Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok is megesküdnek a...

A muszlimok is megesküdnek a Koránra, ahogy mi a Bibliára? Ha megesküdnek rá, akkor hogyan zajlik pontosan?

Figyelt kérdés
Ha nem a Koránra esküdnek, akkor mire, és hogyan?

2012. febr. 9. 20:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én még soha nem esküdtem a Bibliára. De nem is ismerek senkit,aki rá esküdött volna. Pedig katolikus vagyok.
2012. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor átfogalmazom a kérdést: hogyan lehet egy hithü muszlimot az igazmondásra "ösztönözni", úgymond "kényszeríteni", hogy tutira az igazat mondja meg? Ismétlem hithü. A kérdés hülyén hangzik, tudom... de azért hátha kapok értelmes választ. Köszönöm
2012. febr. 9. 21:02
 3/21 anonim ***** válasza:

nem, hiszen ha hitetleneknek hazudnak, a hazugság erény.


pl összejössz egy arab muszlim pasival, azt monda csak a tiéd vagyok, 2év múlva kiderül hogy ős és 5gyerekes családapa. és akkor mi van, ő csalafinta volt, és ő a jobb, hiszen bedőltél neki. ez így működik.

2012. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen ezzel en is tisztában vagyok. De arra lennék kíváncsi, hogy van e valami módja annak, hogy igazmondásra késztessem?

Ezek simán megesküsznek Allahra a Koránra, az anyjukra, meg bármire hamisan? Èn nem esküdnék meg pl. anyám életére hamisan. Bár lehet, hogy nekik ez nem probléma...

2012. febr. 10. 06:31
 5/21 anonim ***** válasza:
A kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, de úgy tudom, hogy ha az élete múlik rajta akkor még a hitét is megtagadhatja (azt viszont csak ebben az esetben).
2012. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Tudok egy módszert, amivel bárkit vallástól függetlenül igazmondásra kényszeríthetsz: a szemébe nézel, és úgy teszed fel neki a megfelelő kérdést, amire kíváncsi vagy. Ha valakinek a szemébe néznek, és úgy kap egy kérdést, akkor nem tud hazudni, mivel ilyenkor öszekapcsolódik a két lélek, és te nem engeded, hogy hazudjon. Ezt bárkivel megcsinálhatod, még akkor is, ha valaki nem hisz Istenben.

Üdv: Napirai

2012. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Kata212 ***** válasza:
A Korán Allah szava,az iszlám Szent Könyve. Akár esküdhet is arra, férfi vagy nő. Mire gondolsz pontosan?
2012. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyszer becsapott pénzzel. Azóta nem hiszek neki, nem bízok benne. Mégis arra kényszerülök, hogy a segítségét kérjem. Nem tudom, hogy azért akar-e segíteni, mert buzog benne a segítöszándék, vagy azért mert van valami hátsó szándéka. Viszont ez egy számomra fontos dolog, azért érdekelt, hogyan tudnám meg, hogy öszinte e.
2012. febr. 12. 19:39
 9/21 anonim ***** válasza:

és, bevallhatja, hogy átvert, de nem fogja érteni, ez miért rossz. te nem vagy muzulmán = hitetlen vagy, ő átejtet, ő a "jó", érted...


de náluk a hazugság nem bűn, nem fogja érteni, mire kell, hogy esküdjön és miért. ha akarja elmondja az igazat és kinevet. ez lehet. de az esküdözés sokszor a parádé része csak, kamu.

2012. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
HOGY MER VALAKI OLYAT ÍRNI HOGY "de náluk a hazugság nem bűn" ???? HONNAN TUDJA EZ AZ ILLETŐ???? TALÁN ISZLÁM JOGPROFESSZOR VAGY SZAKÉRTŐ???
2012. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!