Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor teremtette Isten az...

Mikor teremtette Isten az angyalokat?

Figyelt kérdés

A bibliai teremtéstörténet nem említi az időpontot, amikor az angyalok teremtve lettek. A Jób. egyik állítsa szerint olyan mintha már a föld alapjainak levetésekor már léteznének, de semmi nincs a teremtésükről. Miért? Hiszen fontosak, később ki is derül, mennyire.


Jób 38:4. Hol voltál, mikor a földnek alapot vetettem? Mondd meg, ha tudsz valami okosat!

.... Mikor együtt örvendezének a hajnalcsillagok, és Istennek minden fia(i) vigadozának?


2012. febr. 13. 16:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Az embereknél és a földnél biztosan előbb lettek megalkotva.

De szerintem ez már olyan időtáv, amit nem csak az akkori (Jób idejében élő) emberek, de még mi sem fognánk fel.


Ebből a szempontból pedig szerintem teljesen mindegy, mikor lettek megteremtve.

2012. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


A Biblia nem az egész világegyetem, hanem egyedül a mi bolygónk teremtését követi nyomon. A sokat vitatott és misztifikált "kezdetben" kifejezés csak a Földre vonatkozik. Más helyein a Biblia sejteni engedi, hogy "egek régtől fogva voltak" (II. Péter 3:5) és a földi világ előtt már léteztek más világok is (Jób 38:4–7; Zsidókhoz 1:2; Jelenések 12:7–9 stb.). Arról, hogy Isten mikor teremtette az angyalokat, ezért nem beszél a Szentírás.


Üdv. Péter

2012. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 yuda ***** válasza:

Péter újfenn rossz igehelyeket adott meg. Szisztematikusan végigolvastam és kerestem az igéiben szereplő legcsekélyebb utalást is arra, hogy más világok léteztek volna, de a 3 igehely egyikében sincs egy szó sem róla. Mind a mostani földünkről szól.


A kezdetben szó pedig arra utalás, hogy az "idő" előtt történt, emiatt nem lehet időmértékkel kifejezni. . .és mi volt az idő előtt? - az ÖRÖKKÉVALÓSÁG- nemde? :)

A kezdetben szó tehát az örökkévalóságra utal.

Egyértelmű , hogy az angyalok "teremtése" is az örökkévalóságban történt,-ezért nem lehet idővel kifejezni, mert ehhez nem köthető. Idő tehát nem volt, valami kronológiája persze lehetett, de nehéz lenne megértenünk, mert a mi agyunk, születésünk óta csak az időt ismeri.

Ha elvont példát kellene mondani, mondjuk azt mondanám, hogy magyarázd el egy kétdimenziós embernek mi az a 3 dimenzió. Nehezen menne, mert fogalma sem volna, mihez kösse, mert nincs semmi hasonlítható. Nagyjából ilyen számunkra az örökkévalóság.

Egyébiránt megjegyzem, örökévalósággal kezdődött a történelem, majd bejött átmenetileg az idő, majd újfenn az örökkévalóság lesz.

2012. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha megfigyeled, hogy írja le Jób könyve? Alapot vetett, MAJD mértékét meghatározta, oszlopaira bocsátotta, MAJD szegletkövét rátette, kvázi befejezte, ugyanis a szegletkő a végén kerül rá. És utána mondja, hogy amikor vigadoztak...

Tehát elferdítés azt állítani, amit te tettél a kérdésed alján, hogy az alapvetésnél történt a vigadozás. És mi az a szegletkő?

Egyrészt jelentheti a föld befejezését is, de találunk érdekességet a szegletkővel kapcsolatban máshol is:

Ef 2,20 "Kik fölépíttettetek az apostoloknak és prófétáknak alapkövén, lévén a szegletkő maga Jézus Krisztus". Érdekes, ugye?


Így kedves Péter nem állíthatod magad sem, hogy ez bizonyítaná az angyalok megteremtésének idejét, miszerint ők a föld teremtésének előtt lettek teremtve.


Nézzük Péter beidézett másik két idézetét:

Jel 12,7. És lőn az égben viaskodás: Mihály és az ő angyalai viaskodnak vala a sárkánynyal; és a sárkány is viaskodik vala és az ő angyalai;

8. De nem vehetének diadalmat, és az ő helyök sem találtaték többé a mennyben.

9. És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének.


Ez szerinted "sejteni engedi"..."földi világ előtt már léteztek más világok is". Ez nem igaz!


Zsid1,2

"A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette" világot: α'ών (aión) Ha megnézed Péter a másik 102 esetet, melyben a Biblia ezt a szót használja, láthatod magad is, hogy „örökké”, „örökkévalóság”, „világ”, "világkorszakok" jelentéssel bír, és nem világokat ír le! Ráadásul ha még világokat is lenne, akkor nincs talán mennyek, és föld?


„A sokat vitatott és misztifikált "kezdetben" kifejezés csak a Földre vonatkozik.”


Ez eretnekség! „Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.”

A kezdetben szót legfeljebb ti misztifikáljátok túl, ugyanis a kezdetben jelentése egyszerűen kezdetben.

A teremtés leírása és azon belűl a kezdetben kifejezés a földre vonatkozik? Ez ostobaság!

„ 14. És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválaszszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek.

15. És legyenek világítókul az ég mennyezetén hogy világítsanak a földre. És úgy lőn.

16. Teremté tehát Isten a két nagy világító testet: a nagyobbik világító testet, hogy uralkodjék nappal és a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjjel; és a csillagokat.”


És igen, ember nincs, aki megmondaná szerintem neked, hogy mikor teremtette Isten az angyalokat. Ha mégis, kíváncsian várom! De tény, kezdetben az Isten volt és lett Krisztus, ki a kezdetben volt és általa lett minden.

Kol 1,16 „Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;”

2012. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Ha megfigyeled, hogy írja le Jób könyve? Alapot vetett, MAJD mértékét meghatározta, oszlopaira bocsátotta, MAJD szegletkövét rátette, kvázi befejezte, ugyanis a szegletkő a végén kerül rá. És utána mondja, hogy amikor vigadoztak... Tehát elferdítés azt állítani, amit te tettél a kérdésed alján, hogy az alapvetésnél történt a vigadozás. És mi az a szegletkő?

Egyrészt jelentheti a föld befejezését is, de találunk érdekességet a szegletkővel kapcsolatban máshol is:

Ef 2,20 "Kik fölépíttettetek az apostoloknak és prófétáknak alapkövén, lévén a szegletkő maga Jézus Krisztus". Érdekes, ugye? "


Azért ezzel vitáznék, mivel a kérdés is ott van, hogy: Hol voltál, Jób, amikor ezeket csináltam? (és leírja, szép sorrendben, amit csinált, a föld alapjainak levetését, megerősítését), amikor vigadoztak a hajnalcsillagok, Isten minden fia.


Tehát az összehasonlítás is benne van, hogy Jób még sehol nem volt, amikor a teremtés (föld alapjai, pontosabban pontosan) megtörtént és az Isten minden fia vigadtak, nyilván látva az Úr teremtését. Mi másnak örvendeztek volna, mint annak, amit Jób NEM láthatott, de ők igen? Ha nem látták, és olyanok, mint Jób, aki még sehol nem volt, hanem a földel, uram bocsának utána teremtetett, akkor nem is vigadhattak volna neki. Tehát szerintem ez a rész egyértelműen alátámasztja, hogy a szellemi teremtés (szellemi fiak, angyalok, az egek lakosai, ugyanis a föld az embernek, de az angyalokat az egek lakosainak mondja az írás) megelőzte a fizikait, a föld megteremtését legalábbis mindenképpen.


Az angyalok pedig nem tartoznak a föld alapjaihoz, nem földiek, hanem romolhatatlanságban, erőben és dicsőségben vannak az Isten trónja körül, ami nem a föld, hanem az egek.


A szegletkőre meg itt nagyon nem illik az, hogy ez Krisztus lenne, mivel a föld alapjai kapcsán mondja, hogy


4. Hol voltál, mikor a földnek alapot vetettem? Mondd meg, ha tudsz valami okosat! 5. Ki határozta meg mértékeit, ugyan tudod-é; avagy ki húzta el felette a mérő zsinórt? 6. Mire bocsátották le oszlopait, avagy ki vetette fel szegeletkövét;



Krisztus nem a FÖLD szegletköve, bármennyire is Szegletkő. Krisztus az Egyház szegletköve, az efézusi levél erre utal, amit idéztél.

2012. febr. 13. 22:09
 6/24 anonim ***** válasza:

Itt ugyan Jóbbal beszélt, de most hogyan jön ide Jób? Itt arról van szó, hogy mikor örvendeztek az angyalok. Lehet, hogy a föld teremtése előtt, de ez nem támasztja alá. Ha megfigyeled, Isten mindig az angyalai által üzen, cselekszik. Lásd Jelenések könyve harag pohara angyalai által. Krisztus által teremtette a világot. Sodoma és Gomora, stb. Nem kizárt a föld teremtésének előtt az angyalok teremtése ez által. De nem támasztja alá, mivel itt nem az szerepel, hogy a föld alapjainál vigadoztak volna az angyalok. Ráadásul szintén a Bibliából tudjuk, hogy igét csak ige magyaráz. De ezt más ige nem támasztja alá. És ebből nem következik egyértelműen.


"Az angyalok pedig nem tartoznak a föld alapjaihoz, nem földiek, hanem romolhatatlanságban, erőben és dicsőségben vannak az Isten trónja körül, ami nem a föld, hanem az egek."


Ja, leszámítva a bukott angyalokat, kik a teremtés után buktak meg. Ezt viszont alátámasztja az, hogy a teremtés végén minden igen jó volt. Ráadésul tudjuk, hogy a sátán az éden kertjlben fedhetetlen volt, tehát a teremtésnél még valóban rendben volt minden, ezért gondolom, hogy te a "maradék" angyalokról beszélsz.


Igen mint írtam, a szegletkő itt valóban egyfajta befejezést, pecsételést ért alatta, tehát a föld befejeződését írja le. És itt az elméleted bibije, hogy utánna írja, hogy vigadoztak az angyalok.


De az elnevezés viszont sejteti a teremtés kezdeténél teremtetett angyalokat, mivel, Istennek egyszülött fia van. A halakat a madarakat a vízből, az emlősöket, embereket a földből teremtette, de honnan teremtette az angyalokat? Ha nem volt semmi, akkor csak a semmiből, azaz talán magából, innen az istenfiak elnevezés. Ez csak egy röpke kitérő volt. Bocsi.

2012. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Jób úgy jön ide, hogy az egész párbeszéd közte és az Isten között folyik, és ő van számon kérve az isteni cselekedetek felől. A kérdés is hozzá megy, hogy ő hol volt, MIKOR ezeket csinálta az Isten:


"Nosza övezd fel, mint férfiú derekadat, én majd kérdezlek, te meg taníts engem! Hol voltál, MIKOR a földnek alapot vetettem? Mondd meg, ha tudsz valami okosat!


Írod:

"De nem támasztja alá, mivel itt nem az szerepel, hogy a föld alapjainál vigadoztak volna az angyalok."


De, pontosan az áll ott, hogy mikor ezek az Isten csinálta, mikor a Isten fiai örvendeztek. A "mikor" a szövegértést szerint azt jelenti, hogy akkor, abban az időben történt. Rövidítve: Hol voltál Jób, mikor a földet alkottam, mikor ezeket csináltam, mikor az Isten fiai örvendeztek. Egyértelműen AKKOR örvendeztek MIKOR az Isten alkotott.


"Lehet, hogy a föld teremtése előtt, de ez nem támasztja alá. "


Előtt szóba nem jön, hanem "mikor"


"utánna írja, hogy vigadoztak az angyalok."


Persze, ha a sorokat vesszük utána írta le, viszont az idő, az: amikor ezeket csinálta, akkor örvendeztek neki. Szóba nem jön, hogy időben utána lenne az örvendezés. Az viszont igen, hogy akkor történt, amikor Isten alapot vetett a földnek.

2012. febr. 14. 09:18
 8/24 A kérdező kommentje:

Érdemes még egy két fordításban megnézni, kiszedve a sorszámokat, és összefüggésében lehet olvasni az egész részt


SZIT fordítás: Jób 38,4


Mikor a földet alkottam, hol voltál? Mondd csak meg, ha egyszer oly nagy a bölcsességed! Ki határozta meg méretét? Hisz tudod! És ki feszített ki rá mérőzsinórt? Mibe eresztették sarokpilléreit, és a szegletkövét ki illesztette be, amikor ujjongtak a hajnalcsillagok, s amikor lelkendeztek az Isten fiai?


MBT fordítás Jób 38,4


"Hol voltál, amikor a földnek alapot vetettem? Mondd el, ha tudsz valami okosat! Tudod, ki szabta meg annak méreteit, vagy ki feszített ki fölötte mérőzsinórt? Mire vannak erősítve oszlopai, vagy ki helyezte el sarokkövét, amikor együtt vigadoztak a hajnali csillagok, és ujjongtak mind az istenfiak? "



Ez pedig szerintem összefügg ezzel a résszel, csak ide teszem, mint ami meggondolandó. Itt is a sorrend az, hogy az egek, az angyalok (szolgái, akiket szelekké tesz), majd a föld. Ebben a sorrendben.


Zsolt 104,2 (MBT)


Ő az, aki sátorként feszítette ki az eget, palotáját a vizek fölé építette, a felhőket tette kocsijává, szelek szárnyán jár.


A szeleket tette követeivé, a lángoló tüzet szolgájává.


(A zsidó levél az angyalokra érti Zsid 1:7)


Szilárd alapokra helyezte a földet, hogy soha meg ne inogjon.

2012. febr. 14. 09:35
 9/24 anonim ***** válasza:

Kérdező! Azért nem Jóbról beszélünk itt, mert Jób ember, és nem angyal, nyílván ne okoskodjon, hogy miért kellett elszenvednie a csapásokat, melyek érték, hanem bízzon a mindenhatóban. De a kérdésed nem Jób élettörténetével volt kapcsolatban, hanem hogy mikor teremtette Isten az angyalokat, nem? Gondolod, hogy nem tudom, hogy Jóbbal beszélt?


"De, pontosan az áll ott, hogy mikor ezek az Isten csinálta, mikor a Isten fiai örvendeztek."


Nem, az derűl ki, hanem, hogy mikor a szegletkő a helyére kerűlt, akkor vigadoztak... De mégegyszer mondom, hogy nem zárom ki, sőt a Biblia szövegéből, miszerint Isten az angyalai által cselekszik, feltételezhető, hogy az első napon teremtette az angyalokat. Kezdetben teremtette Isten a mennyet (és a benne valókat- saját megjegyzés) és a földet.


Nem értem, hogy miért hoztad fel az angyal-szelek szárnya idézeteket, mikor magam is azt mondtam, hogy Isten az angyalai és Krisztus által cselekszik.


De szerinted mikor teremtette Isten az angyalokat? A kérdés szerintem arra vonatkozhat, hogy az első vagy a első nap előtt (speciel az utóbbit igehelyekkel ki tudom zárni)?

2012. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A Biblia valóban a földi népeknek szól. Van élet fentebb is és lentebb is. nézd csak meg kik szerepelnek a Bibliában? Eredetileg milyen emberek voltak akikről szól? Főként a sivatag népe a főszereplője. Egyszerű kétkezű munkából élő emberek. Jézus többször is mondta nekik hogy mondanék én többet is, de ti azt nem értenétek.

Ellenben egy eleve virágzó kultúrában elhintett vallásban, mint pl a hinduizmusban világosan meg vannak határozva a bolygórendszerek és lakosai. megvan a teremtés pontos menete is hogy kezdte isten kiket hozott létre akik aztán folytatták a teremtését. Isten csak beindította a kozmoszt A teremtés legjavát nem Ő közvetlenül hajtotta végre.

2012. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!