Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy mi az a hogy nyelveken imádkozni?

Figyelt kérdés
Egyszer megkérdezte tőlem egy hívő nálam idősebb nő ,hogy tudok-e már nyelveken imádkozni.Előtte olvastam már erről PÁL levelében és azt válaszoltam ,hogy nem tudok és azt mondta Pál ,hogy törekedjünk hasznosabb ajándékra.Na erre nagyon pipa lett sok mindent nem tudott rá válaszolni egyből ment utána a pásztoroknak panaszkodni.Németh Sándor majdnem 1 óráig ezen a témán lovagolt hogy milyen elvakult rossz ideológiákat valló emberek vannak.És Németh Sándor Meg is jegyezte gúnyosan hogy tudom hogy Páltól tanultok.De nem értettem miért kérdez ilyet ha egyszer Isten nem adott nekem erre képességet akkor most rosszabb vagy kevesebb vagyok a többiektől.Mert sajnos ez a Hit gyülibe szinte kötelező nyelveken beszélni és imádkozni is és ha valaki nem tudd akkor az nincsen benne Isten közelségében sem.Vagy ez tényleg így van?
2012. febr. 4. 00:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%

Amennyiben tényleg érdekel a téma,ezt a cikket ajánlanám neked. [link]

A nyelveken szólás ajándék,amit Isten ad a hívőknek.

2012. febr. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%

Amikor halandzsa "nyelven" beszélsz és a környezeted,sőt te magad is azt hiszed,hogy értelmes,persze csak számodra az adott "szöveg".Ehhez szerintem marha nagy beleélés kell.Ahogy megfigyeltem/hallottam,ez amolyan preztízst ad az embernek az erre vevő közönség körében.Neki megadatott.Különleges.Frusztrált aki előbb,vagy utóbb nem produkálja ezeket a jól ismert jegyeit az Úrral szinkronba került személynek.Ha ezeket nem tudja,akkor lehet,hogy nem is olyan jó,lehet hogy nem sajátította el kellőképp a "tant",nem él teljesen úgy,ahogy azt előírják?Talán alsóbb rendű a "nyelveken szólók"-nál.


Egyébként hány éves vagy?

2012. febr. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Az milyen elvetemült már, hogy halandzsázni kell, hogy ne nézzenek ki maguk közül :D:D:D:D:DDDDDDDD

Erre kívülállóként csak annyit tudok mondani, hogyha valaki elkezd halandzsázni, akkor ezzel semmi másról nem tesz tanúbizonyságot, max arról, hogy ő is szénné lett butítva. Ettől Te nem leszel kedvesebb az Úrnak, mert ő mindannyiunkat ugyanúgy szeret.

Ha azért megvetnek, mert Te nem halandzsázol, akkor azt hiszem, hogy tévúton járnak a kedves hívek.

Ahogy másutt, így itt is leírom, csak pár mondatban:

Nem attól leszel Jó ember, mert templomba, vagy gyülekezetbe jársz, nem attól leszel jó ember, mert betartod a tízparancsolatot, és nem attól leszel jó ember, hogy elhiteted magaddal, hogy te tudsz nyelveken beszélni, és halandzsázol.

Nem attól leszel jóember, hogy térdet hajtasz, nem attól leszel jó ember, hogy minden pénteken együtt énekelsz másik 50 agyhalottal, akinek kimosták az agyád, mint a portörlőrongyot.

Mindenki tudja, hogyan élhet úgy, hogy az kedves legyen az Úrnak. Én törekszem önzetlen, segítőkész, szeretetteljes, és alázatos lenni, a magam módján. Attól, hogy igyekszem önzetlen lenni, attól még nem hagyom magam kihasználni... Igyekszem emberséges lenni, ennyi. Nekem is megvannak a hibáim, vannak előítéleteim, és ítélkezem, holott tudom, hogy nem kellene. Én sem vagyok tökéletes, viszont törekszem a felsoroltakra... Részemről itt be is zárult a kör.

2012. febr. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

21/f az előző voltam.


Aztán lehet, hogy rosszul látom a dolgot, hiszen még nem éltem, és nem tapasztaltam eleget. Viszont ezeket a dolgokat már sok-sok éve így gondolom, és azóta sem éreztem úgy, hogy szükségszerű lenne változtatni az elveimen. Én nem akarok senkit megrengetni a hitében, de úgy gondolom, hogy az emberiség elért már egy olyan agyi szintet, hogy nem a templomban kell a szájába rágni az embereknek a fent leírtakat, hanem maguktól is képesek ezeket a dolgokat felismerni... stb...


SZERINTEM

2012. febr. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
33%

"A nyelvek tehát jelül vannak, nem a hívőknek, hanem a hitetleneknek; a prófétálás pedig nem a hitetleneknek, hanem a hívőknek.

Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" IKor14,22-23


Azaz, éppen a hitetleneknek kellene, hogy nyelveken szóljál. Lásd a szentlélek kiáramlása után az apostolokon.

Számunkra nem más a Hit gyülekezet, amikor ilyet csinál, mintha őrjöngenétek. Eggyáltalán használ ez ott bárkinek is?

2012. febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%

Megjegyezném, hogy Pünkösdkor, mikor nyelveken szóltak az emberek, azok értelmes, akkor létező emberi nyelvek voltak. Ezért is csodálkoztak el az emberek, mert nem gondolták volna, hogy ennyi nyelven tudnak "a műveletlen galileaiak".


A Pünkösd lényege, hogy a Szentlélek megjelent, s ezt hirdették az embereknek a saját nyelvükön, hogy azt megértették az ott jelenlévők. Ha elolvasod, az ApCsel elején, akkor megérted, hogy erről van szó.


Az, hogy ezt MOST miképp kényszerítik rá, s kire... az meg már egészen elképesztő. Isten szeretetének a megtapasztalása egészen magánügy, s nem lehet senkit sem kényszeríteni, hogy mutassa meg, hogy a Szentlélek most működik benne.


Azt tudom tanácsolni, hogy minél előbb szabadulj meg az olyan közösségtől, amely ilyen tanokat hirdet, s olyan elvárások elé állít Téged, aminek Isten sem feleltetne meg.


Egyébként valóban jól mondtad a nyelveken szólásnál van fontosabb lelki ajándék is.


üdv.egy teológus

2012. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%

Vidiripi


A Mindenható nem tud szólni az ő népéhez csal "halandzsa" nyelven? Ez nagyon nagyon furcsa. Eddig én azt tanultam hogy az apostolok azért kapták ezt az adományt hogy azoknak az embereknek is eltudják mondani a Jézus által hozott jó hírt akiknek a nyelvét nem beszélték az előtt.

S ez így logikus is meg ésszerű. Hiszen az volt a cél hogy terjedjen az ige meg a jó hír üzenete. Napjainkra a bibliát több ezer nyelvre lefordították. Nagyon sok ember beszél idegen nyelvet vagy épp azt tanulja. Tehát már nincs szükség erre az adományra.

2012. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

1.Korinthus .14,2 Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat. 14,3 A ki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vígasztalásra. 14,4 A ki nyelveken szól, magát építi; de a ki prófétál, a gyülekezetet építi.

Jézus Krisztus tegnap,ma,és mindörökké ugyanaz.Tehát a nyelveken szólás ma is Isten ajándéka,és senki sem kényszerít rá.Kedves teológus barátomnak üzenem,hogy ha valamit nem vizsgált meg,hogy jó-e vagy nem jó,akkor ne adjon rossz tanácsokat fiataloknak!23éve ajándékozott meg az Úr a nyelveken szólással,és rengetegszer kisegített,reménytelennek tűnő problémákból.Mikor az ember hisz,de sajnos nem tudja,hogy mit is kellene imátkozni,akkor szól nyelveken,és Isten minden esetben válaszol!Azt,meg hogy ne menjen az ember közösségbe,rossz tanácsnak tartom.Mivel az igehirdetés bolondsága miatt tartatik meg a hívő.Bárhonnan is keresed Istent,ha szorgalmas vagy,megtalálod!Isten gazdag áldását kívánom a kérdezőre,és kedves teológus felebarátunkra is!

2012. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
A Bibliából kiderül hogy akik meg kapták a nyelveken szólás ajándékát az apostolok rátették a kezüket ezt a Cselekedetek könyvéből tudhatjuk meg.Mivel az apostolok és azok a személyek akik megkapták ezt az ajándékot meghaltak igy ez a természetfölötti ajándék is megszünt.Az hogy az első századi keresztények nyelveken tudtak szólni nagy szerepe volt abban hogy más nemzetből való emberek megtudják érteni a Biblia igazságát.Napjainkban nincs szükség ilyen ajándékra, mivel a Biblia már minden nyelven elérhető.Az igaz keresztényeknek nem a nyelveken szólás az ismertető jele, hanem a szeretet.(János 13:35)(1Korintusz 13:1,8)
2012. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

A 8-as válaszolónak (valószínű hit gyülekezetis) üzenném, hogy az említett idézetet egy kicsit ki is kéne bővíteni... Így azért másként hangzik...:)))


2. Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.

3. A ki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vígasztalásra.

4. A ki nyelveken szól, magát építi; de a ki prófétál, a gyülekezetet építi.

5. Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.

6. Ha már most, atyámfiai, hozzátok megyek, és nyelveken szólok, mit használok néktek, ha vagy kijelentésben, vagy ismeretben, vagy prófétálásban, vagy tanításban nem szólok hozzátok?

7. Hiszen ha az élettelen hangszerek, akár fuvola, akár czitera, nem adnak megkülönböztethető hangokat, mimódon ismerjük meg, a mit fuvoláznak vagy cziteráznak?

8. Mert ha a trombita bizonytalan zengést tészen, kicsoda készül a harczra?

9. Azonképen ti is, ha érthető nyelven nem beszéltek, mimódon értik meg, a mit szóltok? Csak a levegőbe fogtok beszélni.

10. Példa mutatja, oly sokféle szólás van a világon, és azok közül egy sem érthetetlen.

11. Hogyha azért nem tudom a szónak értelmét, a beszélőnek idegen leszek, és a beszélő is idegen előttem.

12. Azonképen ti is, minthogy lelki ajándékokat kívántok, a gyülekezet építésére igyekezzetek, hogy gyarapodjatok.

13. Azért a ki nyelveken szól, imádkozzék, hogy megmagyarázza.


Te/ti meg tudjátok magyarázni, amit mindenki számára csak halandzsa? Vagy legalább imádkoztok azért, hogy meg tudjátok magyarázni? Mert addig csak 'játszom az eszem' dolognak tűnik...

2012. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!