Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sola Scripturát végzett...

Sola Scripturát végzett teológus segítene nekem néhány kérdésben?

Figyelt kérdés

1. Mi a főiskola álláspontja azokról a fosszíliákról, melyeket több millió évesnek állítanak be, gondolok itt elsősorban a dinoszauruszokra? Mikor éltek, hogyan pusztulhattak esetlegesen ki? Hogyan egyeztethető össze a Biblia szavával? Noé bárkáján voltak-e ezek az állatok?

2. Hogyan magyarázzák a csillagok több millió fényévre lévő távolságát?

3. Az 1000 év alatt a földön lesz-e élet, ha lesz, kik élnek itt?

4. A harag hét poharánál a csapások mennyi idő alatt "játszódnak le"? Szó szerint értelmezik, mint például, mint egyfajta tíz csapás, vagy van esetlegesen jelképes tartalma?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

És nem érdekel a pro-kontra térítő hadjárat, engem csak a főiskola álláspontja érdekel. Köszönöm.


2012. febr. 7. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem ertem a kerdesed. Az 1. es 2. kerdesre a reakciom: miert gondolod azt, hogy ezekrol a dolgokrol kulon allaspontokkal rendelkeznenek egyes teologiai foiskolak? A teologiai fosuli nem termeszettudomanyi felsookatatasi intezmeny, ezert szerintem a Scola Scriptura (es mas teologiai foiskolak, szeminariumok) egyaltalan nem foglalkozik ezekkel a kerdesekkel es velhetoleg semmit nem tanitanak roluk. Ennyi erovel pl. egy orvostudomanyi foiskolanak is cimezhetted volna a kerdest. Korulbelul ott is ugyanannyit foglalkoznak ezekkel a kerdesekkel: semennyit. Allaspontja viszont lehet egyes szemelyeknek, akik a Scola Scripturan diplomaztak, eppugy lehet nekem is, aki nem ott diplomazott es mindkettonk velemenye egyezhet. Summa, summarum: szerintem a Scola Scriptura nem foglalkozik ezekkel a kerdesekkel.

A 3. es 4. kerdesre pedig borzaszto nehez valaszt adni, mivel pl. a Jelenesek konyvenek tanulmanyozasaval kulon karok szoktak foglalkozni egyes teologiai fosulikon belul. Nem lehet egy-ket mondatban osszefoglalni ezeket. Maskulonben meg minden teologiai fosulin a Szentiras (Biblia) a mervado, szoval a velemenyek es magyarazatok nem nagyon kulonboznek.

2012. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1-es!


Köszönöm, hogy időt szakítottál rám, de ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre, nem értem a válaszodat. Ez nem érdekel, hogy te ezt gondolod erről a főiskoláról, meg azt. Olyan válasza érdekel, aki elvégezte ezt az iskolát.

2012. febr. 7. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Sajnalom, hogy nem tudtam segiteni. Szerintem barmelyik teologiai iskolanak cimezhetted volna a kerdest. Milyen valaszt remelsz? Tudomanyos magyarazatot az elso ket kerdesedre? Mert akkor el kell hogy keseritselek: teologiai foiskolatol nem fogod ezt megkapni. A csilagaszattal foglalkozo sulin sem a Biblia alapfogalmainak a tanitasaval kezdik a szemesztert, eppugy a teologiai fosulin sem a termeszettudomany es Darwini elmelet bevezetesevel.
2012. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én Sola Scripturát végzett teológus vagyok, és teljesen egyetértek az első hozzászólóval.

1. Az első és második kérdéssel kapcsolatosan nem rendelkezik külön állásponttal a Főiskola. A Főiskola tanára Sonnleitner Károly fordított le egy könyvet Kezdetben címmel, abban választ találhatsz ezekre a kérdésekre.

2. A Főiskolán nem tanítják külön Jelenések könyve 20. fejezetét, de az oktatók egységes álláspontja szerint nem lesz élet a Millenium alatt a Földön.

3. Jelenések könyve ezen részre vonatkozó tartalma is jelképes.


A Főiskolán évente igen sok hallgató végez, akik különböző felekezetekbe tartoznak, akik mást és mást vallanak ezekről a kérdésekről.


Üdv. Péter

2012. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Péter köszönöm, hogy írtál! A könyvajánlót is köszönöm. Ha tudok, akkor utánna fogok olvasni. Ha esetleg tudsz konkrétumot, hogy a könyvnek mi az álláspontja és ha vázlatosan le tudnád írni, megköszönném. A kérdéseimmel kapcsolatban arra lennék kíváncsi, hogy ha téged megkérdeznélek, te mit válaszolnál ezekre a kérdésekre?
2012. febr. 8. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Természetesen válaszolok röviden:

1. A kormeghatározásos eljárások az Özönvízig pontosak az felett azonban exponenciálisan tévednek. A dinoszauruszok éltek a Bibliában is van szó róluk, és a bárkára is felkerülhettek természetesen kicsi egyedek vagy akár tojások fomájában, mint ahogyan a többi állatnál is fiatal egyedeket választhatott Noé.

2. Miért ne lehetnének a csillagok több millió fényévre? A bibliai teremtéstörténet csak a Föld közvetlen környezetének termetését írja le.

3. Erre már válaszoltam

4. A csapások komolyabb téma ezt nem lehet 2 mondatban leírni...


Üdv. Péter

2012. febr. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia Péter!


Ha nem haragszol, akkor privátba és a kérdésemhez is elküldeném a kommentemet.


1. Gondolom az első kérdésemre, azért gondolod, hogy az özönvízig pontosak, mert akkor változtak meg olyan körülmények, melyek nagymértékben befolyásolják a mostani kormeghatározást. Igaz?


2. A második kérdésemre nem nagyon értem a magyarázatodat. Tehát azt mondod, hogy ha egy csillag a tudomány szerint 400 millió fényévre van, akkor annak a csillagnak nyílván 400 millió évvel ezelőtt már ott kellett lennie. Akkor hogyan egyezteted össze Isten azon kijelentéseivel, hogy ő mindent (!) hat nap alatt teremtett meg.

2Móz 20,11 „Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.”


Az eget, és mindazt, ami abban van, tehát a csillagokat is, gondolom.

Szoktak réselméletet „gyártani” a kezdetben szótól a legyen világosságig.

Viszont IMóz1,1 „Kezdetben teremté Isten az eget [שָׁמֶה שָׁמַיִם (šámeh šámajim) ] és a földet.”

2Móz 20,11 „Mert hat napon teremté az Úr az eget [ שָׁמֶה שָׁמַיִם (šámeh šámajim) ] és a földet,


Ugyan arról az égről beszél. Valóban szét vannak választva az egek. Az első ég ahol a madarak is repkednek, a második a csillagok, a harmadik égről Pál beszámolója alapján tudunk, ki elragadtatott a harmadik égig, a mennybe. De a teremtésnél egy égről beszél, hiszen itt még nem választotta szét a vizeket, majd amikor arról beszél, hogy mindent hat nap alatt teremtett, szintén ugyan arról az égről beszél. A te állításod alapján mit csinált Isten sok százmillió évig? Csak lebegett a szelleme a föld felett?

Ha viszont így van, nem gondolod, hogy inkább helytállóbb az a biblikus feltételezés, hogy Isten kifeszítette az eget?

Ézs 40:22 Ki ül a föld kereksége fölött, amelynek lakói mint sáskák [előtte], ki az egeket kiterjeszti mint egy kárpitot, és kifeszíti, mint a sátort, lakásra;

Ézs 42:5 Így szól az Úr Isten, aki az egeket teremté és kifeszíté

Ézs 44:24 Így szól az Úr, megváltód és alkotód anyád méhétől fogva: Én vagyok az Úr, aki mindent cselekszem, aki az egeket egyedül kifeszítem, és kiszélesítem a földet magamtól;


Tehát úgy gondolom, hogy nem az a kérdés, hogy hogyan jut el ide a fény, hanem hogyan jutottak innen oda a csillagok.


3. A harmadik állításodhoz azt szeretném kérdezni, hogy miért ígérte ezt Isten?

1Móz 8:22 „Ennek utána míg a föld lészen, vetés és aratás, hideg és meleg, nyár és tél, nap és éjszaka meg nem szűnnek.”

Az új ég és az új föld az 1000 év után lesz, tehát az 1000 év alatt még ugyan ez a föld lesz. Viszont Isten azt ígérte, hogy amíg ez a föld lesz, addig lesznek évszakok, és lesz vetés és aratás, azaz emberi élet a földön.

Alá tudnád támasztani a Bibliából, hogy nem lesz az 1000 év alatt itt a földön élet?

Ugyanis a megváltottak az 1000 év alatt uralkodni fognak. De min is? Egymáson? Nem hinném, hiszen egy a királyunk, a Krisztus.

Szerintem érdemes visszakanyarodni egészen a teremtésig:

1Móz 1:28 És megáldá Isten őket, és monda nekik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

2012. febr. 10. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!