Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért elfogadhatatlan dolog...

Miért elfogadhatatlan dolog egyes keresztények számára hogy olyan keresztények is vannak akik nem veszik szó szerint a Bibliát és mondjuk úgy gondolják hogy a világ úgy keletkezett ahogy a tudósok mondják csak ezt a folyamatot Isten akarata vezette?

Figyelt kérdés
Mert sok olyan hozzászólást láttam már, hogy valaki ilyen teológiai véleményt írt le, erre valaki azt válaszolta rá, hogy akkor ő nem is keresztény, mert a keresztény szó azt jelenti, hogy Krisztust Követő és mindent szószerint vesz a Bibliából meg ilyenek...

2012. márc. 29. 16:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
46%
Hát én pl. ismerek egy papot aki saját maga mondta, hogy a Bibliát nem lehet szó szerint venni. Nem az az egész lényege.
2012. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Én veled értek egyet kérdező. A vallásnak nem az a lényege, hogy szószerint kell venni a dolgokat. Tanít. A jóra...Már amelyik....
2012. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Én katolikus vagyok, és számomra tök nyilvánvaló, hogy az emberiség nem 2 embertől származik akik egy beszélő kígyó miatt estek bűnbe a 6 nap alatt teremtett Földön.
2012. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Ezek csak jelképek,mert ha tudnánk a teljes igazságot-bele rokkannánk.Egyszerű embereknek, egyszerű történetben van elmagyarázva.Gondolj bele egy jogi szövegbe,és mikor elmagyarázzák magyarul,sokkal érthetőbb.
2012. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

A probléma nem a keresztény vagyok nem vagyok titulusban leledzik.


A Biblia szerint a halált az ember hozta a világba. A "tudomány" szerint a halál hozta a világba az embert.


Ha nem az ember által van a világban a halál, akkor minek nekem a megváltó. Ezért válik Krisztus, mint megváltó tagadóvá ez az irányzat. Ha Isten akarata, hogy a halál által működjön a világ, az az Isten egy kegyetlen, pazarló Isten. Márpedig Krisztus nem azt mutatta, hogy Isten pazarló lenne.

"A mint pedig betelének, monda az ő tanítványainak: Szedjétek össze a megmaradt darabokat, hogy semmi el ne veszszen."

2012. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak ez a két lehetőség van.
2012. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a Biblia minden szava igaz, de vannak dolgok, amiket tovább kell gondolni, el kell vonatkoztatni. Szóval igaz, hogy nem szabad szó szerint venni az egészet, mert az igen félrevezető lenne, és gyakori ellentmondásokba ütköznénk, főleg, ha az Öszüvetség egyes könyveit nézzük... Viszont azt hiszem, hogy az Úr üzen az Ige által, és a Szentírás minden szava kincs.

A teremtéssel kapcsolatban pedig létezik az ú.n. rés-elmélet, amely szerint a teremtés úgy történt lényegében, ahogy Mózes első könyvében le van írva, csak egy nap Isten számára több millió/milliárd évet jelent. Tehát a tudományos tényeket összeegyezteti a teremtéssel.

egy katolikus lány

2012. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Én azt hiszem, hogy ilyen "egyes keresztény" vagyok.


Ahogy mondod, a keresztény elméletileg azt jelenti, hogy "krisztusi", Krisztus követője, tanítványa. A kereszténység lényege, hogy meghaljunk a világnak, és éljünk Istennek, immáron egy olyan életet, amelynek a végcélja, hogy olyanok legyünk, mint Krisztus.


A Bibliát pedig az én álláspontom szerint azért kell szó szerint értelmezni, mert Jézus Krisztus (akinek a korában a Biblia nagy részét kitevő Ószövetség már létezett, csak az Újszövetséget nem írták még le, de az meg ugye az Ő tanításán alapul) is szó szerint értelmezte. Honnan veszem? Annál egyértelműbb bizonyíték nem kell, mint amikor ezt mondta:

"Ján 10:34 Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

Ján 10:35 Ha azokat isteneknek mondá, akikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

Ján 10:36 Arról mondjátok-é ti, akit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!"


Az írás fel nem bontható.

Ami azt jelenti, amit jelent: hogy nem lehet belőle részeket kiragadni, amit elfogadok szó szerint, és más részeket elvetni, amiket nem fogadok el szó szerint, hanem helyettesítek egy általam helyesebbnek, vagy politikailag korrektebbnek, vagy a tudomány mai állásához közelebb állónak stb. gondolt magyarázattal.

A Bibliát Jézus is Isten Szavának tekintette, úgyhogy én is annak tekintem. Ha a Biblia Isten Szava, akkor hacsak egyetlen állítás is van benne, ami nem igaz, akkor Isten nem igaz. Ez az ellentét feloldhatatlan. Ezért mondta Jézus, hogy az írás nem bontható fel.


Ezért mondom én is, hogy az írás nem bontható fel.


A Bibliából, János apostol evangéliumából pedig azt is tudjuk, hogy Jézus maga a testté lett Ige, vagyis Isten Szava. Aki tagadja az Igét, az tagadja Krisztust is. Ezért olyan radikális a véleményem/ünk az olyan nézetekről, amelyek szerint a Bibliát eredeti jelentéstartalmából kiforgatva, a tudományos elméletekhez vagy más emberi találmányokhoz lehet igazítani.


Ettől még nem ítélem el ezeket az embereket, csak azt mondom, hogy szerintem téves módon értelmezik a Bibliát. Mert Istent csak az Igéből lehet megismerni (mert az Ige Krisztus, az egyetlen Út az Atyához), és aki más úton indul el, az máshova is érkezik. Ez a fő veszélye a Biblia igazságaitól való eltávolodásnak.

2012. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ok, ez így érthető, de te sem gondolod komolyan, hogy pl. a mustármagos példát szószerint kell venni, vagy igen?
2012. márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Zoolee válasza:
88%

Sziasztok!

Igaz, hogy Istennek egy nap 1000év és 1000év egy nap, de mi emberek vagyunk és ezt Ő tudja a legjobban, hisz Ő a mi Alkotónk.Gondolj bele mekkora protekciód van, hisz a teremtő Isten az Édesatyád. A Bibliát úgy ihlette,hogy megértsük a "véges agyunkkal". Isten teremtett minket az időbe, tudja mennyi nekünk egy nap és mennyi 1000év.

Mózes első könyve:"...És látta Isten, hogy ez jó. Így lett este, és lett reggel:harmadik nap."

Nem esték lettek és reggelek.Csak este lett és reggel. Nem három nap, hanem harmadik nap. Istennek nincs szüksége Nagy Bumm-ra,Evolúcióra,év milliókra,rés-elméletekre,Ő csak egy dolgot akar:Téged visszakapni.

2012. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!