Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A világ legszigorúbb szülői...

A világ legszigorúbb szülői című műsorban miért mindig vallásos családhoz kerülnek a kamaszok?

Figyelt kérdés

Ez olyan, mintha azt sugallnák, hogy aki nem vallásos, az nem is tud nevelni. És mi az, hogy a szülő (a műsorban) megszabja, hogy milyen zenét hallgathat a gyereke meg turkál a cuccai között?

És a baptisták a valóságban is ilyenek? Hogy a szülő megszabja a gyerek hobbiját meg ilyenek?!


2012. febr. 15. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Ne keverjük a vallást a kereszténységgel, ugyanis más vallások is vannak, amelyek nem annyira dogmatikusak.
2012. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy valaki nem vallásos, közel sem zárja ki azt, hogy jó szülő legyen; de tény, hogy egy vallásos családban jóval szigorúbban veszik a dolgokat, jóval erkölcsösebben nevelik a gyermekeiket.

Tudod, azért a világ legszigorúbb szülői a műsor címe, mert a legszigorúbbakról szól. :D Ha nem tiltana meg semmit, nem lenne elég szigorú, nem is lenne benne a műsorban.

Egyébként szerintem a benne szereplő gyerekekre nagyon is ráfér egy kis extra szigor. Én még elég fiatal vagyok, gyerekem sincs még, de egy biztos: ha lesz, biztos nem hagyom, hogy így viselkedjen. Közröhej, amit ma a legtöbb fiatal művel, ez tény sajnos.

22/L

2012. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Épp az a lényeg, hogy a nagy ellentéteket mutassák be, mert abból van a konfliktus. Abból nem lenne műsor, hogy az én átlag gyerekeimet egy átlag vallásos családhoz küldik.


De az igaz, hogy azokra a kölkökre ráfért egy kis szigor, mert nagyon durva amit műveltek.

2012. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
A keresztény szigor egyik mellékterméke lett például Marilyn Manson is.Az egyik egyház (direkt nem írok települést,mert akkor egyértelmű lenne) középfokú sulijába kétféle tipusú csaj járt.Aki komoly játékos volt (25%),a többi ordenáré egy nagy rbnc.Egy jobb hétvégén szinte beestek az ember alá.Olyan dolgokban voltak benne,hogy Kovi térden könyörgött volna,hogy behozhasson egy kamerát.Régi szép idők,még a könnyem is kicsordult.:)Erről ennyit.
2012. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezzel nem azt sugallják,hogy aki nem vallásos, az nem is tud nevelni. Hanem azok akik nem jól neveltek rosszabb helyre kerülnek. A "rossz" család vallásosságára tudtommal nem szoktak kitérni.


Az emberi irányítás mánia pedig nem vallás függő. Sokan szeretik ha a környezet idillinek látja a családjukat. Ezért van az,hogy a gyerek Mozartot hallgat és nem All that remains-t, mindig szép pólót hord nem fekete koponyásat. Mindig szót fogad. Én apám is mondta régen,hogy ismerőseink hozzánk képest milyen jó emberek amit csak azért hitt így mert nem is ismerte őket igazán. De az is lehet direkt csak a műsörért teszik amit tesznek.

2012. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Következetesség a lényeg a műsorban.


Amúgy egy szar sorozat, ami félrenevelt link eltorzult emberekről szól...

Nem hiszem hogy vallás témakörben megállja a helyét ez a kérdés... Ha valakit egy ilyen műsor önértékelésre sarkal, ott lehet hogy gond van.

Ha pedig vallási kérdéseket vet fel benne az megint kissé érdekes.

Ez egy műsor természetes hogy tele van túlzásokkal...

Kétlem hogy bármelyik vallást egy tv műsor alapján kéne megítélni.

Ha mégis akkor a tv. újság a Biblia...


A műsorban szereplő tinik alkoholisták, dohányoznak, lehet hogy még drogoznak is.

Nem vagyok vallásos de én is átkutatnám a cuccaikat mielőtt a saját gyerekeim közelébe engedem őket...

2012. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most néztem neten hogy Indiai meg Afrikai családoknál is voltak szerintem ők nem baptisták....
2012. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

1, Mert egy tévéműsort a nézettsége határoz meg. Az a cél, hogy nézzék.


2, Nem vallásos emberek is lehetnek jó szülők, és sokszor akár szigorúbbak a vallásosaknál.


3, A baptistáknál nincs kiadva központilag, hogyan kell nevelni a gyereket. Tehát a tagok maguk döntik el, hogyan nevelik az Istentől rájuk bízott "emberpalántát". De tapasztalataim szerint a többségük oda figyel rájuk, és igen, egészséges keretek közt igyekszik irányítani gyermeke érdeklődését. Nyilván, egy művész hajlamút nem kényszerítenek sportolni, vagy megfordítva, de, hogy esetleg mit sportolhat és mit nem, azt akár meg is szabhat egy szülő. Karatéra azért nem sok baptista csemete jár, de tudok lányról, aki akart, és a szülők engedték. Én annyit mondtam a gyermekeimnek, mindent kipróbálhatnak, de ha elkezdik, minimum egy évet csinálniuk kell, és csak utána hagyhatják abba. Ezzel a felelős gondolkodást kívántam náluk elérni, hogy átgondolják a döntésüket. És be is tartattam velük. Igaz, a néptáncot az édesanyjuk találta ki, és nagyon utálták a fiúk, de mondtam nekik, magyar gyerek tudjon csárdást járni. Végig csinálták az egy évet. A középsó fiam nagyon szeretett kosarazni. Mondtam neki végezzen el egy játékvezetőit. Ma abból szedi össze a zsebpénzét, hogy meccseket fúj. Egy 15 éves gyereknek magától ez nem jut eszébe. Azért van a szülő, hogy segítse.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nekem nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nyugalom ***** válasza:

Köszöntök minden kedves hozzá szólót, és elég megosztottak a vélemények.

Pedig a megoldás minden embernél ott van, és a válasz is.

Isten nemcsak vallásos embernek íratta le a Bibliát.Minden embernek. Egy levél tőle, hogy tudja irányítani magát minden ember, bölcsesség, könyve tele van a bajokra való megoldásokkal, csak ismerni kell a tartalmát, és felhasználni, hogy mutatja az utat, engedelmeskedve az alapelveknek. Sok ember ezt szégyenli, de azt már nem ha bajra bajt tetőz,és miért? mert elveti a Biblia vezetését.

Úgy gondolja sok ember magáról, hogy elég bölcs, pedig azt ki kell munkálnunk magunkban, az már viszont elég baj, ha az élet pofonjai ébreszt bölcsességre, de még akkor is követhetünk el több hibát, és addigra megöregszik és meghal. Olvassátok a Bibliát, gondolkodjatok el rajta, mit, mond ez nektek? vagy, hogy hogyan tudom forditani a javamra? A benne lévő történetek, mind előképek, ami a mi tanúságunkra lett megíratva, elmélkedjünk el azokon is, hogy mi az amit kellett volna tenniük abban a helyzetben. Vannak benne igen jó történetek, és megoldások, de van sok rossz szereplő, aki hibázott. Az életünk ettől a könyvtől függ,és attól, hogy engedelmeskedem a benne leírtak alapján.

2013. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a kérdésemre, bocs. Azt tudom, hogy a nézettségre hajtanak, de egy idő után unalmas, hogy az alkoholista brit tini valami túlzott felekezetű családhoz kerül. Például olyanra még nem volt példa, hogy ateista vagy teszem azt, prezsbiteriánus amerikai családhoz került volna.
2013. aug. 10. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!