Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten/ Biblia mit mond? Hogy...

Isten/ Biblia mit mond? Hogy ne paráználkodjunk, vagy, hogy esküvő előtt ne szexeljünk?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogyha van egy társam akivel már régóta együtt vagyunk és minden rendben van, akkor szexelhetünk?

Nem a ti véleményetekre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy mit mond a Biblia/ Isten, esetleg TI hogy értelmeztétek.


2012. febr. 21. 18:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nos én abból a logikából indultam ki hogy házasságtörést csak akkor lehet csinálni ha valaki házas.

De ha egyik félnek sincs házastársa akkor az a paráználkodás. Mivel nem házasok.

2012. márc. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Isten világosan megmondta, hogy két felnőtt szerelmes lefekszik egynással, az házasság."


Kérlek ezt idézd be nekem.


"Zsid. 13,4

Tiszteletre méltó minden tekintetben a házasság, a házaságy pedig legyen szeplőtelen; a paráznákat ugyanis és a házasságtörőket megítéli az Isten."


Nos egy másik fordítás jobban értelmezhető. A házaságy legyen szeplőtelen. Ha valaki nem szeplőtelen akkor már házas a te értelmezésed szerint. Akkor miért nem a házasságtöréssel jön? Mi is a szeplőtelen? Mária szeplőtelen fogantatása? Házasságot jelentene? Szerintem nem.

2012. márc. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 hyper89 válasza:

Egyertelmu sose volt papi dolog régen .... ez vatikáni üzlet politika. ,, magyarul párkapcsolatban ha vagy akkor ne fekeduj le massal ... szoval

A hűség ... akar párkapcsolat akar papir hazas vagy mind1 ... ugyanaz ugyanugy allsz hozza szinte a másikhoz vagyis úgy kell , nyiclan lehet nincs közös háztartás ... de a hozallas ugyanaz ... úgyhogy a megcsalas, akinek

Van parja olyannal se kezdj ki , nemieroszak egsetlemu de ez kapcsolatban is lehet ha osszevesznek a felek ... ott is történhet eroszak , kiskorú molesztalas

Szokott lenni egy futó kaland meg csajoknak sokan ... ha függetlenek sztm totál nem elítélendő ... nyivlsn sokan rájönnek hogy kapcsolatban van értelme ennek ... az sztm egy aktualis állapot lehet AKÁRMIN trauma vagy most jó egyedul akármi ... nem elítélendő ... de nem is ezt kene oktatni vagyis ezt így hanem a felelősségeteljes normális sexualis fevilagositott dolgot vedekezes odafigyelés ha futó kaland , ha haza vagy ha nem azaz van párod ugyanaz ... ott is érhet rossz dolog ha nemvart gyerek sikerül ..... ahoz kell egy háttér , szoval ez egy testi öröm is az embereknek egsetlemu , nem csak gyermek csibalas és a papirod legyen meg róla ostoba bigott nemnormalis belemagyarazas........

Meg ez a prostitúciós dolog nemtom nekem ez kérdőjeles nyivlsn lányom lenne totál nem engedném egyertlemu .......... de régen is voltak piros házak bordély házak .... nezzeketek van oylan ember aki onbizalmatlan meg van oylan aki nagyon nem ér rá csajozni nemhogy párkapcsolat a legyen , meg van oylan aki sajnos mozgasserult valami fogyatekossaga van , van is ismerosom sohaaa vagyis o jelentette ki soha Nem lesz baratnoje , meg alkalmi se mert megsajnálja valaki hogy legyen ennyi öröme az eletben , hogy tenne ennek eleget ? Ki merne neki azt mondani hogy ez van neked egy pár ember szerint amit egy könyvben írtak mert valljuk be szép jó lenne de nem telejsen az én sztm ebbe nem megyek

Bele ... na szoval o úgy gondolta hogy ha el a prosti igénybevételével akkor neki ennnyi jutott ... én ezen elgondolkoztam akkor is máskor is totál nem tudom gaz dolognak venni ... lehet ez egy könnyebb forma valakinek aki meg egeszges is ... de ennyi erővel a gazdagoktól vegyük el a pénz nagy részét mert könyebb nekik élni a luxus autókat stb ami kényelmesebb stb .... mert az se lenne fer a szegényebb emberekre nezve ..... és stb ...

2020. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!