:


"És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt." (1Móz 2,18)


Én azt mondom, hogy ismerjétek meg egymást, és majd elválik, hogy mennyire illik hozzád. Kérd ki Isten tanácsát, és imádkozz, hogy adjon neked elegendő bölcsességet ahhoz, hogy tudd kezelni a helyzet. Sok sikert kívánok Nektek, Isten áldását kívánom!

2012. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

> Isten meghallgatta imáimat?

Az imákat meghallgató Istenbe vetett hit, mely szerint Isten az emberekért él és gondoskodik róluk, meghallgatja és megérti imáikat, és képes cselekedni is hatásukra bizonyítatlan és túlhaladott hit.


> Szerintem Isten küldte őt nekem:) szerintetek is??

Szerintem 18 évesen képesnek kellene lenned a racionális gondolkodásra. A mikulásban is hiszel?

2012. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Barátom mindenki Istennek köszönhet mindent UI: lelkésznek készülök :)
2012. jan. 30. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia !


Az én személyes tapasztalatomból ezt tudom tanácsolni neked:



Csak óvatosan, mert ezen a területen könnyen félremehet az ember. Ha valaki tetszik és szépen mosolyog még nem azt jelenti elsőre Isten őt vezette eléd.

Ha kölcsönös a szimpátia és feltételezem te keresztény vagy (?) ezért őneki is kereszténynek kell lennie

(megtér(t) ?) ami nem biztos ha egy OKJ tanfolyamon találkoztatok, természetesen nem kizárt hogy az egész az Istentől van azt az együtt-járás során tapasztaljátok ki menyire vagytok egymásnak teremtve, de amíg nem keresztény a hölgy addig ne gondolj így rá javaslom kérd ki egy vezető vagy pásztor tanácsát is.

ezzel kapcsolatba. (Ha jársz valamilyen gyülekezetbe ?)



2 Kor 6,14 :


14.Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?



Shalom.

2012. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Isten nem létezik.
2012. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Istennek ennél jobb dolga is van szerintem
2012. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindazoknak, akik azt vallják, Istennek jobb dolga is van, mint egyéni sorsokkal foglalkozni: néhány hónapja én is így gondoltam. Aztán megtapasztaltam, hogy nemhogy a sorsunk jelentős eseményeit irányítja, hanem minden pillanatban, minden apró mozzanatban jelen van.


Kérdező: Isten nem csak társat ad, ha csak ennyire lenne képes, akkor nagyon kevés lenne a hatalma, hanem képes úgy rendezni az életed, ahogy az Neked (és mindenkinek) a legjobb. Csak Rá kell bíznod magad. Azt nem tudom megítélni, hogy a lány Isten ajándéka-e számodra (ha az, úgyis tudni fogod, és akkor teljesen mindegy, hogy keresztény-e, megtért-e, mert Isten ezeket a dolgokat is tudja rendezni).

Én csak azt tudom "javasolni", hogy bízd a kapcsolat alakulását is Istenre, engedd, hogy vezessen, és cselekedj az útmutatása szerint. Vagyis ne csak elfogadd az "ajándékot", mert az kevés.

2012. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. jan. 31. 12:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Bánom is én vedd el a lányt! De nagyon szépen megkérlek, ne menj lelkésznek! Közöd nincs hozzá!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!