Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A meditáció ellenes a kereszté...

A meditáció ellenes a kereszténységgel?

Figyelt kérdés

2012. febr. 19. 02:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
Miért lenne az? A szerzetesek is sokszor meditáltak és meditálnak ma is!
2012. febr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
30%

Krisztus meditált?


Imádkozott, sokszor nagyon nagyon sokáig. Sőt, úgy tűnik az evangéliumokból számomra, hogy mindig, mikor csak tudott.


Ez meditáció? Mert akkor nem keresztény ellenes.

Ha viszont arra megy ki a játék, hogy én magam eljussak egy nyugodt állapotba, hogy én jól legyek, hogy én, én, én, én... Na, akkor igen.


A szerzetesek nem érdekelnek, hogy mit csináltak. Az egyház sok embert meg is ölt, azt is kövessem? A szerzetesek lehet, hogy nagyon jó emberek voltak, de megítélésük sem pro sem kontra nem az én dolgom. Engem az érdekel, hogy Krisztus mit tett.

2012. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy vettem észre,hogy a keresztények legtöbbje előítéletes a meditációval szemben,pedig nem tudom,hogy véleményük szerint a belső lelki béke miért távolítana el valakit Istentől.(persze,aki nem próbálta a meditációt,mert ijesztgetik azzal,hogy az ördög praktikája,az,hogyan is ismerhetné meg?)a meditációnak pont az a célja,hogy Istennel harmóniában legyen az illető,és az önző énjét,egóját elhalványítsa,így segítve elő a szeretet belső meglétét,ami aztán az egyén környezetében lévő emberekre is kiárad.

Jézus célja is ez volt,tehát valószínű,hogy meditált ő is.

2012. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%

Ellenséges, mert a Kereszténység lényege hogy felismerjük azt, hogy mi emberek semmire nem vagyunk képesek önmagunktól. Jézus Krisztus egyszer azt mondta például hogy nélküle semmit sem cselekedhetünk. (Jn 15,5) A Kereszténység lényege tehát a Jézus Krisztusba vetett hit, hogy mindenben az Ő segítségét kérjük.


Ezzel szemben a meditáció nem a Jézus Krisztusba vetett hiten, hanem egyfajta önmegváltáson alapul, hogy meg lehessen találni a "lelki békét"

2012. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

09:38 pont az a baj hogy téged az nem érdekel amit Krisztus tett, pedig az a lényeg, a gyilkosságok csak az egyház, azt a fanatikusok csinálják, annak semmi köze Krisztushoz (se Jézus se a Biblia nem mondja ki hogy ezt cselekedjék, sőt ellenzi is)

Szerintem az egész meditáció hülyeség, max testi nyugalmat lehet elérni vele, lelki nyugalmat számomra csak a Jézusba vetett hittel.

2012. febr. 19. 13:28
 6/28 anonim ***** válasza:
44%

12:51

No és mi van Jézus eme kijelentésével?

Ján.14;12

"Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek."


A meditáció a szeretethez vezet,Krisztus pedig a szeretet.Aki a lelki békét megvalósítja önmagában,az eléri a szeretetet.a szeretettel ugyan mi problémája lenne a kereszténységnek?


"Jézus Krisztus egyszer azt mondta például hogy nélküle semmit sem cselekedhetünk. (Jn 15,5)"

Mivel Krisztus a szeretet,ezért ha bennünk nincs szeretet,akkor Krisztus lénye,hozzáállása nincs bennünk,és akkor valóban nem tehetjük meg azon dolgokat,amikre ő biztatott minket.

2012. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
40%

A meditacio egy modszer, amit lehet jol vagy gonoszul hasznalni, de onmagaban megitelese semleges, nem is szuksegszeruen vallasgyakorlasi celra hasznaljak.


Segithet peldaul a fajdalom elviseleseben, ami nyilvanvaloan nem egy rossz dolog. Egy kepzett harcmuvesz viszont akar halalos uteseket kepes kivitelezni vele.


Olyan, mint egy kes: felvaghatod vele az etelt, vagy hasznalhatod gyilkossagra is. De kes onmagaban nem ellentetes a keresztenyseggel :)

2012. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
56%

Tisztelt 13:54-es válaszoló!


"A meditáció a szeretethez vezet,Krisztus pedig a szeretet.Aki a lelki békét megvalósítja önmagában,az eléri a szeretetet.a szeretettel ugyan mi problémája lenne a kereszténységnek?"


Mivel a Biblia szerint a szeretet megtestesítője maga Isten (1Jn 4,8) Akkor joggal várjuk el, hogy majd az Úr megmondja azt, hogy mi vezet el a szeretethez. Nos a Biblia szerint az Isten törvényének a betöltése a szeretet (Rm 13,10) Ebből adódóan pedig a bűn a törvénytelenség (1Jn 3,4) Felvetődik a kérdés, hogy az Isten törvénye vajon menynire támogatja a meditációt? Vajon az egykori választott nép, Izráel körében, illetve az Őskereszténységben gyakorolta-e valaki? Nem gyakorolta senki sem, egyrészt a Szentírás sem szól róla egy szót sem, másrészt pedig azért nem gyakorolták, mert alapvetően ez más vallásoknak, például a Buddhizmusnak a tanítása. Isten törvénye vajon megengedi azt, hogy idegen pogány tanításokat a Kereszténységbe behozzunk? Így szól az Úr Mózes által:


"ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint." (5Móz 18,9)


Az "utálatosság" jelkép a Bibliában, a pogány tanításokat, vallási kultuszokat jelképezi, és Isten erre vonatkozóan az Újszövetségi időkre sem változtatta meg a tanítását (Jel 21,27) A Buddhizmus amelyet említettem, mint a meditáció egyik gyakorló vallását alapvetően egy olyan vallási irányzat, amely ellentétes a kereszténységgel, például a Lélek halhatatlanságát veszi alapul. A kereszténysége ugyanis ez a tanítás az újplatonizmus hatására kezdett beszivárogni, majd a 4. századtól vált egyeduralkodóvá, az első századba nem hittek benne. Ennek a tanításnak semmilyen Bibliai alapja nincs, ugyanis a Bibliában a léleknek (pl az eredetiben ruach,) nincs amolyan spirituális jelentése! Isten azért hívott el népeket, pl a zsidó népet annak idején hogy az Isten igazságát hirdessék, különbözzenek a többi néptől nem pedig azért, hogy átvegyék a tanításaikat:


"És a Jákób maradéka a pogányok között, a sok nép között olyan lészen, mint az oroszlán az erdei vadak között; mint az oroszlán-kölyök a juhoknak nyája között, a mely ha betör, tipor és tép, és nincs, a ki tőle megszabadítson." (Mik 5,8)


A meditáció mint említettem az önmegváltásról szól, nem pedig a Jézus Krisztusba vetett hitről. Továbbá azt mondtad a 12:06-os kommentedben hogy: "a meditációnak pont az a célja,hogy Istennel harmóniában legyen az illető"


Ezzel szemben a Biblia azt mondja, hogy az Atyához egyedül Jézus Krisztuson keresztül vezet az út és Krisztusban békéltette meg magával, az Atya a világot (Jn 14,62; Kor 5,19) Utóbbit úgyis lehet érteni, hogy hozta harmóniába. Ennél rövidebben nem tudtam leírni a Biblia álláspontját a dologról, így is igyekeztem tömören összefoglalni. Ha részletesebb tanításra vágy, akkor javaslom hogy vedd kezedbe a Bibliát.


Minden jót!

2012. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

17:03

Miért,a kereszténység szerint a lélek meghalhat? akkor mi él tovább? ezt nem értem.

Jézus ezt mondta:"Ne féljetek azoktól,akik megölik a testet,a lelket azonban nem tudják megölni"


Az Isteni törvényekről azért annyit megjegyeznék,hogy vissza lehet nézni az Ó-szövetségben,hogy hány helyen szegik meg a próféták(Jó,persze ők sem voltak tökéletesek,ez tény)ezeket Isten nem rója fel nekik,pedig a saját lediktált törvényeiről van szó,de a meditációt,valószínűleg elveti,mert senki ne keresse a nyugalmat,lelki békét önmagában ilyen módon....mert esetleg megvalósulhat,és akkor jujj,mi lesz?


"A meditáció mint említettem az önmegváltásról szól, nem pedig a Jézus Krisztusba vetett hitről. Továbbá azt mondtad a 12:06-os kommentedben hogy: "a meditációnak pont az a célja,hogy Istennel harmóniában legyen az illető"


"Ezzel szemben a Biblia azt mondja, hogy az Atyához egyedül Jézus Krisztuson keresztül vezet az út és Krisztusban békéltette meg magával, az Atya a világot (Jn 14,62; Kor 5,19) Utóbbit úgyis lehet érteni, hogy hozta harmóniába. Ennél rövidebben nem tudtam leírni a Biblia álláspontját a dologról, így is igyekeztem tömören összefoglalni. Ha részletesebb tanításra vágy, akkor javaslom hogy vedd kezedbe a Bibliát."


Nézd,akiben béke van,szeretet,az a Krisztusi felfogás,életvitel útján jár.És valójában ez az,ami számít,nem a hangzatos szavak,meg a vallási hovatartozás.Jézus a szeretet,a szereteten keresztül pedig az atyához lehet menni.igen,ha pl.valaki nem is vallja magát kereszténynek,de a viselkedésével a szeretetet tanúsítja embertársai iránt,az az atyához megy,egyszerűen azért mert ez az út vezet oda.és az atya nem azt fogja tőle megkérdezni,hogy "kereszténynek vallod-e magad?" a tettek számítanak,nem a klisék.


"Kor.1;13

Szóljak bár az angyalok nyelvén....."

13:54

2012. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Tisztelt 19:43-as válaszoló!


Nem szeretném szétoffolni ezt a topicot a nem ideillő válaszokkal, mert ugye az eredeti kérdés: >>A meditáció ellenes a kereszténységgel?<< De egy komment erejéig még regálok erre a válaszra, mivel kérdéseket is felvetettél.


1. A Máté 10,28-at illetően mint említettem a Bibliában a Léleknek nincs amolyan spirituális jelentése. A héberben pélául a már fentebb említett ruach szó szelet jelent. Az Isten Lelkétől származó életerőt. Az más dolog, ha egy szó görögre átültetve kissé másabb jelentést kap. A héberben a Seol egész egyszerűen sír, sírgödört jelent, majd átültetve ezt görögre a hádész a megfelelője,(ezzel jelölik a pokolt) ami ugye alvilágot jelent. De ez nem a Biblia hibája az, hogy a görög nyelvben a szónak van olyan jelentése is. A Biblia ugyanis arról tanít, hogy az ember a halál beállíta után nyugszik öntudatlan állapotban, majd amikor Krisztus visszajön akkor feltámad. (Dn 12,13) Figyeld meg János Evangéliuma 11. fejezetében Márta és Jézus beszélgetését ezzel kapcsolatban! Persze vannak félreérthető Igehelyek, de ezeket helyre lehet tenni. Erről röviden csak ennyit tudok mondani.


2. Az Isten törvénye szent, és sérthetetlen. Igen, sokan megszegték Izráel népe körében, viszont téves az az állítás, hogy Isten ezt nem említette volna nekik a prófétákon keresztül. Ezékiel próféta által ezt mondta Isten:


"Így szól az Úr Isten: Ez Jeruzsálem, a pogányok közibe helyheztettem őt, és körülte a tartományokat...mert törvényeimet megútálták, és rendeléseimben nem jártak." (Ez 5,5-6)


Hozzáteszem egyébként hogy a zsidókkal probléma volt az is, hogy más pogány népek tanításait gyakorolták, miközben ők voltak az Isten választott népe arra, hogy hirdessék az evangéliumot. Az Újszövetségi időkben János apostol ezt írja:


"A ki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság." (1Jn 2,4)


A Kereszténység lelki békéje nem a meditáción, egy más vallásokból átvett tanításon keresztül alapul, amelynek a gyakorlását már röviden részleteztem hogy Isten szemében milyen, hanem Jézus Krisztuson, aki így jellemzi önmagát:


"Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket. Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek." (Mt 11,29-30)


"Nézd,akiben béke van,szeretet,az a Krisztusi felfogás,életvitel útján jár.És valójában ez az,ami számít,nem a hangzatos szavak,meg a vallási hovatartozás.Jézus a szeretet,a szereteten keresztül pedig az atyához lehet menni.igen,ha pl.valaki nem is vallja magát kereszténynek,de a viselkedésével a szeretetet tanúsítja embertársai iránt,az az atyához megy,egyszerűen azért mert ez az út vezet oda.és az atya nem azt fogja tőle megkérdezni,hogy "kereszténynek vallod-e magad?" a tettek számítanak,nem a klisék."


A szeretettel kapcsolatban amit a Biblia tanít már fentebb írtam röviden úgyhogy ezt nem részletezem mégegyszer...Ha valaki Kereszténynek vallja magát, akkor Isten el is várja attól hogy az ő törvényeit megtartsa. Erről fentebb már írtam. Márpedig a meditáció minden szempontból ellenséges Isten törvényével. Ami ellenséges Isten törvényével és mégis vezet valahová biztosak lehetünk abban hogy az nem Istentől van, a Biblia szerint ugyanis létezik egy másik hatalom is: "és a sárkány adá az ő erejét annak, és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat." (Jel 13,2). Ugyanis "a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává." (2Kor 11,14)


Természetesen mindenkinek joga van ahhoz, hogy úgy éljen ahogyan szeretne, és én téged sem szeretnélek meggyőzni. Én csak a feltett kérdésekre válaszoltam, aztán hogy ezzel ki mit kezd vele, hogy elveti-e vagy sem, alapos vizsgálat után az már mindenkinek az egyéni döntése. Én ehhez a témához ennyit tudtam hozzászólni.


Sziasztok!

2012. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!