Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papoknak hogy hívják azt a...

A papoknak hogy hívják azt a hosszú egyszínű köpenyét? Hogy hívják a nyakkendőjét?

Figyelt kérdés
Google-ban akarom megtalálni! Varratni magamnak!

2012. febr. 9. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egyszínű, ha arra gondolsz, az a reverenda. A református lelkészek egyszínű "hosszú köpenyét" palástnak hívják. A katolikus miseruha általáben nem egyszínű. De például a buddhista szerzeteseknek sokszor egyszínű a ruhájuk, nem tudom, melyikre gondolsz.
2012. febr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bigskorpio ***** válasza:

Katolikusoknál: reverenda. A nyakkendőt nem tudom.

Reformátusoknál: palást. A nyakkendő hagyományos, fekete.

2012. febr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Katolikus papnak nincs nyakkendője, gallérja van, kolláré-nak hívják.
2012. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3 éve nem kaptam ilyen részletes választ pedig napi szinten rakok fel kérdést!
2012. febr. 10. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit akarsz reverendával (már ha katolikusra kérdeztél), de tudd, hogy ha papi ruhát húzol, és papnak adod ki magad (tehát nem jelmezbálon), az jövődben egyházjogilag papságot kizáró tényező. Tehát ha katolikus pap akarsz lenni egyszer, ne csinálj előtte úgy, mintha az lennél. :D

Gondoltam, szólok. :)


(amúgy megkérdezhetem, mire kell? :))

2012. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Esetleg gondolhatsz a stólára is. Mert az többnyire egyszínű és a nyakába van terítve.
2012. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!