Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tiltja ennyire anyám?

Miért tiltja ennyire anyám?

Figyelt kérdés
Anyukám buzgón rá van kattanva arra hogy se nekem se hugomnak barátnőm,barátja nem lehet mert ő kereszténynek nevel nem világinak stbstb..azt mondta hogy SOHA NEM LEHET..gondoltam hogy csak vicces majd kiderült hogy nem..nem értem miért hiszi azt hogy a kapcsolatból rossz lehet..hisz a biblia nem szeretni és tisztelni tanít meg Isten és mások iránt?Ez egyébként azóta van mióta anyukámat dobta 1 férfi 4 hónapos kapcsolat után..azóta ránk zúdítja az egészet..nem felépítve lassan hanem rögtön 3-4 nap alatt..'Róma se 1 nap alatt épült föl' és ez a módszer elég abszurd...de nem tudom hogy értessem meg vele hogy ez nem helyes és ezzel csak a hitem akarja távolabb tartani..hisz ez már bőven túlfeszíti a határt..Nem értem mi a gond a kapcsolatban..jól érzem magam,szeretem,és meg tudok vele beszélni mindent..amit mással nem..és ezáltal megnyílok..és eddíg magamba tartottam..Régebben amikor még nem volt barátnőm azaz ilyen komolyabb..akkor anyámmal feleseltem meg tiszteletlen voltam amióta együtt vagyunk barátnőmmel amit én 1 komoly kapcsolatnak szánok tisztelettel beszélek vele,segítek neki,meghallgatom,tanácsokat adok és ezt szerintem fel se fogja hgy ha meg változtatja akkor még jobban rosszabb lesz..Mellesleg nem iszok,nem cigizek,nem járok szórakozóhelyekre,nem vagyok rossz tanuló 4-5 ös és ez nem is érdekli hogy túlhajtom magam..
2012. febr. 10. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Agyára ment a vallás, és ez a baj ebben a világban hogy sokan annyira túl reagálják hogy azzal csak bajt csinálnak a környezetükbe, pl a ti környezetetekbe is. Ezt nem bántásból írtam hanem csak egy ténynek. Ha nem engedi hogy pár kapcsolatba legyetek, meg szórakozzatok akkor később kitudja mennyire lesztek zárkózottak félénkek meg kitudja milyen egyéb következményei lehetnek. Én ateista vagyok a bibliából is csak annyit tudok amit iskolában követeltek, és abba le van írva hogy az isten miért teremtette meg a férfit és a nőt, igaz feláll ettől a szőr a hátamon de ez mindegy. A lényeg az hogy az anyukád nem csak a vallás miatt mondogatja ezt nektek és nem csak a vallás miatt nevel így, hanem azért mert ő átment egy nagy szerelmi csalódáson és titeket védeni akar ezzel hogy ti ne éljétek meg. Pedig ez hiba mert akkor sosem lesz senkitek sem. sajnos ő ezzel nem gondolta végig hogy milyen következményei lesznek ezek után.


És ezt akkor fogja megbánni amikor már felnőttek idősebbek lesztek olyan 30 év körüliek és akkor fog rádöbbenni hogy miért nincsen unokája, miért nem, látta egyik gyereke esküvőjét még meg minden, és majd ott fog rádöbbenni arra hogy mekkora hibát követett el. És ez főleg majd idősebb korába fog kijönni amikor már 60-70 éves lesz és nektek fogja majd mondani hogy miért nincsen még unokája. És pont azért nem lesz majd mert ő most így nevelt titeket. Ne hagyjátok hogy elnyomjon titeket, töltsétek be a 18 at végezzétek el a sulit ha úgyvan menjetek fősulira lehetőleg kollégiumba vagy albérletbe dolgozzatok és akkor már magatok urai vagytok és akkor még nem késtetek el a bulizással meg a csajozással/pasizással sem. 20 on évesen is lehet igazán szórakozni. Nyilván anyukád csak a jót akarja nektek meg hogy éljetek rendesen csak a gond az hogy nem biztos hogy boldogok lesztek, és ő ezt nem fogja fel.

Bocsi hogy hosszú lett de nem árt ha ezekkel tisztában vagytok.

2012. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A leírásodban ott a válasz.Szembe lehet állítani saját magával: majd ha nem lesznek világi kapcsolatai....

Ideges lesz.:)

2012. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Anyukád egy kiváló példája annak, hogyan NE neveljük vallásosnak a gyereket. jól látod, hogy valószínűleg a saját csalódását vetíti ki rátok, de ez ne tántorítson el attól, hogy a barátnőddel egy egészséges kapcsolatot alakítsatok ki. Talán nem feltétlenül egyeztethető össze a kereszténységgel - bármennyire is anak vallom magam -, a hétköznapi élet megtanított rá, hogy amiről a másik (esetedben anyukád) nem tud, az nem fáj neki.
2012. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na fiam, ezt a kérdést jó helyre raktad fel!
2012. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jó helyre tettem fel ugyanis itt főképp a keresztény vallásról van szó..
2012. febr. 10. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:

"Agyára ment a vallás, és ez a baj ebben a világban hogy sokan annyira túl reagálják hogy azzal csak bajt csinálnak a környezetükbe, pl a ti környezetetekbe is."


Szerintem meg neked ment az agyadra. Ezt nem bántásból írtam hanem csak egy ténynek. Az anyjának nem a vallása miatt ilyen a viselkedése, de ezt neked mondhatom.... Te biztos nem lehetsz anya vagy nem is leszel soha. A kérdező csak felhozta a vallást, mert nem érti miért tiltja az anyja és gondolván azt, hogy a vallás, de nem. Az én anyám is sok dolgot megtudt tiltani, ha olyanja van és nem foglalkozik a vallással. Ezért szerintem neked ment az agyadra a vallás, mert rögtön ezzel forgatsz.

2012. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Azért nehéz tanácsot adni, mert nem tudjuk, hogy hány éves vagy.

ha már betöltötted a 18-at,a kkor legrosszabb esetben költözz el otthonról, ha van erre lehetőség.

z, hogy ne lehessen barátnőd/barátaid, az egy hatalmas hülyeség.

A lényeg, hogy szex ne legyen házasság előtt, de ez nemcsak a keresztény vallás szerint van így.

üdv: napirai

2012. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
16/f egyébként
2012. febr. 10. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!