Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Vonzás Törvénye ellenes a...

A Vonzás Törvénye ellenes a kereszténységgel?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 21:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
A keresztények nem foglalkoznak ilyen babonákkal.
2012. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%
Az még hagyján, hogy a keresztények nem (nekik vannak más babonáik...), de logikusan és értelmesen gondolkodó emberek sem.
2012. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszi srácok... Igazából tényleg hamis, ugyanis van ahol igaz, viszont jó pár helyen hamis, és ellent mond az ésszerű gondolkodással és a természettel, csak biztos akartam lenni.
2012. febr. 17. 22:13
 4/33 anonim ***** válasza:
34%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Amikor elolvastam a Titok című könyvet, akkor még keresztény voltam, és úgy gondoltam, hogy hú, ez milyen érdekes, de ennek az elméletnek semmi köze semmilyen valláshoz, így nem is nagyon foglalkoztam vele.

Ma már nem vagyok keresztény: baháí vagyok.

A vonzás törvénye egy létező valami, csak nem szabad rosszul értelmezni, és rosszul használni.

Ezt az erőt nem szabad Isten elé helyezni, és ezt az erőt isten bármikor felülírhatja.

Az is egy nagyon rossz értelmezés, hogy semmit nem kell tenni egy adott ügy érdekében, csupán gondolni kell rá, és megvalósul.

Nem, ez rossz értelmezés: az viszont igaz, hogy a gondolatainkkal a hangulatunkat tudjuk befolyásolni, és ezáltal a kisugárzásunkkal azt is be tudjuk programozni, hogy milyen típusú emberekbe botlunk bele életünk során.

ez egy nagyon veszélyes fegyver, amit ha az ember nem vigyáz, könnyen saját maga ellen fordíthatja, ezért véleményem szerint a vonzás törvényét, ezt a nagyon veszélyes erőt tudatosan csak vészhelyzetben szabad használni.

Üdv: napirai

2012. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
A Kereszténységnek nincs köze sem a babonákhoz, sem a vonzás törvényéhez. A Kereszténység Szent Könyve a Biblia mindkét része, az Ó és Újszövetség Jézus Krisztusról, a testté lett Istenről tesz bizonyságot. Éppen ezért a Kereszténység lényege a Jézus Krisztusba vetett hit.
2012. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
17%
Igen, a Biblia, ami konkrétan babonák halmaza :) jól mondod.
2012. febr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

"Igen, a Biblia, ami konkrétan babonák halmaza :) jól mondod."


Akkor felhívnám a figyelmed Blaise Pascal a 17. századi kiváló matematikusnak az egyik gondolatára. Pascal így nyilatkozott:


"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról." (Gondolatok, 693. töredék)

2012. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Hát engem annyira nem hat meg hogy Pascal mondja, de tudni kell hogy nagyon sok tudós vallásos. Utolsó előtti komment hát te nem tudom mit képzelsz magadról de ez nagyon idétlen, szánalmas vagy, remélem isten megkegyelmez neked.
2012. febr. 18. 00:18
 9/33 anonim ***** válasza:
71%

Az ima is a vonzás törvénye alapján működik valamilyen szinten,mert az imádkozó gondolatai az elérendő célra összpontosulnak.De én úgy vettem észre,a könyörgő ima rendszerint nem eredményes,mert ilyenkor az illető nem igazán hisz magában,hanem csak befolyásolni igyekszik Istent,annak reményében,hogy mint jó és buzgó keresztény megkapja a vágyott dolgot.És ez bizony összefügg a babonasággal.Ezért sokkal eredményesebb a hálaadó ima,annak a tudata,hogy a remélt,vágyott dolog már a miénk.ez voltaképp a vonzásról szól,mert a hit legtöbbször csak akkor eredményes,ha az illető mélyen tudja magában,hogy sikerülni fog a célja megvalósítása.tehát előre hálát ad azért,hogy megkapja az adott dolgot.

Tehát alapvetően a vonzás törvénye nem ellenes a kereszténységgel.ami miatt sok keresztény keresztény-ellenesnek gondolja,az egy betanult előítéleten alapszik.

2012. febr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

"de tudni kell hogy nagyon sok tudós vallásos"

Az átlagnál sokkal kevesebb tudós vallásos.


A vonzás törvénye pedig a divatos new age baromságok egy újabb ága, az magától értetődő h az önbeteljesítő jóslatok, placebóhatás stb. működő dolgok, szépen megélnek belőlük a homeopaták is, meg a pozitív gondolkodás is javít az életminőségen. Ebben nincs semmi misztikus természetfeletti "bevonzás".

2012. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!