Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti betartjátok...

Keresztények, ti betartjátok a Bibliában leírt étkezési szokásokat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Azok nem szokások, hanem törvény. Ugyan megehetsz bármilyen ehető állatot, nem halsz meg tőle, de Isten kért valamit, én azt alázattal el szeretném fogadni. Ha megnézed például a füstölt oldalas vagy sonka hosszútávon okozott egészségkárosító hatását, melyet csak félve írottan lehet mostanában megkeresni például az interneten, de azért próbáld meg. Ami nem kóser kaja, az nem is nagyon egészséges. Megeheted, de akiben Isten szelleme munkálkodni kezd, egy idő után megundorodhat, elfordulhat ezektől az ételektől. Aki nem botránkozással eszi, egy bátran. Mert botránkozással enni nem jó. És botránkozással nem enni sem jó. Egyed, ha szereted és dicsőits azt urat, mert nincs semmid, mit nem ő adna neked. Vagy ne egyed és dicsőitsd az urat, hogy megmutatta, hogy ne egyed, mert ő mutatja az utat. Az ő igéje igazság.
2012. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem. A Bibliában leírtak nagyon régiek,és a meleg éghajlatra vonatkoznak. Nincs olyan,amit be kellene tartani.
2012. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Mivel én mégcsak most ismerkedem a Bibliai étrenddel, így azt mondom, hogy igyekszem azt fogyasztani amit az Úr ajánl. Idővel szeretnék teljesen azonosulni az Isten által ajánlott ételekkel.
2012. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

A Bibliában benne van, az Újszövetségben, hogy nem az a tisztátalan,ami bemegy a szánkon, hanem ami kijön. Az egyik apostol látomást is kapott arról, hogy Isten megtisztította a tisztátalan állatokat és már lehet enni, nincs kultuszbeli jelentősége.

Aki úgy érzi egészségi okokból be tartja az ószövetségi törvényt ebben, az tegye nincs megtiltva a koserság.

Sőt a bálványáldozati húst is meg lehet enni, ha nem tudod róla hogy az, vagy ha mást ezzel nem botránkoztatsz.

Ugyanakkor a megfulladt állattól és a vértől tartózkodni kell. Így nem tudom érvényes-e ez a véres hurkára?

Amit én betartok az az, hogy nem eszem tengeri herkentyűket: egyrészt a környezetszennyezés mérgei felhalmozódnak bennük, másrészt a rákot élve főzik, ami állatkínzás. Nálam eddig terjed a koserság.

2012. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Én vért nem eszem (hurka) meg disznóhúst, de azt főleg azért mert nem szeretem és egészségtelen. Max szalámiban.


De ehetsz bármit, lsd előttem szóló leírta az újszövetségi utasítást.


Amúgy a kóser kaja nagyon finom és egészséges van kóser szakácskönyvem is.

2012. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Én nem.
2012. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Mindent meglehet enni, hálaadással. Ami ránk is vonatkozik, hogy vérével együtt ne fogyasszuk.
2012. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%

De.. majd egy mesekönyv megmondja mit egyek meg mit nem.. Nem vagyok normálisok...

Azt eszek és annyit és akkor amennyi jól esik.

2012. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Nem azért a de én még nem láttam náluk Bibliát.Ők a Szentírás új világ fordítását használják és osztogatják ami nem ugyanaz mint a Biblia ezt még senki nem vette észre???????????????????
2012. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nem azért a de én még nem láttam náluk Bibliát.Ők a Szentírás új világ fordítását használják és osztogatják ami nem ugyanaz mint a Biblia ezt még senki nem vette észre??????"


Ezt biztos, hogy ide szántad??

2012. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!