Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az oka annak, hogy Szinművé...

Mi az oka annak, hogy Szinművészeti Egyetemet végzett színészek rosszul hangsúlyozva, rosszul artikulálva csúnyán beszélik a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Kire gondolsz? Én nem ismerek ilyet
2011. jún. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azokra godolok akik csúnyán beszélik a magyar nyelvet, ez különösen a szinkronizálásnál észlelhető.A szó eleji rövid magánhagzót megnyújtják(azt hiszik talán, hogy ez a hangsúlyozás?), a szóvégi hosszú magánhangzót pedig röviden ejtik és persze hadarnak.(Hova sietnek?)Ha jobban oda figyelsz talán észre fogod venni,csodálkozom, hogy eddig nem vetted észre,vagy lehet, hogy ez már az új módi, engem nagyon zavar, olyan mint a környezetszennyezés.És ezért még diplomát is kaptak,lehet, hogy az oktatással van nagy baj?? mert más területeken is jelentkeznek problémák.

Nem régen az egyik egyetem rektora panaszkodott a tv-ben, hogy nem tudják elkezdeni az egyetemi oktatást mert a középiskolákból olyan felkészületlen diákok érkeznek akik nem értik a magasabb szintű oktatást, ezért kénytelen az egyetem középfokú oktatást folytatni több héten keresztül, hogy foglalkozni tudjanak az egyetemi anyaggal.

2011. jún. 30. 04:07
 3/3 anonim ***** válasza:

nem vettem észre

egyébként a szinklronizálás egy részét már nem magyarországon csinálják és vannak filmek amiket pl.nem tudok megnézni ezért. Sajnos azok nagyon rosszak.

Másrészt a szinkronszinészek bagy része soha nem végzett színművészetit. Csak szinkrontanodájuk van.

Éslehet,hogy vannak olyan büfészakok az egyetemeken ahol azzal foglalkoznak amit a diákok nem tudnak,de normális szakokon ilyen nincs.

2011. jún. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!