Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó színészek filmekben...

Zsidó színészek filmekben csak zsidókat játszhatnak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez baromság. Ha így lenne, akkor a magyar filmek háromnegyede a zsidókról szólna.
2012. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Garas Dezső az Abigél c. filmben kifejezetten keresztény volt. Úgyhogy itt már meg is dőlt ez a teória.
2012. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés vagy roppant naiv, vagy provokáció, ezen felül nem értem, miért a Vallás kategóriában van...


De azért válaszolok: Nem.


Indoklás:


1. Néhány magyar példa a "régi nagyok" közül: Tolnay Klára, Turay Ida, Vaszary Piroska, Gombaszögi Ella, Kabos Gyula, Latabár Árpád, Latabár Kálmán, Gózon Gyula, Salamon Béla, Básti Lajos


2. A következő linkeken pedig rengeteg példa:


100 Jews of Hollywood:


http://www.youtube.com/watch?v=K4tqzeisltY&feature=related


100 More Jews of Hollywood:


http://www.youtube.com/watch?v=Zh7p_JJ5TAw&feature=related


Úgy gondolom, a listákat végignézve világos, hogy nem... :)

2012. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem provokáló kérdés.Köszönöm a aválaszokat,de amerikai filmekben tapasztaltam hogy a zsidó színészek általában zsidók a filmeikben is.
2012. febr. 18. 17:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt mondanám, hogy zsidó szerepekre szívesebben jelentkeznek zsidó színészek és miért ne? Ha amerikai színész lennék és egy magyar tárgyú filmet forgatnának, akkor én is rögtön jelentkeznék meghallgatásra hogy magyar szerepet játszhassak. Akkor is ha én már mondjuk Amerikában születtem volna, de a szellemi örökségem részének tekinteném. És ez így van jól.
2012. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

"zsidó színészek általában zsidók a filmeikben is" ???


A Hollywood színészek 90+% zsidó mégis ezt az egészet hogy gondoltad?

Mellesleg éppen pont Magyarországon is hasonló a helyzet.

Rendes keresztény ember nem hagyta, hogy egy bolondozó csepűrágó legyen a gyereke még a hetvenes években sem. És azóta meg már a színész és művész dinasztiák gyereki azért elég nagy részt kitöltenek. Érdekes még, hogy van egy másik tipikusan zsidó szakma ez orvos, az ő gyerekeik közül is sok lett színész.


"Zsidó színészek filmekben csak zsidókat játszhatnak?" Most 90+% zsidó szerepek lennének?

2012. febr. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Se a Tolnay, se a Básti nem voltak zsidók...a kérdésnél csak a válaszok ostobábbak...
2012. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


//corpuscuit.us/joma/index.php?option=com_content&view=article&id=1605%3Azsidok-a-magyar-koezeletben&catid=73%3Akazar-szindroma&Itemid=50


A második link: zsidók a magyar közéletben. És ott van Básti Juli is. Ennyit a buta válaszokról, kedves utolsó.

2012. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A 7-es válasz valóban elég ostoba. :(


1. Személynevek előtt nem használunk névelőt.


2. Básti Lajos zsidó volt. Ld. itt:


[link]


Vagy itt, ahol még lehet böngészni a zsidó származású magyarok nevei között:


[link]



Tolnay Kláriról nem írja a Wiki, hogy zsidó lett volna, így lehet, hogy összekevertem valakivel, vagy rosszul emlékeztem. Ez esetben elnézést kérek.


@ 8: Nem működnek a linkjeid. Megpróbáltam szétszedni őket, sikerült. :)

Az egyiket én is megtaláltam még előzőleg:


[link]


Üdv. :)

2012. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy mind csak 90+% zsidó.


Tehát nem én vagyok a hülye, hanem aki ezt nem tudja értelmezni.


Magyarul hogy max. 10% nem zsidó, de inkább kevesebb.

2012. febr. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!