Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallások ellenzik a szépségá...

A vallások ellenzik a szépségápolást? :D

Figyelt kérdés

Mi a véleménye arról a különböző vallásoknak,ha például egy nő szeret sminkelni,szereti az ékszereket és ügyel arra,hogy egyedi legyen a megjelenése?Persze nem arról beszélek,amikor egy nő csak a külsőségekkel van elfoglalva és más nem is érdekli.


Mit mondanak erről a különböző vallások?


2012. febr. 11. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát jó kérdés...


Szerintem ezt valláson belül is ágazatokra kellene lebontanunk.

Bár nem vagyok nagyon otthon a témában, de mindenféle ortodox irányzatban el tudom képzelni, hogy vannak tiltott dolgok.


Az ortodox zsidó asszonyok pl. a házasság után azt hiszem levágják a hajukat, de minimum nem mutogatják, mert erősen szexuális szimbólumnak számít a hosszú haj...


Akkor azt tudom, hogy zsinagógába fedetlen vállal és kilátszó bokával nagyon nagy tiszteletlenség belépni, ha jól tudom, ez a keresztényeknél is így van.

Az iszlámról nem beszélve!


A buddhizmusban talán nincsenek ilyen szigorú szabályok.


Akkor bizonyos ágazatokban a nők vagy egyáltalán nem(?) vagy csak elszeparáltan vehetnek részt az istentiszteleteken.


A sminkelés olyan ősi dolog, nem tudok róla, hogy tiltaná egy vallás, bár nyilván a templomba nem illik 2 kiló sminkkel érkezni.



Minden esetre kíváncsi vagyok a többi hozzászólásra!:)

2012. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Tudom,hogy hülye kérdés,de ez már régóta foglalkoztat.


Személy szerint én imádok sminkelni,fodrászkodni,öltözködni,a testemet formálni,de ennek ellenére az elvontabb témák is nagyon érdekelnek.Pl.:sokat olvasok a vallásokról,lélekről,filozófiáról,művészetekről stb...

2012. febr. 11. 19:59
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja és ez nálam az önkifejezés egyik formája!

Tehát nem szexi és divatos akarok lenni,hanem a külsőségekkel is magamat akarom kifejezni.

2012. febr. 11. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:

"1Pt 3,3

Ne a külső dísz legyen a ti ékességetek, ne a hajfonogatás, arany ékszerek felrakása vagy különféle ruhák felöltése,

 1Tim.2,9

1Pt 3,4

hanem a szív elrejtett embere a szelíd és csendes lélek el nem múló díszével: ez értékes az Isten előtt. "

Itt a hangsúly azon van, hogy ne a külsőre fektessük a hangsúlyt, hanem a belsőre. Nem azt mondja, hogy nem szabad sminkelni stb, hanem egyszerűen a külső másodlagos kell, hogy legyen a belsővel szemben.

Keresztény lány vagyok, mégis sminkelek, és csinosan öltözködöm (mindezeket mértékkel), ez nem bűn. Meg a páromnak is szeret(né)ek szép lenni :)

2012. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,én is úgy vélem,hogy a külsőségek másodlagosak!
2012. febr. 11. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tiltja, csak azt javasolja, hogy inkább legyen egy keresztény nő szerény, ez pedig megmutatkozik a viselkedésből, öltözködésből.
2012. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Sőt, ha belegondolok, a Bibliában többször is van szó illatos olajról, ami nagyon drága volt, és használták.
2012. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kisvuk29 válasza:
Nem tudom milyen korban mi van,de én katolikus iskolában tanulok(pár hónapig még :D)és ott ha kell LESZEDIK a körmödről a lakkot meg a szemfesték és egyebek nem odaillők ahogy a tanárok mondják.Szerintem a legtöbb vallás a természetes szépséget részesíti előnyben.
2012. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!